У Рівненській області проведено грошову оцінку в 1027 населених пунктах, що становить 100% від їх загальної кількості. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Рівненській області.
В столиці у звязку з новим порядком оцінки майна почалися слухання за позовом оцінювачів проти Кабінету міністрів. Як стало відомо, вчора, 22 травня, в Окружному адміністративному суді Києва пройшли попередні слухання за позовом фахівців з оцінки майна Юрія Андрусенко, який у судовому порядку оскаржив постанову Кабміну № №231, встановлює порядок здійснення оцінки майна для цілей оподаткування.
Громадяни РФ зможуть в досудовому порядку оскаржувати результати кадастрової оцінки нерухомості без обмеження по термінах, які пройшли після публікації цих оцінок, заявила в інтервю агентству Інтерфакс голова Росреестра Наталія Антипина.До якості роботи оцінювачів, які визначають кадастрову вартість обєктів нерухомості, надходить велика кількість нарікань.
Глава Асоціації фахівців оцінки Степан Максимов розповів про ризики нової схеми ведення оціночної діяльності. - Наскільки подорожчали послуги оцінювачів нерухомості? С. М. Оскільки тепер оцінку може проводити лише обмежене коло компаній, вони виставили ціни набагато вище ринкових.
Уряд пропонує кардинальне вирішення проблеми оцінки транспортних засобів та оцінки обєктів нерухомості з метою оподаткування. Повноваження щодо регулювання цього ринку будуть відібрані у ФДМ і віддані Кабміну.
445 населених пунктів Сумщини оновили оцінку землі. Протягом минулого року землевпорядною службою Сумщини була проведена, а сесіями відповідних рад оновлена нормативна грошова оцінка земель 445 населених пунктів області, що становить 100% від потреби в повторній оцінці на 2012 рік.Крім того, протягом 2012 року були виконані додатково землеоціночні роботи ще по 24 населених пунктах, затвердження яких заплановано на лютий-березень поточного року.Про це повідомив керівник головного управління Держкомзему в Сумській області Петро ОЛЕНИЧ.Своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів - це одне з джерел наповнення місцевих бюджетів.
Кабінет Міністрів 17.06.2013 подав у ВР законопроект № 2303а «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з питань оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні».
1 листопада вступив у дію Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та обєктів незавершеного будівництва, які продаються або обмінюються (далі – ВП). Цей порядок закріплений постановою уряду №1103 від 26 жовтня 2011 року.
Кабмін постановою від 04.03.2013 р. № 231 затвердив Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обовязкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
У Криму додаткові надходження плати за землю від проведення грошової оцінки земель у 2011 р. склали 25,3 млн. грн. або 5% від загальнокримської річної суми збору. Про це повідомили в Державній податковій службі АРК.
Фонд Держмайна України відкриває для оцінювачів нові перспективи. Протягом року на продаж в Україні буде виставлено понад 1 тис. підприємств. У кваліфікованих оцінювачів буде багато роботи, перед ними відкриються нові перспективи, заявив Євген Григоренко, заступник голови Фонду державного майна України у ході круглого столу «Інвестиційні рішення та оцінка в умовах невизначеності», організованого RICS.
В Україні перестануть діяти сертифікати оцінки нерухомості, видані до 5 березня 2013 р. Про це заявив президент ДАСН, директор компанії «Експерт-Сервіс» Валерій Головін. Ринок нерухомості в Україні і так практично стоїть, а з введенням нових правил, що стосуються оцінки обєктів нерухомості і тих субєктів господарювання, які цю оцінку здійснюють, він взагалі може бути паралізований.
Новий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та ОНС на практиці виявився неякісним, непродуманим, що базується на досить хиткою методологічній основі. Таку думку у своєму блозі UBR.UA висловила президент Федерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності Тетяна Павлюк.
В Міністерстві юстиції обіцяють розібратися з усіма проблемами у сфері оціночних послуг. Міністерство юстиції пропонує внести зміни в діючий закон Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні та усунути положення, які сьогодні створюють проблеми у сфері оціночних послуг.Про це повідомила прес-служба відомства.Відповідний законопроект розміщений на сайті Мінюсту для надання пропозицій та зауважень.Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що результатом прийняття цього проекту закону стане створення рівних умов, розширення доступу до професії оцінювача.
