Іпотечне кредитування повільно, але впевнено відновлює свою діяльність по всій Україні, на черзі іпотека в Чернівецькій області.Про шляхи відновлення іпотечного кредитування йшлося під час сьогоднішньої зустрічі заступника голови облдержадміністрації Георгія Галиця, заступника голови правління Державної іпотечної установи Олега Павленка, представників банківських установ та будівельних організацій краю.Як зазначив Георгій Галиць, головним завданням зустрічі було визначення шляхів активізації в області роботи в цій сфері і скористатися тими можливостями, які реалізуються в державі через Державну іпотечну установу з кінцевою метою - прискорити здачу житла з високим ступенем готовності, але для завершення, якого не вистачає фінансових ресурсів.За словами Р.
Чи будуть банки утримувати обсяги кредитування населення на тому ж рівні, що були відзначені в кінці 2011 року, збільшаться мінімальні суми позик? В кінці 2011 року деякі банки скоротили максимальну суму споживчих кредитів до 10-20 тисяч гривень або ж тимчасово припинили кредитування.
Дослідження ринку іпотечного кредитування фізичних осіб, проведене компанією «Простобанк Консалтинг», показало зниження реальної вартості іпотечних кредитів. Загальна характеристика ринку Основні підсумки розвитку ринку іпотечного кредитування фізичних осіб в березні 2013 року наступні:кількість банків, що видають кредити на купівлю житла на вторинному та первинному ринках нерухомості, на кінець місяця складає 24 і 18 установ відповідно.
Іпотечним неплатникам дали можливість затягувати стягнення застав і вимагати від банків нові поблажки щодо погашення позик.У проблемних іпотечних позичальників зявився шанс відстрочити виселення з квартир.Право на відстрочку тиждень тому надав Вищий спеціалізований суд, який постановив рішення за кредитним спору в Донецьку.
Ті, хто вирішив взяти іпотеку на 3%, можуть надалі зіткнутися з низкою неприємностей.У позичальників можуть виникнути серйозні проблеми з державними компенсаціями за кредитами, кажуть експертиЮристи розглянули договір про надання часткової компенсації відсотків по державній іпотеці і знайшли в ньому недоліки.
Виходячи з даних, які надані Національним банком України на своєму офіційному сайті, можна побачити, що українці в основному займають гроші у банку на споживчі витрати. Із всієї суми, яка була видана українськими банками в першому кварталі поточного року (майже 188,5 млн грн) більша частина грошей йде на покупку побутової техніки.
Ймовірне настання другої хвилі кризи загрожує поверненням банківських ставок до рівня 2009 року.На даний момент середні ставки за іпотечними кредитами знаходяться в межах від 17,9 до 20,4% річних, залежно від терміну позики.
Кредитування новобудов стане по-справжньому небезпечним заняттям для банків.Тиждень тому судова палата з цивільних прав Верховного суду оприлюднила свою позицію щодо прав на возводимую нерухомість і поставила на перше місце в цьому питанні не банки, прокредитовавшие будівельника, а інвесторів — покупців житла.Заступившись за громадян, ВСУ мотивував свою позицію і вказав пріоритети для судів нижчих інстанцій.Підрядник був власником обєкта незавершеного будівництва, а інвестор, оплативши повністю вартість квартири, придбав майнові права на неї, які після завершення будівництва житлового будинку трансформуються в право власності.
Придбати квартиру в новому році з допомогою банківського кредиту вийде у дуже обмеженого числа бажаючих. Відсотки за кредитами стрімко набирають висоту, а до повного повернення повноцінної іпотеки залишилося як мінімум 2-3 року.
Можливі неповернення повально видатних на сьогоднішній день споживчих кредитів не лякають банки. Тепер у них є більше інструментів влздействия на злісних неплатників. Ризикованість споживчого кредитування банки не надто бентежить – тепер у них є більше можливостей для стягнення боргу.
