На сьогоднішній день досить складно спрогнозувати, яке рішення винесе суд у справах, повязаних з боргами за іпотечними кредитами. Саме ця невпевненість змушує багато банки скорочувати обсяги іпотеки.
За 2012 рік ВТБ Банк спільно з Державною іпотечною установою видали іпотечних кредитів на суму майже 50 млн. грн. Про це повідомила директор департаменту роздрібних продуктів ВТБ Банку Катерина Федоровська.
Розмір кредитів на будівництво житла в сільській місцевості планується підняти з 100 тис. грн. до 200 тис. грн. З такою ініціативою виступило Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ.
Станом на сьогодні в Україні за допомогою різних держпрограм громадянами було придбано 3 655 квартир. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Чесно виплатив кредит, але залишився боржником, заробив штрафні санкції і зіпсував кредитну історію. Такі прикрі непорозуміння можуть трапитися з тим, хто не здійснив закриття позики. Ризики невидимого боргу
Ще в минулому році експерти покладали на нинішню осінь великі надії. Прогнозували поліпшення умов для отримання іпотечних кредитів. Але дива так і не сталося... А існуючі сьогодні на ринку банківські пропозиції не знаходять свого масового клієнта.
Кримські татари також зможуть брати участь у програмі «Доступне житло». В АР Крим передбачається привернути кримських татар до участі у програмі пільгового державного кредитування будівництва індивідуального житла.
Соціальні ініціативи президента щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів минулого тижня втілилися в ухвалення ВР закону №10557. Але, на думку юристів, допоможе він несумлінним забудовникам, а зовсім не малозабезпеченим верствам населення.
Що вигідніше – фіксована або плаваюча ставка? Чи буде рости плаваюча ставка? На ці запитання відповідають експерти. Андрій ОсиповНачальник відділу розвитку і підтримки роздрібних кредитних продуктівБанк: Хрещатик
Варто очікувати зниження ставок за кредитами на житло? До якого рівня іпотека може подешевшати до кінця 2012 року? Наскільки активно банки будуть видавати іпотечні кредити в 2012 році? Дізнавався Prostobank.ua
Вартість нерухомості в Південній Кореї значно зросла в 2011 році. Обсяги угод і закладки нових будинків також збільшилися порівняно з 2010 роком. За даними Корейської служби статистики (KOSIS), номінальна вартість нерухомості в Південній Кореї зросла 6,86% в 2011 році, пише Global Property Guide.
Підвищення розміру зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) призведе до збільшення витрат банків, а в окремих випадках до збитків і зниження їх капіталу. Для компенсації додаткових витрат банки будуть змушені підвищувати процентні ставки за кредитами, які і так є високими для субєктів економіки.
Зараз у парламенті зареєстровано законопроект «Про споживче кредитування». Якщо закон буде прийнятий, то позичальники не зможуть платити за вже взятими кредитами, а банкіри погрожують заморозити видачу нових позик, тому що вибити борги з недобросовісних позичальників буде складно.
Жителям столиці пообіцяли доступне житло. Хто саме і на яких умовах зможе купити квартиру?У вересні Київрада збирається поліпшити умови пільгового іпотечного кредитування, з тим, щоб компенсувати киянам виплату першого внеску, а це — 100-300 тис.
Prosto немає сумнівів у тому, що парламент в черговий раз, тепер вже остаточно затвердить прийнятий у другому читанні закон з поправками президента. До яких змін у відносинах з банками варто підготуватися майбутнім позичальникам? До яких наслідків можуть привести положення майбутнього закону? Розповідає Prostobank.ua
Іпотечний ринок тільки-тільки почав приходити в себе, а тут криза ліквідності навалився. Виявилося, що взяти позику на покупку нерухомості знову майже не у кого, пише Гроші. У звязку з накрывшем українську фінансову систему кризою ліквідності, по ринку пішли чутки про те, що багато з тих банків, хто почав видавати іпотеку, знову «закрили краник».
Сьогодні в Україні мало хто готовий купувати житло в кредит. На сьогоднішній день іпотечне кредитування не є самим затребуваним продуктом. Не те щоб немає бажаючих придбати квартиру або потребують житло.
Кредити в Україні істотно подорожчали. У середньому по ринку підвищення процентних ставок досягло 4%. Ефективні ставки за автокредитами тепер складають 36,6%, іпотека перевалила за 24% річних, кредит на картку буде коштувати клієнтові майже 70%, а позики готівкою при поверненні банку взагалі подвоюються — ставки до 110%.
Сьогодні неможливо собі уявити життя без кредиту. Кожен третій житель України брав чи зараз є одержувачем позики. Кожна друга компанія - залучає кредитний капітал для розширення бізнесу. Звідси випливає, що питання про те, що буде відбуватися з кредитним ринком у наступному році, цікавить практично всіх.Так що ж нас чекає? На це питання спробували відповісти фінансисти різних компаній і банків.Зокрема, керівник проектів українського представництва консалтингової компанії ZEB Тарас Тищенко каже, що в першій половині наступного року вартість кредитів в Україні зменшиться.
2013 рік на фінансових ринках став дуже невдалим для країн, що розвиваються. Бразильський реал впав на 13% проти долара США, індійська рупія – на 15%, російський рубль – на 8%, турецька ліра – на 10%, індонезійська рупія – приблизно на 12%, малайзійський рінггіт – на 7%, тайський бат – на 4%, а південноафриканський ранд – на 18%.
Протягом останніх років на ринку виникло кілька несподіваних явищ, повязаних з використанням банками на практиці кредитних історій позичальників. В якому випадку можна отримати позику, якщо кредитна історія негативна; які помилки банкірів і позичальників можуть призвести до невиправданої псування кредитної історії; чи варто для виправлення репутації звертатися до посередників – дізнавався Prostobank.ua.
Всі підводні камені банківського поручительства в Україні. Багатьом українцям доводилося бути в ситуації, коли друзі чи знайомі просили виступити в ролі поручителів їх банківських кредитів. Посилаючись на слова працівників банку, вони стверджують, що це – чиста формальність, яка ніяких обовязків на поручителя не накладає. Щоб не зіпсувати відносини з приятелями, що люди, хоч і з роздумами, ставлять свій підпис у документах.
Банки відмовляються від великих проектів з реструктуризації та розвитку бізнесу і спрямовують усі свої зусилля на виживання. Ці настрої зумовлені погіршенням макроекономічних проблем і появою нових нормативно-правових актів, безпосередньо позначаються на фінансових показниках банків.
Як повідомляє прес-служба Нацбанку, в грудні минулого року середньозважена вартість кредитів у національній валюті знизилася порівняно з листопадом до 17,2%. При цьому, вартість кредитів в іноземній валюті в грудні минулого року збільшилася до 8,4%.
Іпотечне кредитування повільно, але впевнено відновлює свою діяльність по всій Україні, на черзі іпотека в Чернівецькій області.Про шляхи відновлення іпотечного кредитування йшлося під час сьогоднішньої зустрічі заступника голови облдержадміністрації Георгія Галиця, заступника голови правління Державної іпотечної установи Олега Павленка, представників банківських установ та будівельних організацій краю.Як зазначив Георгій Галиць, головним завданням зустрічі було визначення шляхів активізації в області роботи в цій сфері і скористатися тими можливостями, які реалізуються в державі через Державну іпотечну установу з кінцевою метою - прискорити здачу житла з високим ступенем готовності, але для завершення, якого не вистачає фінансових ресурсів.За словами Р.