На сьогоднішній день в Україні немає інструменту, який би давав можливість приватним інвесторам брати фінансову участь у розвитку проектів нерухомості і згодом отримувати прибуток. А таких інвесторів в країні дуже багато.
Найбільш привабливими регіонами для інвесторів в Україні визнали Львівську, Харківську і Донецьку області. Львівщина стала кращою за такими показниками: діловий клімат, правила і процедури, відкритість влади до інвестицій, діловий оптимізм і успішний досвід у даній сфері. Дослідження проводили Київський міжнародний інститут соціології та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій на замовлення «Укрнацпроекту».
На сьогоднішній день Європейський союз залишається найбільшим інвестором економіки України. Про це заявив перший міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов у ході першої Міжнародної бізнес-конференції «АВС: Україна і партнери».
Останнім часом росіяни і громадяни країн СНД все частіше стали купувати элитною нерухомість в Нью-Йорку і на Лонг-Айленді. Згідно з даними експертів, у США попит з боку російськомовних нерезидентів за останні два роки подвоївся і не припиняє зростати.
Представники вітчизняного бізнесу та іноземні інвестори, які працюють в Україні, демонструють «обережний оптимізм», однак більше не вважають податкову систему основною перешкодою на шляху до покращення інвестиційного клімату.
Інвестори будівництва на українському ринку нерухомості відзначають не тільки досить швидку окупність, але і дохід. Вкладення в будівництво, на думку багатьох інвесторів, вважаються одним з найвигідніших вкладень.
До кінця року на Волині планують збільшити обсяг залучення капітальних інвестицій на 3%. Як повідомили в прес-службі Волинської облдержадміністрації, розвиток інвестиційної діяльності буде направлена на розширення та модернізацію існуючих виробничих потужностей підприємств.
Під час Першого київського інвестиційного форуму влада Києва запропонувала представникам бізнесу взяти участь у реалізації 144 інвестиційних проектів, включаючи такі масштабні, як зведення бізнес-парків, будівництво багатоповерхових парковок, автомобільних тунелів та метро на Троєщину.Але ймовірність залучити під ці проекти гроші приватного капіталу невисока, оскільки мерія практично не фінансує підготовчі роботи: розробку землевідведень, проектної та дозвільної документації.Не в змозі столична влада гарантувати і окупність вкладень, адже важелів впливу на силові відомства і державні контролюючі органи у КМДА немає.
Як повідомили в Грецькій Асоціації ріелторів, заможні українські громадяни в 1,5 рази підвищили рівень продажів нерухомості на островах в Егейському, Іонічному та Середземному морях Греції. Як стало відомо, українські товстосуми все частіше стають власниками місцевого елітного житла, оскільки через важкого економічного становища в країні ціни на нього досягли мінімальної позначки.
Іноземці стали частіше купувати квартири в Києві. На їх думку, тут апартаменти обходяться дешевше, ніж у Росії та Європі, оскільки столичні ціни залишилися на кризовому рівні, в той час як в інших країнах вони підвищилися.
Інтервю Ігоря Степанова, радника-консультанта головного архітектора Києва. Про забудову Святошинського району, функції зонінгу, створення кластерних громадських центрів, будівництві магістралей, що уловлюють парковках і реальною ціною на первинку Building.ua розповів Ігор Степанов, радник-консультант головного архітектора Києва. Building: Яке значення має зонінг для забудовників?
Без «прикриття» іноземних інвесторів в Україні просто розграбують. Іноземцям вести бізнес в нашій країні без місцевих лобістів практично неможливо.У цьому переконаний директор компанії Astrum Capital Руслан Магомедов.«Коли в Україну приходить інвестор, йому потрібно знайти когось сильного, щоб лобіював його інтереси і допомагав орієнтуватися на місцевому ринку», - розповів фахівець.Щоб не втратити інвестицій, Україні слід побудувати механізм, за допомогою якого ринок стане зрозумілим і доступним для іноземного бізнесу.Руслан Магомедов підкреслив, що так стане працювати набагато простіше і легше.Варто нагадати, раніше експерт говорив про те, що Україна в очах іноземних інвесторів – «покинутий пляж».
