За останні два місяці громадянам було надано 234 кредиту на суму понад 60 млн. грн.З початку поточного року станом на 21 серпня за підтримки ДІУ було надано 605 кредитів, тоді як у минулому році – 290 кредитів.
За підсумками I півріччя 2013 р. частка проблемних кредитів в активах українських банків України зросла з 8,89% до 9,13%. Такі дані надав Національний банк України.Так, загальний кредитний портфель українських банків на 1 липня 2013 р.
Окремі категорії киян отримують додаткові пільги з здешевленої іпотеки. З початку року 6 сімей вже скористалися такою можливістю.У Києві триває реалізація додаткових заходів в рамках програми здешевлення вартості іпотечних кредитів.
Сьогодні багато будівельних компаній пропонують своїм клієнтам можливість виплачувати всю суму за квартиру по частинах. Які ж умови забудовники пропонують охочим придбати житло в розстрочку? На жаль, минули ті часи, коли житлоплощу видавала держава.
На думку банкірів, ринок житлового кредитування далекий від докризових показників і ентузіазм банків не знаходить відгуку у потенційних позичальників. Виною тому не тільки високі ставки на гривневі кредити, але й просідання ринок - клієнти краще позичити невелику суму у родичів, ніж звернутися в банк.
У 2011 році приходити в себе після кризових років будівельної галузі допомагало Державна іпотечна установа (ДІУ), яка не лише активізувало іпотечні програми для населення, але й фінансувала добудову житла.
Для економії на судових витратах і уникнення роботи з колекторськими компаніями, банкіри почали продавати борги своїм позичальникам, але виключно за готівку. Щоб заощадити на судових витратах і продажу проблемних кредитів колекторам з дисконтом у 80-95% вартості, банкіри почали продавати борги самим неплатникам — під 50-70% номіналу.
Одним з найпопулярніших цільових запитів про кредити є квартира. Так, 48% користувачів цікавить кредит на житло. Про це говорять результати дослідження переваг в пошукових системах Google і Яндекс від Ашманов і партнери Україна.Як передає Дело, отримання кредиту цікавить українців в два рази більше, ніж розміщення грошей на депозиті.
Забудовники всіма силами намагаються пожвавити попит на нерухомість. Будівельні компанії пропонують клієнтам привабливі умови: знижують відсотки і продовжують строки погашення боргу. Сьогодні можна знайти кредити на 10 років під 10% річних на залишок заборгованості.
Ситуація з банківським кредитуванням в кінці 2011 р. знову стала плачевною для девелоперів і забудовників. Фінансові структури або зовсім відмовляються інвестувати в нерухомість, або посилюють вимоги до запропонованих їм проектів.
У жовтні Президент України В. Янукович підписав Закон України №3795-VI «ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» (далі – Закон), який набрав чинності 16 жовтня.
Іпотечні ставки в Україні знижуються. Зараз варто оформляти кредит на житло чи все-таки краще ще почекати? Тільки за місяць ставки за довгостроковими іпотечними кредитами знизилися на 0,4-,6% і склали в середньому 16,8% річних у гривні.
За останні роки часто зустрічалися ситуації, коли люди втрачали роботу або бізнес. І змушені (або зобовязані) були продавати своє майно. Конфісковане або заставне майно, зокрема нерухомість, може бути реалізовано трьома способами:
Давайте поговоримо про те, як взяти іпотеку. Якщо у вас є гроші, щоб погашати кредит, великого розуму не потрібно, але нормальної людини, який зацікавлений не ускладнювати собі життя, хоче знати, як правильно взяти іпотеку.
За перші місяці поточного року темпи видачі нових споживчих кредитів фізичним особам різко впали. У лютому банки видали кредитів усього на 5,2 млрд. грн проти середньомісячного за останній рік рівня в 7,1 млрд.
Як свідчать дослідження департаменту іпотеки і кредитів компанії «НДВ-Нерухомість», сьогодні 50-65% квартир, які розпродаються з-під застави, належить інвесторам. На думку експертів, на вітчизняному ринку нерухомості стало популярно придбання новобудов в іпотеку на ранній стадії будівництва з метою подальшого перепродажу.
На початку 2012 року громадянам України не варто чекати зниження відсоткових ставок за депозитами і кредитами. Про це заявив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко.
За минулий місяць ставки за позиками націлені на придбання нерухомості з вторинного ринку зросли у 10 з 32 банків. При всьому цьому ще 4 ставки банку навпаки знизили.Експерти відзначають, що українському позичальнику ближче іпотека під фіксовану ставку.
Дуже багато охочих взяти іпотечний кредит для молоді 1 або отримати безповоротну компенсацію третини вартості житла в новобудові. Але чи існує така можливість? В якому стані перебуває реалізація державних програм підтримки забезпечення молоді житлом на початку серпня-2011, і які зміни чекають охочих скористатися ними в недалекому майбутньому.
Система кредитування складна, і її розуміє далеко не кожен. Навіть у США, де іпотечний ринок розвинений добре, є багато незрозумілих моментів. Вважається, що люди купують будинки і квартири в середньому кожні пять або сім років і не прагнуть вникати в суть кредитування.
Незважаючи на збільшення кількості виданих іпотечних кредитів і тенденцію до зниження процентних ставок, що, як усі знають може позитивно вплинути на стан ринку житлового кредитування, і, як наслідок, на економіку країни в цілому, банки починають пропонувати своїм позичальникам плаваючі ставки, які не так прості, як здаються на перший погляд.
У 2012 році пільгову іпотеку, ініційовану Президентом України, зможуть отримати близько 10 тис. сімей у тому випадку, якщо на ці цілі буде виділено 1 млрд. грн. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Експерти відзначають істотне подорожчання кредитів для фізосіб в звязку з ростом вартості фінансових ресурсів в українській банківській системі. «Індекс КредитМаркет картковий» збільшився за листопад на 8,27%, «Індекс КредитМаркет готівковий» — на 8,02%, «Індекс КредитМаркет іпотечний» — на 3%, «Індекс КредитМаркет автомобільний» — на 1,05%.
Днями премєр-міністр Микола Азаров рекомендував Нацбанку України «утримувати комерційні банки від нарощування споживчого кредитування», замість цього направляючи гроші в реальну економіку. За словами банкірів, якщо їх почнуть «утримувати» до початку передноворічного буму, половині ринку споживчого кредитування прийде швидкий і досить болісний кінець.
Ставки за позиками будуть падати в 2013 році, впевнені експерти.У 2013 році захмарні ставки по кредитах в Україні повинні впасти. Про це свідчать дані опитування Reuters, пише Кореспондент.В минулому 2012 році вартість банківських позик досягала 25-30% річних при дефляції в 0,2%, що практично загальмувало кредитування економіки і обрушило її розвиток до нуля з 5,2% в 2011 році, відзначає видання.Кредитування не росло в минулому році, активність була невисока.