На вартість комерційної нерухомості впливають більше десятка факторів. У цьому році на ринку нерухомості Києва введена в експлуатацію нова статистична система ринкових індикаторів - Samson Propery Indicators System, яка не тільки визначає середню вартість торгових та офісних приміщень в Києві, але і обчислює відносні (регресійні) показники.
Уряд вніс чергові зміни до порядку оформлення переходу права власності між громадянами. Міністерство юстиції України своїм наказом встановило, що відтепер нотаріальна дія з участю фізичних осіб, предметом якого є обєкт нерухомого та рухомого майна, здійснюється тільки за наявності оціночної вартості майна з метою оподаткування.
Федерація оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності (ФОБІВ) звернулася до Антимонопольного комітету з проханням вжити заходів щодо вилучення норм, повязаних з реалізацією закону Про фонд державного майна України.
Європейські експерти з оцінки працюють над підвищенням довіри до консультативних послуг в сфері оцінки нерухомості. На тлі триваючої фінансової нестабільності, провідні європейські фахівці з оцінки обєднали свої зусилля і запустили нову схему — Valuer Registration Scheme (VRS).Valuer Registration Scheme (найбільш наближене російське звучання цього нового продукту — Схема реєстрації оцінювачів) створена з метою підвищення довіри в наданні консультаційних послуг в сфері оцінки та зміцнення найвищих професійних стандартів в оцінці власності — ключового компонента, що лежить в основі всієї економічної діяльності.Забезпечуючи високу якість оцінки, RICS Valuer Registration Scheme надасть кредиторам, керуючим активами та інвесторам можливість чітко визначати найкращих, регульованих і кваліфікованих фахівців.Провідні фахівці з Франції, Німеччини, Іспанії, Нідерландів, Росії та Італії підтримують дану схему - першу глобальну ініціативу регулювання для оцінювачів.
Депутати запропонували зменшити оціночну вартість землі, яка є базою для розрахунку орендної плати. У Держземагентстві наполягають на збереженні поточних показників, заявляючи, що навіть зараз в деяких випадках оцінка землі невиправдано занижена.
У пятницю на цьому тижні вступають в силу нові правила оцінки нерухомості.Якщо ви хочете продати нерухомість за старими правилами, то у вас на це залишилося чотири дні. 1 листопада набувають чинності нові правила оцінювання нерухомості.
З 1 січня в Україні нормативна грошова оцінка земель виросла майже в два рази: це єдина складова земельної реформи, яка на сьогоднішній день почала діяти в Україні. Незважаючи на формальну привязку до ринку землі, впровадження якого в Україні відстрочено на невизначений термін, новий показник нормативної грошової оцінки земель товарного виробництва набув чинності.
Експертиза заміської нерухомості включає в себе кілька елементів, що впливають на вартість обєкта. При оцінці котеджу, дачі або заміського будинку необхідно враховувати велику кількість критеріїв, зокрема: віддаленість від міста і залізничної станції, напрямок розташування житлового масиву, де розташований будинок, наявність неподалік від котеджу лісу або водойми, якість ґрунту і води, ландшафт місцевості, де розташований оцінюваний котедж і т.
«Паніковський вас всіх купить і знову продасть!» Чомусь саме ці слова великих майстрів згадуються в моменти перегляду рубрик про продаж нерухомості. І дійсно, продається ВСЕ! Будинки, квартири, ділянки і кімнати в комуналках (дивно, що такі ще залишилися в нашому житті).
Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) звернулася до премєр-міністру Миколі Азарову з проханням вжити заходів щодо створення прозорого механізму оцінювання нерухомості для цілей оподаткування.Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті АФНУ.Ми просимо Вас не допустити впровадження цієї напівкримінальної схеми та вжити заходів,— йдеться в повідомленні.Зокрема, ріелтори просять визнати за оцінювачами, які отримали кваліфікаційні документи відповідно до закону Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні права здійснювати оцінку для цілей оподаткування.Для цього АФНУ просить скасувати відповідні накази Фонду державного майна (ФДМ), а також скасувати наказ Міністерства юстиції.Нагадаємо, ФДМ склав список з 12 субєктів оціночної діяльності, які включені до Державного реєстру оцінювачів.
Стандарти оціночної діяльності в Україні не змінювалися вже 8 років. Стандарти, розроблені міжнародною організацією, яка обєднує фахівців з нерухомості та оцінювачів - RICS, вітаються в Україні, так як вони йдуть на користь споживача.