Проводити оцінку для здійснення операцій з продажу або обміні фізособами майна можуть тільки спеціальні оцінювачі. Субєкт оціночної діяльності повинен мати виключний вид діяльності - оцінка для оподаткування.
В Україні перестануть діяти сертифікати оцінки нерухомості, видані до 5 березня 2013 р. Про це заявив президент ДАСН, директор компанії «Експерт-Сервіс» Валерій Головін. Ринок нерухомості в Україні і так практично стоїть, а з введенням нових правил, що стосуються оцінки обєктів нерухомості і тих субєктів господарювання, які цю оцінку здійснюють, він взагалі може бути паралізований.
Вітчизняні фермери ініціюють скасування постанови Кабміну про підвищення нормативної оцінки земліі, яке призвело до майже двократного зростання орендних платежів. Інакше щоб платити підвищену оренду, фермерам доведеться вирощувати виключно соняшник і ріпак.
Нормативна грошова оцінка сільгоспземель не повинна перевищувати 15 тис. грн. за гектар.Згідно з даними розрахунку, проведеного Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу», розмір економічно обґрунтованої нормативної грошової оцінки одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні не може перевищувати 15 тис.
Оцінювачі побоюються монополізації ринку.На початку літа цього року прийняли закон, який практично монополізував ринок оцінки в країні і дав можливості вести оціночної діяльність вузькому переліку компаній, які відповідно до закону можуть встановлювати довільні ціни на послуги обовязкової податкової оцінки.Закон спровокував протести оцінювачів, кількість яких перевищує 9 тис.
Глава Асоціації фахівців оцінки Степан Максимов розповів про ризики нової схеми ведення оціночної діяльності. - Наскільки подорожчали послуги оцінювачів нерухомості? С. М. Оскільки тепер оцінку може проводити лише обмежене коло компаній, вони виставили ціни набагато вище ринкових.
«Паніковський вас всіх купить і знову продасть!» Чомусь саме ці слова великих майстрів згадуються в моменти перегляду рубрик про продаж нерухомості. І дійсно, продається ВСЕ! Будинки, квартири, ділянки і кімнати в комуналках (дивно, що такі ще залишилися в нашому житті).
1 листопада вступив у дію Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та обєктів незавершеного будівництва, які продаються або обмінюються (далі – ВП). Цей порядок закріплений постановою уряду №1103 від 26 жовтня 2011 року.
Уряд вніс чергові зміни до порядку оформлення переходу права власності між громадянами. Міністерство юстиції України своїм наказом встановило, що відтепер нотаріальна дія з участю фізичних осіб, предметом якого є обєкт нерухомого та рухомого майна, здійснюється тільки за наявності оціночної вартості майна з метою оподаткування.
Податківцям дозволять контролювати оцінку угод з майном громадян. Фізичним особам, які продають нерухомість і автомобілі, стане складніше ухилятися від оподаткування. У Партії регіонів пропонують дозволити податківцям контролювати оцінювачів, щоб унеможливити заниження вартості операцій.
У новому Проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші» пропонується, щоб кожен українець, який є власником нерухомості, в обовязковому порядку кожен рік проводив оцінку майна.
До Нового року у ФДМ повинні затвердити мінімальну вартість квадратного метра житла в різних містах України. Ринок нерухомості, який ніяк не може вийти з застою, отримує сюрприз за сюрпризом. Ще минулого місяця збиралися ліквідувати БТІ, змусивши українців панічно переоформляти квартири.
Європейські експерти з оцінки працюють над підвищенням довіри до консультативних послуг в сфері оцінки нерухомості. На тлі триваючої фінансової нестабільності, провідні європейські фахівці з оцінки обєднали свої зусилля і запустили нову схему — Valuer Registration Scheme (VRS).Valuer Registration Scheme (найбільш наближене російське звучання цього нового продукту — Схема реєстрації оцінювачів) створена з метою підвищення довіри в наданні консультаційних послуг в сфері оцінки та зміцнення найвищих професійних стандартів в оцінці власності — ключового компонента, що лежить в основі всієї економічної діяльності.Забезпечуючи високу якість оцінки, RICS Valuer Registration Scheme надасть кредиторам, керуючим активами та інвесторам можливість чітко визначати найкращих, регульованих і кваліфікованих фахівців.Провідні фахівці з Франції, Німеччини, Іспанії, Нідерландів, Росії та Італії підтримують дану схему - першу глобальну ініціативу регулювання для оцінювачів.
Втрата авторських прав може призвести до втрати ринкових позицій або навіть банкрутства організації. «Отримання свідоцтва про реєстрацію авторського права не гарантує його повноцінний захист, оскільки при виникненні спорів і судових розглядів суд, як правило, стає на бік того учасника процесу, хто раніше зареєстрував авторські права на спірне твір», - звертає увагу Валерій Мещеряков, голова ради директорів M CONSULTING GROUP.
Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) звернулася до премєр-міністру Миколі Азарову з проханням вжити заходів щодо створення прозорого механізму оцінювання нерухомості для цілей оподаткування.Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті АФНУ.Ми просимо Вас не допустити впровадження цієї напівкримінальної схеми та вжити заходів,— йдеться в повідомленні.Зокрема, ріелтори просять визнати за оцінювачами, які отримали кваліфікаційні документи відповідно до закону Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні права здійснювати оцінку для цілей оподаткування.Для цього АФНУ просить скасувати відповідні накази Фонду державного майна (ФДМ), а також скасувати наказ Міністерства юстиції.Нагадаємо, ФДМ склав список з 12 субєктів оціночної діяльності, які включені до Державного реєстру оцінювачів.
Після скасування скандальних рішень ФДМУ і Мінюсту про оцінки нерухомості, ситуація на ринку стабілізувалася, і вартість оцінки повернулася на колишній рівень. Між тим, експерти стверджують – це тимчасово.
Нотаріальна дія з участю фізичних осіб, предметом якого є обєкт нерухомого та рухомого майна, здійснюється за наявності оціночної вартості такого майна з метою оподаткування.Такі зміни в порядок вчинення нотаріальних дій внесені наказом Міністерства юстиції України №763/23295 від 17 травня, текст якого оприлюднений на веб-сайті міністерства, передає Інтерфакс.Згідно з документом, також визначено, зокрема, можливість та порядок видачі нотаріусами свідоцтв про придбання нерухомості на аукціоні у провадженні справи про банкрутство.Крім того, змінено вимоги щодо заяв про прийняття спадщини.Так, своєчасно спрямоване спадкоємцем заява приймається нотаріусом, навіть якщо справжність підпису на такій заяві не завірена нотаріально.
Українська нерухомість з 1 серпня буде оцінюватися за новими критеріями. Вже з 1 серпня українцям навряд чи вдасться уникнути проблем при оформленні у нотаріуса права власності на квартиру або будинок.
Кабінет міністрів України прийняв рішення відстрочити на 3 місяці введення нових правил оцінки майна, які планувалося ввести з 1 серпня.Як передає кореспондент УНІАН, про це за підсумками засідання Кабміну заявила міністр юстиції Олена Лукаш.«Кабінет міністрів України погодився з пропозиціями Міністерства юстиції, Адміністрації Президента про відстрочення введення нових правил на три місяці і дозволив громадянам, які вже замовили оцінки майна, використовувати їх протягом строку дії таких оцінок», - сказала Лукаш.Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 1 серпня, напередодні засідання уряду глава Мінюсту Олена Лукаш заявила про намір запропонувати уряду відстрочити введення обовязкової оцінки майна при його продажу.
Станом на початок поточного року первинна нормативна грошова оцінка земель була проведена в 29,47 тис. (98,9%) населених пунктів, з них у 2012 році – до 2,18 тис. населених пунктах. Такі дані Державного агентства земельних ресурсів.
Листом ДПСУ від 16.01.2012 р. № 1248/17-3217 повідомляється, що нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2012 р. за 2011 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,0, який відповідно до п.
Місцеві органи влади пропонують проводити щорічну індексацію нормативної грошової оцінки землі на фактичний рівень інфляції. З-за діючого механізму місцевих бюджетів недорахувалися 20% надходжень від земельного податку, оскільки низька інфляція в останні роки не дозволяла підвищувати оцінку землі.
Депутати запропонували зменшити оціночну вартість землі, яка є базою для розрахунку орендної плати. У Держземагентстві наполягають на збереженні поточних показників, заявляючи, що навіть зараз в деяких випадках оцінка землі невиправдано занижена.
В Міністерстві юстиції обіцяють розібратися з усіма проблемами у сфері оціночних послуг. Міністерство юстиції пропонує внести зміни в діючий закон Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні та усунути положення, які сьогодні створюють проблеми у сфері оціночних послуг.Про це повідомила прес-служба відомства.Відповідний законопроект розміщений на сайті Мінюсту для надання пропозицій та зауважень.Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що результатом прийняття цього проекту закону стане створення рівних умов, розширення доступу до професії оцінювача.
Більшість людей, проживаючи тривалий час в одній і тій же квартирі, навіть не замислюються про справжню вартості власного житла. Але іноді зявляється необхідність у проведенні оцінки житла, найчастіше, при його продажу або використання в якості застави.Дана процедура, оцінка вартості квартири, являє собою розрахунок ринкової ціни права власності на неї.