Національна спілка архітекторів України планує створити комісію, яка буде займатися проведенням професійної оцінки якості проектної документації та її відповідності державним будівельним нормам. Про це повідомила прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції.Як повідомляє Інтерфакс-Україна, містобудівна політика накладає на проектувальника додаткову відповідальність і вимагає від союзу пильної уваги в питаннях професійної атестації архітекторів.Під час зустрічі голови інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю України Олександра Рибака з президентом Нацспілки архітекторів Володимиром Гусаковым, сторони домовилася розробити і підписати документ про співпрацю в рамках врегулювання спірних питань, повязаних з проектуванням обєктів архітектури.Володимир Гусаков зазначив, що досить жорсткі штрафні санкції, передбачені законом N4220 Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності у контексті профдіяльності архітекторів, вимагають зваженого підходу з боку інспекторів ДАБК у частині кваліфікації ступеня порушень.
Як визначити реальну вартість діючого бізнесу? В даний час використовується велика кількість різних методів і підходів. Експерти вважають, що жоден з них не можна вважати універсальним, і обєктивність оцінки вартості бізнесу буде вище, якщо застосувати декілька методик.
ФДМУ прийняв до уваги обурення оцінювачів і нарешті скасував свої накази, монополізують ринок оцінки нерухомості для оподаткування 12-ю компаніями. Після двотижневої плутанини, ситуація на ринку купівлі-продажу стабілізувалася: оцінювачі отримали доступ на ринок, нотаріуси посвідчують угоди, а вартість оцінки знизилася до попереднього рівня.
Кабінет міністрів України прийняв рішення відстрочити на 3 місяці введення нових правил оцінки майна, які планувалося ввести з 1 серпня.Як передає кореспондент УНІАН, про це за підсумками засідання Кабміну заявила міністр юстиції Олена Лукаш.«Кабінет міністрів України погодився з пропозиціями Міністерства юстиції, Адміністрації Президента про відстрочення введення нових правил на три місяці і дозволив громадянам, які вже замовили оцінки майна, використовувати їх протягом строку дії таких оцінок», - сказала Лукаш.Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 1 серпня, напередодні засідання уряду глава Мінюсту Олена Лукаш заявила про намір запропонувати уряду відстрочити введення обовязкової оцінки майна при його продажу.
Протягом найближчих двох місяців Кабмін планує розробити необхідні нормативні акти, які врегулюють питання оцінки майна для цілей оподаткування. Відповідне розпорядження розробило Міністерство юстиції.
Державне агентство земельних ресурсів розробило і оприлюднило проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства.З метою реалізації Методики оцінки земель несільськогосподарського призначення, яка була затверджена Постановою Уряду і вступила в силу з початку поточного року, Державне агентство земельних ресурсів розробило і оприлюднило проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)».Документом передбачається, що основою для визначення нормативної грошової оцінки несільськогосподарських земель (за винятком земель населених пунктів) у межах адміністративно-територіальних одиниць є нормативний рентний дохід (для відповідної категорії земель), термін капіталізації і коефіцієнти, що враховують вид використання земельної ділянки, місце розташування земель, а також природоохоронну, рекреаційну, оздоровчу, історико-культурну та іншу цінність землі.
Міністерство доходів і зборів України вважає за доцільне запровадити нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення з урахуванням коефіцієнтів індексації та диференціацією для різних видів сільгоспвиробництва.Національним планом дій на 2013 рік передбачено реформування фіксованого сільськогосподарського податку, який в даний час обчислюється виходячи з незмінною нормативної грошової оцінки земель, зафіксованого на рівні 1995 року, — повідомляє прес-служба Міндоходів.Міндоходів вважає доцільним ввести нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення з урахуванням коефіцієнтів індексації та диференціацією для різних видів сільгоспвиробництва.Нині діючий спеціальний режим оподаткування для агропромислового сектора передбачає, що суми ПДВ, отримані від покупців у складі вартості поставлених сільськогосподарських товарів (послуг), не сплачуються до бюджету, а перераховуються на власні спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників і залишаються в їх розпорядженні.Зокрема, у 2012 році в розпорядженні сільгоспвиробників залишилося 14,732 млрд грн.
Держава не залишив спроб штучно монополізувати і перерозподілити ринок оцінки майна. Такі висновки роблять експерти на підставі аналізу постанови Кабінету міністрів N231 від 4 березня 2013 р. «Деякі питання проведення оцінки з метою оподаткування, нарахування і сплати інших обовязкових платежів, які проводяться згідно із законодавством».Зокрема, можна очікувати скорочення субєктів оціночної діяльності та значного зростання вартості послуг, розповіли експерти та представники галузі.На думку віце-президента Ліги експертів України андрій Гусельніков, яка набрала вчора чинності постанова N231 закладає основу для штучного збільшення ємності ринку оцінки.
У Рівненській області проведено грошову оцінку в 1027 населених пунктах, що становить 100% від їх загальної кількості. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Головного управління Державного агентства земельних ресурсів у Рівненській області.