Останнім часом банкіри в один голос заявляють, що кредити на автомобілі та житло зможуть отримати всі бажаючі. Навіть отримуючи левову частку доходів «в конверті», потенційний позичальник може переконати банк у своїй платоспроможності.
З настанням весни держава знову згадало про розрекламовану напередодні парламентських виборів програмі «Доступне житло». Незважаючи на те, що, на думку більшості експертів, у минулому році реалізація програми майже провалилася, виконувати обіцянки уряду все-таки доведеться.
Банкам стане вигідно продавати свої роздрібні іпотечні кредити державним фінансовим установам, які займаються залученням коштів під заставу іпотечних портфелів. Як повідомляє КоммерсантЪ-Україна, кредитні установи зможуть враховувати при розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу всього 35% таких позик, що набагато нижче, ніж враховуються зараз 50-100%.
Нацбанк готує запуск програми іпотечного кредитування через Агентство рефінансування житлових кредитів вже в грудні. Глава Національного банку України Сергій Арбузов повідомив про намір запустити спільну з Кабінетом міністрів програму активізації іпотечного кредитування до кінця поточного року.
Споживчі позики не до душі Нацбанку. Він боїться ситуації 2007-2008 років, коли кредити роздавали мало не на кожному розі. Тому і хоче запобігти їх активне наростання. Сьогодні в стінах регулятора вже розглядається можливість збільшити вимоги до кількох нормативам банків саме під споживчі позики.
Протягом перших 180 днів банкіри і колектори намагаються домовитися з боржником - потім все. За даними НБУ, проблемні борги в банківській сфері становлять близько 80 млрд. грн., а за оцінками агентства Кредит-рейтинг таких більше 240 млрд.
За даними компанії СВА рівень іпотечної заборгованості в Україні зріс на 0,61% і становить 6,79% від загального обсягу іпотечного портфеля банків. За другий квартал 2011 року рівень проблемних іпотечних кредитів в Україні збільшився на 0,61% і становить 6,79% від загального обсягу іпотечного портфеля банків.
Боржники банків мають право вільно розпоряджатися своєю власністю, якщо вона не була закладена при оформленні кредиту. Так ухвалив Вищий спеціалізований суд України.Схожа норма є і в чинному Цивільному кодексі, проте до недавнього часу банкіри за допомогою суддів повсюдно її порушували.
Сьогодні в Україні реалізується кілька державних програм щодо забезпечення житлом. Умови надання кредитів практично залишилися тими ж, що і в минулому році. Про це заявив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.
Сьогодні за обсягами видачі лідирують кредити на придбання товарів тривалого користування та беззаставні нецільові кредити готівкою. У сумі на них припадає понад 80% всіх виданих фізособам кредитів.
Кількість банків, які відновили іпотеку значно збільшилася. Зі слів голови Державної іпотечної установи Віктора Миргородського, сьогодні можна говорити про стабілізації ринку іпотечного кредитування.Українські банки поступово відновлюють кредитні програми.
Загальна сума кредитів, виданих населенню в 2012 році, скоротилася майже на 13 млрд. грн. Але не варто робити поспішних висновків і заявляти, що в Україні не видають кредити фізичним особам. Згідно з офіційними даними НБУ, банки щомісяця видавали фізичним особам нові гривневі кредити на суму 4-6 млрд грн.
Як змінилася авансова політика банків на ринку іпотеки за останній рік? Що впливає на встановлення банком мінімального внеску за кредитом у квітні-2013? Які ще тенденції можна зазначити на ринку іпотечного кредитування в квітні-2013?
Кабінет Міністрів України збільшив розмір кредиту під будівництво у сільській місцевості.Гранична сума кредитування індивідуальних забудовників з метою добудови, реконструкції та придбання житла в сільській місцевості України збільшена в 2 рази - до 100 тис.
Про фінському досвід зведення доступного житла та українських плани будівництва квартир європейського зразка – на підставі побаченого і почутого в столиці Фінляндії.Хотіли б ви придбати сучасну двокімнатну квартиру, загальною житловою площею 55 кв.