Сьогодні інтерес до закордонної нерухомості досить великий. Не дивно: людей приваблюють порівняно невисока ціна, комфорт та гідний рівень життя. Проте не кожна угода може бути вдалою; є країни, де придбання нерухомості — великий ризик для покупців.
Забудовники заявляють, що в новому році на український ринок нерухомості звернуть увагу іноземні інвестори, в основному - російські, проте виграють ті девелопери, які зможуть переконати їх в рентабельності цього бізнесу в нашій країні.Про це повідомляє Компаньйон, на думку експертів URE Club, поточний рік обіцяє бути складним.
У серпні обсяг інвестицій в нерухомість столиці порівняно з липнем зріс на 3%, а кількість угод зросла на 9%. У серпні 2011 року обсяг капіталовкладень у нерухомість Києва склав 49 млн 993 тис. дол., що на 3% вище показників липня.
В IV кварталі 2012 р. обсяг інвестицій в ринок нерухомості Москви (в готові обєкти) склав близько $3 млрд, що дозволило російській столиці вперше увійти до десятки світових лідерів за цим показником.
У найближчому майбутньому вітчизняні девелопери повністю перейдуть на класичну схему власного девелопменту, коли після здачі обєкта в експлуатацію його купують, і він переходить в управління професійних інвесторів.Таку думку висловив керуючий партнер компанії UTG Віталій Бойко.Він стверджує, що в нашій країні поштовх цьому процесу дав ТРЦ Ocean Plaza, коли українська компанія реалізувавши цей проект вигідно продала його росіянам.На думку Бойко, в цьому році відбудеться пожвавлення в плані переговорів між девелоперами і потенційними покупцями їх обєктів.«Хоча реальних угод з продажу торгових обєктів буде ще, мабуть, мало, їх слід очікувати вже в 2014 році, коли зявляться вже готові продукти, які інвесторам цікаво купувати», – стверджує керуючий партнер компанії UTG.За його словами, найбільший інтерес до столичного ринку торговельної нерухомості проявляють російські інвестори і «управлінці».
Експерт Роман Шпек розповів, що чекає нас після закінчення Євро-2012. Вважати, що Євро буде початком розвитку інфраструктури або сплеску інвестиційної діяльності не варто, тому що не інвестують ті, хто уособлює такий масовий портрет вболівальника в Європі, але те, що багато позитивної інформації пішло в європейський простір, безумовно, є заслугою і організаторів Євро, і України.
Інвестиції в зарубіжну нерухомість на прикладі російських інвесторів.Ні для кого не секрет, що нерухомість є досить вигідним активом. Вкладення коштів у купівлю житла не тільки врятує кошти від інфляції, але і принесе стабільний дохід.Багато громадян Росії, що мають вільні кошти, це розуміють.
У I половині 2011 року обсяг іноземних інвестицій в ринки Хорватії збільшився вдвічі порівняно з 2012 роком. Про це свідчать дані Хорватського національного банку. Згідно з ним, за звітний період іноземні інвестори вклали 485,3 млн.
В I половині 2013 року в економіку Миколаївської області іноземні інвестори вклали близько 23,3 млн. доларів прямих інвестицій.Як інформує Головне управління статистики у Миколаївській області, більше трьох чвертей іноземних інвестицій в економіку регіону надійшло з Кіпру, Британських Віргінських островів та зі Словаччини.
Торгова нерухомість Європи продовжує залишатися одним з головних сегментів інвестування. Згідно з останніми дослідженнями компанії CB Richard Ellis (CBRE), в III кварталі 2012 року сукупний обсяг капіталовкладень у європейську торговельну нерухомість склав 7,1 млрд.
Економіка Бельгії майже не постраждали від світової фінансової кризи. Тут ціни на нерухомість до 2008-го піднімалися на 6% щороку, однак в останні час зростання сповільнилося – плюс 2-4% за рік.Обєкти, які виставляються на продаж за адекватними цінами, за словами бельгійських маклерів, знаходять нових власників в лічені тижні або навіть дні, пише The New York Times.Один з найпопулярніших в іноземців місто в Бельгії – це столиця Західної Фландрії Брюгге, яка славиться своєю мальовничою середньовічною архітектурою.