В столиці у звязку з новим порядком оцінки майна почалися слухання за позовом оцінювачів проти Кабінету міністрів. Як стало відомо, вчора, 22 травня, в Окружному адміністративному суді Києва пройшли попередні слухання за позовом фахівців з оцінки майна Юрія Андрусенко, який у судовому порядку оскаржив постанову Кабміну № №231, встановлює порядок здійснення оцінки майна для цілей оподаткування.
Громадяни РФ зможуть в досудовому порядку оскаржувати результати кадастрової оцінки нерухомості без обмеження по термінах, які пройшли після публікації цих оцінок, заявила в інтервю агентству Інтерфакс голова Росреестра Наталія Антипина.До якості роботи оцінювачів, які визначають кадастрову вартість обєктів нерухомості, надходить велика кількість нарікань.
Глава Асоціації фахівців оцінки Степан Максимов розповів про ризики нової схеми ведення оціночної діяльності. - Наскільки подорожчали послуги оцінювачів нерухомості? С. М. Оскільки тепер оцінку може проводити лише обмежене коло компаній, вони виставили ціни набагато вище ринкових.
Уряд пропонує кардинальне вирішення проблеми оцінки транспортних засобів та оцінки обєктів нерухомості з метою оподаткування. Повноваження щодо регулювання цього ринку будуть відібрані у ФДМ і віддані Кабміну.
445 населених пунктів Сумщини оновили оцінку землі. Протягом минулого року землевпорядною службою Сумщини була проведена, а сесіями відповідних рад оновлена нормативна грошова оцінка земель 445 населених пунктів області, що становить 100% від потреби в повторній оцінці на 2012 рік.Крім того, протягом 2012 року були виконані додатково землеоціночні роботи ще по 24 населених пунктах, затвердження яких заплановано на лютий-березень поточного року.Про це повідомив керівник головного управління Держкомзему в Сумській області Петро ОЛЕНИЧ.Своєчасне оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів - це одне з джерел наповнення місцевих бюджетів.
Кабінет Міністрів 17.06.2013 подав у ВР законопроект № 2303а «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з питань оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні».
1 листопада вступив у дію Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та обєктів незавершеного будівництва, які продаються або обмінюються (далі – ВП). Цей порядок закріплений постановою уряду №1103 від 26 жовтня 2011 року.
Кабмін постановою від 04.03.2013 р. № 231 затвердив Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обовязкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.
У Криму додаткові надходження плати за землю від проведення грошової оцінки земель у 2011 р. склали 25,3 млн. грн. або 5% від загальнокримської річної суми збору. Про це повідомили в Державній податковій службі АРК.
Фонд Держмайна України відкриває для оцінювачів нові перспективи. Протягом року на продаж в Україні буде виставлено понад 1 тис. підприємств. У кваліфікованих оцінювачів буде багато роботи, перед ними відкриються нові перспективи, заявив Євген Григоренко, заступник голови Фонду державного майна України у ході круглого столу «Інвестиційні рішення та оцінка в умовах невизначеності», організованого RICS.
В Україні перестануть діяти сертифікати оцінки нерухомості, видані до 5 березня 2013 р. Про це заявив президент ДАСН, директор компанії «Експерт-Сервіс» Валерій Головін. Ринок нерухомості в Україні і так практично стоїть, а з введенням нових правил, що стосуються оцінки обєктів нерухомості і тих субєктів господарювання, які цю оцінку здійснюють, він взагалі може бути паралізований.
Новий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та ОНС на практиці виявився неякісним, непродуманим, що базується на досить хиткою методологічній основі. Таку думку у своєму блозі UBR.UA висловила президент Федерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності Тетяна Павлюк.
В Міністерстві юстиції обіцяють розібратися з усіма проблемами у сфері оціночних послуг. Міністерство юстиції пропонує внести зміни в діючий закон Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні та усунути положення, які сьогодні створюють проблеми у сфері оціночних послуг.Про це повідомила прес-служба відомства.Відповідний законопроект розміщений на сайті Мінюсту для надання пропозицій та зауважень.Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що результатом прийняття цього проекту закону стане створення рівних умов, розширення доступу до професії оцінювача.
На вартість комерційної нерухомості впливають більше десятка факторів. У цьому році на ринку нерухомості Києва введена в експлуатацію нова статистична система ринкових індикаторів - Samson Propery Indicators System, яка не тільки визначає середню вартість торгових та офісних приміщень в Києві, але і обчислює відносні (регресійні) показники.
Уряд вніс чергові зміни до порядку оформлення переходу права власності між громадянами. Міністерство юстиції України своїм наказом встановило, що відтепер нотаріальна дія з участю фізичних осіб, предметом якого є обєкт нерухомого та рухомого майна, здійснюється тільки за наявності оціночної вартості майна з метою оподаткування.
Федерація оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності (ФОБІВ) звернулася до Антимонопольного комітету з проханням вжити заходів щодо вилучення норм, повязаних з реалізацією закону Про фонд державного майна України.