Нерухомість Лондона - це особливий сегмент ринку. Ціна обєктів нерухомості впевнено зростає вже протягом 30 років, незважаючи на економічну ситуацію у всьому світі, завдяки чому вона є цікавим варіантом для заможних людей.
У квітні 2012 року обсяг капіталовкладень у нерухомість Києва склав 49 млн. 850 тис. дол., що на 6,5% нижче показників березня. Про це повідомила генеральний директор АН «Благовіст» Ірина Луханіна.
Нерухомість на гірськолижних курортах Швейцарії дуже дорога. Вартість квартир на 30% вище, ніж у Франції і вдвічі дорожче, ніж в Австрії. Тим не менш, для багатьох покупців інвестиції в швейцарську нерухомість є безпечним вкладенням коштів.
Обсяг капіталовкладень у нерухомість Києва у квітні 2012 року склав 49 млн. 850 тис. дол., що на 6,5% нижче показників березня. Найбільш доступними обєктами на ринку житлової нерухомості, проданими в квітні в столиці, стали: однокімнатна квартира площею 22 кв.
Одне з головних напрямків інвестицій багатих людей - це покупка нерухомості. В які будинки мільярдери вкладають свої кровно зароблені? Найбагатші люди планети інвестують у нерухомість до 35% свого капіталу, що за обсягом поступається лише їх інвестицій у власний бізнес.
Загальний обсяг залучених прямих іноземних інвестицій Дніпропетровського регіону на сьогоднішній день складає більше $8 млрд, з яких понад $1 млрд. – залучені протягом останніх двох років. «Ми маємо намір нарощувати темпи залучення прямих іноземних інвестицій до рівня не менше $500 млн.
У 2012 році доступний капітал для інвестицій у нерухомість у всьому світі складе $316 млрд., що на 4% менше, ніж наприкінці 2010 року. На думку аналітиків це означає, кінець тенденції росту інвестицій, що спостерігався з кінця 2009 року.
Український ринок будматеріалів перестав бути цікавим інвесторам. За даними аналітиків компанії PAU brokerage, в Центральному регіоні України за останні 1-1,5 роки структура ринку інвестицій в бізнес-активи з виробництва стройматерилов за кількістю проектів/угод виглядає наступним чином: 30% – інвестиції в будівництво нових підприємств, 40% – модернізація і розширення, 30% – угоди M&A (злиття і поглинання).
Сьогодні активність неєвропейських інвесторів на європейському ринку нерухомості продовжує зростати. При цьому, саме на них припадає близько 20% від всього інвестиційного капіталу, вкладеного в комерційну нерухомість Європи в першому півріччі 2012 року.
Крим готовий розвивати співпрацю та реалізовувати спільні проекти у різних сферах з Міжнародною фінансовою корпорацією в Україні та Європейським банком реконструкції та розвитку. Про це заявив Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов в рамках зустрічі з представниками Міжнародної фінансової корпорації в Україні та ЄБРР.
Приріст прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну у вигляді акціонерного капіталу в I кварталі 2012 року склав 846,9 млн доларів. Це на 2,1% більше, ніж за аналогічний період 2011-го. Як повідомила Державна служба статистики, за звітний квартал іноземні інвестори вклали в українську економіку 885,1 млн доларів, але одночасно вилучили 198,9 млн доларів, тоді як в I кварталі минулого року ці показники склали відповідно 925,7 і 260,7 млн доларів.
Часто іноземні інвестори при близькому знайомстві з України як обєктом для інвестицій, вирішують вкладати гроші в інші країни. Про це розповів директор компанії Astrum Capital Руслан Магомедов. «Поведінка та дії іноземних інвесторів можна порівняти, наприклад, з тим, коли їдеш по київській набережній – на іншому березі Дніпра бачиш гарний пляж, дерева, всі, здається добре, але коли переїжджаєш через міст і дивишся на це все з близької відстані, виявляється, що пісок брудний, ходять незрозумілі субєкти, навколо сміття.
У поточному році вторинні інвестиції в комерційну нерухомість Києва опинилися в 3 рази менше, ніж у минулому. Про це повідомили в компанії DTZ. Зокрема, в період з січня по листопад поточного року, інвестиції в готові обєкти були самими незначними за останні 6 років.