Різниця в динаміці цін між елітарними міжнародними ринками нерухомості досягла 45% в 2011 році. Найсильніше падіння вартості житла було зафіксовано у регіонах із зростаючою економікою. Консалтингова компанія Knight Frank опублікувала дані про зміну індексу цін на елітарну нерухомість у світі (PIRI) в 2011 році, повідомляє PropertyWire.
Італійські інвестори готові вкладати кошти в місцевий ринок нерухомості. Згідно з опитуванням, проведеним найбільшої дослідницької компанією в Європі і світі GfK Group, 61% керівників компаній в Італії впевнені, що їх інвестиції в квадратні метри власної країни принесуть прибуток вже протягом року.Закордонні інвестори налаштовані позитивно.
Протягом I кварталу 2012 року в Україні було освоєно 48,12 млрд. грн. капітальних інвестицій. Це перевищує рівень за аналогічний період минулого року на 23,2%. Такі показники надала Державна служба статистики України.За її даними, найбільші обсяги інвестицій були зосереджені в Києві, Київській області, Донецькій і Дніпропетровській областях, а також в АР Крим.
В наступному році інвесторів, які хочуть вкладати гроші в нерухомість буде цікавити, в першу чергу, недороге житло, а також торгові центри. Про це розповів директор компанії Renaissance Capital у Центральній та Східній Європі Роман Насиров.
У першому кварталі поточного року сектор офісної нерухомості був найпопулярніший. Обсяг інвестицій на цьому ринку склав 12 млрд. євро, а саме 50% від загального обсягу ринку. Проте, незважаючи на кількість угод з офісною нерухомістю, в даному секторі спостерігалося зростання ставки капіталізації на 6 базисних пунктів (до 5,69%).
Столиця України посіла 108-е місце з 120 найбільших міст світу в рейтингу конкурентоспроможності, складеному дослідницькою компанією Economist Intelligence Unit (EIU). Завдання аналізу полягала в тому, щоб визначити, якою мірою різні міста світу привабливі для інвестицій, бізнесу і жителів.
Тепер стало можливо придбати житло в тих країнах Єврозони, які найбільше постраждали від кризи: в Португалії, Італії, Ірландії, Греції та Іспанії. В Ірландії вартість нерухомості повернулася до рівня 2002 року, в Іспанії — до рівня 2003.
Для одних криза - це час збитків і безцільних хаотичних метань з однієї області в іншу, а для інших - досить вдалий час для інвестицій. Рух нерухомості Слово криза, написане по-китайськи, складається з двох ієрогліфів: один означає небезпека, другий - сприятлива можливість.
Іноземні інвестори за девять місяців 2012 р. внесли в економіку Харкова $196 млн. прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Про це в прес-центрі Харківської міської ради повідомила заступник директора департаменту – начальник управління підприємництва та дозвільних процедур Департаменту підприємництва та споживчого ринку Тетяна Чечетова-Терашвілі.Цей обсяг у сім разів більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.За словами Т.
Є кілька способів інвестувати в будівництво житлового будинку. Розглянемо варіант з цільовими облігаціями. Актуальне на сьогоднішній день законодавство забороняє девелоперам безпосередньо брати гроші у фізичних осіб для фінансування зведення будівель.
У I півріччі 2013 в економіку України іноземними інвесторами було вкладено $2,614 мільярда прямих інвестицій (акціонерного капіталу).Такі дані Державного комітету статистики України.Згідно з офіційним повідомленням відомства, обсяг вкладених з початку інвестування в економіку України прямих інвестицій (акціонерного капіталу) станом на 1 липня 2013 року склав $55,318 мільярда, що на 0,4% більше обсягів інвестицій з початку 2013 року, та в розрахунку на одну особу населення складає $1218,1.
На першому Київському інвестиційному форумі підписано 6 меморандумів про наміри реалізувати інвестиційні проекти на загальну суму більше 30 млрд. грн. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.
На сьогоднішній день в Україні немає інструменту, який би давав можливість приватним інвесторам брати фінансову участь у розвитку проектів нерухомості і згодом отримувати прибуток. А таких інвесторів в країні дуже багато.
Найбільш привабливими регіонами для інвесторів в Україні визнали Львівську, Харківську і Донецьку області. Львівщина стала кращою за такими показниками: діловий клімат, правила і процедури, відкритість влади до інвестицій, діловий оптимізм і успішний досвід у даній сфері. Дослідження проводили Київський міжнародний інститут соціології та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення «Укрнацпроекту».