Вітчизняні кредитні спілки готуються до наступної хвилі кризи. Про це повідомила президент спільноти кредитних спілок України Вікторія Волковська. За її словами, Кредитний союз готується до нової хвилі кризи, яка несе за собою збільшення кількості боржників.
Незважаючи на те, що гроші у банків є і активізувалося споживче кредитування, а іноді навіть спостерігається зниження вартості кредитів, вимоги банкірів до позичальників мякше не стали. Журналісти зясували, наскільки простіше стало брати кредити і скільки доводиться переплачувати навіть за найбільш гуманним позиками.
Борги потрібно віддавати. Правда, не всі позичальники слідують цьому правилу. Деякі клієнти беруть кредити з метою ніколи їх не повертати. Та й самі банки не проти нажитися на ненадійних позичальників.«Близько 7% потенційних позичальників, які звертаються в банк за кредитом, це шахраї», — вважає директор колекторської компанії Вердикт Олександр Кабак.
Темпи іпотечного кредитування знижуються в звязку з ціновою недоступністю кредитів для позичальників. Таку думку висловила перший заступник голови правління Брокбізнесбанку Наталія Синявська. За її словами, «на ринку іпотечних кредитів спостерігається не тільки скорочення програм кредитування купівлі нерухомості, але і зменшення обсягів виданих кредитів».
Розстрочка на покупку квартири користується більшим попитом, ніж нова державна програма здешевлення іпотеки. У теж час, реалізація програми держіпотеки, при всіх її недоліках, необхідна будівельному ринку.
Кредити від ДІУ вже дають не 15, а 27 банків, але процентні ставки злетіли на 6-7%.Схоже, у людей, яким потрібен кредит на покупку квартири, намагаються вирвати з рук останню соломинку, схоплену під час фінансової кризи.
Покупка житла в кредит губиться в далекій перспективі. В листопаді свої іпотечні програми згорнули одразу три найбільших банки країни. Інші офіційно від іпотеки не відмовилися, але підвищили ставки до непідйомних 30% річних.
Що ховається за гучними обіцянками влади надати українцям пільгові кредити на житло. Наскільки ці кредити будуть доступні і хто стане щасливим володарем власних квадратних метрів. Prosto заманливо і багатообіцяюче виглядають плани Державної іпотечної установи (ДІУ) забезпечити українців доступними кредитами на житло.
Ідея введення мораторію на примусове стягнення будь-яких штрафних санкцій за договорами споживчого кредитування, швидше за все, не знайде підтримки серед народних депутатів України під час голосування в сесійній залі.Проект Закону України від 10.06.2013 р.
Проблемні банки погашають кредити шляхом реалізації заставного майна боржників. Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA розповів директор аналітичного департаменту фінансово-аналітичної групи Pro-Consulting Олександр Соколов.
Нацбанк хоче поступово знизити високі ставки кредитування, а заодно — і прибутковість по депозитах, таку приємну для вкладників... Вийде?Як відомо, 7 червня 2013-го Нацбанк повідомив, що з 10 червня знизить облікову ставку з 7,5% до 7,0%.
На сьогоднішній день в державі немає альтернативи програмі для забезпечення житлом молодих сімей. Про це ексклюзивно для UBR.UA повідомив глава правління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.
Середні процентні ставки за споживчими кредитами під заставу нерухомості в жовтні 2011 року трохи підросли. При цьому кількість банків, що пропонують такі позики, за останній місяць скоротилося на одну установу – до 32.
Зростання ставок за депозитами в 2012 році, дозволив непогано заробити вкладникам, буквально розорив банківських боржників. Українці, які встигли набрати кредитів під плаваючу ставку, які популяризувалися банками в 2010-2011 роках, змушені все тугіше затягувати пояси.
На сьогоднішній день досить складно спрогнозувати, яке рішення винесе суд у справах, повязаних з боргами за іпотечними кредитами. Саме ця невпевненість змушує багато банки скорочувати обсяги іпотеки.
За 2012 рік ВТБ Банк спільно з Державною іпотечною установою видали іпотечних кредитів на суму майже 50 млн. грн. Про це повідомила директор департаменту роздрібних продуктів ВТБ Банку Катерина Федоровська.
Розмір кредитів на будівництво житла в сільській місцевості планується підняти з 100 тис. грн. до 200 тис. грн. З такою ініціативою виступило Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.
Станом на сьогодні в Україні за допомогою різних держпрограм громадянами було придбано 3 655 квартир. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Чесно виплатив кредит, але залишився боржником, заробив штрафні санкції і зіпсував кредитну історію. Такі прикрі непорозуміння можуть трапитися з тим, хто не здійснив закриття позики. Ризики невидимого боргу
Ще в минулому році експерти покладали на нинішню осінь великі надії. Прогнозували поліпшення умов для отримання іпотечних кредитів. Але дива так і не сталося... А існуючі сьогодні на ринку банківські пропозиції не знаходять свого масового клієнта.
Кримські татари також зможуть брати участь у програмі «Доступне житло». В АР Крим передбачається привернути кримських татар до участі у програмі пільгового державного кредитування будівництва індивідуального житла.
Соціальні ініціативи президента щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів минулого тижня втілилися в ухвалення ВР закону №10557. Але, на думку юристів, допоможе він несумлінним забудовникам, а зовсім не малозабезпеченим верствам населення.
Що вигідніше – фіксована або плаваюча ставка? Чи буде рости плаваюча ставка? На ці запитання відповідають експерти. Андрій ОсиповНачальник відділу розвитку і підтримки роздрібних кредитних продуктівБанк: Хрещатик
Варто очікувати зниження ставок за кредитами на житло? До якого рівня іпотека може подешевшати до кінця 2012 року? Наскільки активно банки будуть видавати іпотечні кредити в 2012 році? Дізнавався Prostobank.ua
Вартість нерухомості в Південній Кореї значно зросла в 2011 році. Обсяги угод і закладки нових будинків також збільшилися порівняно з 2010 роком. За даними Корейської служби статистики (KOSIS), номінальна вартість нерухомості в Південній Кореї зросла 6,86% в 2011 році, пише Global Property Guide.