У Запорізькій області міліція припинила діяльність фірми, організатори якої під виглядом надання кредитів шахрайським шляхом заволоділи коштами громадян на суму понад 2 млн. грн.Як повідомили УНІАН у відділі звязків з громадськістю ГУ МВС у Запорізькій області з посиланням на заступника начальника Запорізького міськуправління міліції Сергія Натахина, фірма працювала на території Запоріжжя з 2011 року по 15 серпня 2013 року і обдурила більше 1 тисячі звернулися за кредитами.За даними правоохоронців, ТОВ «Укрграндинвест» заманювала «клієнтів» листівками та оголошеннями, обіцяли надання кредиту під 3-6% річних без довідки і доходи і паперової тяганини.«Тим, хто приходив в офіс, озвучувалися привабливі умови кредитування, і пропонувалося підписати довідку про те, що «позичальник» ознайомлений з умовами договору та заповнити анкету.
Українські банки пропонують оформити іпотеку в швейцарських франках. Іпотека в швейцарських франках може виявитися для наших співвітчизників єдиним можливим варіантом для придбання власного житла. Так як, кредитна ставка під 7-9% річних у франках виглядає досить привабливо на тлі 12-15% у доларах.
Юристи запевняють, що можливість відчуження майна виключно за рішенням суду може негативно позначитися на банківській системі. Введення в Україні законодавчих норм, що передбачають можливість відчуження майна фізичних осіб — боржників тільки за рішенням суду, і скасування можливості відчуження майна за виконавчим написом нотаріуса може негативно вплинути на діяльність банківського сектора і завантаженість судової системи.
У 2012 році пільгову іпотеку, ініційовану Президентом України, зможуть отримати близько 10 тис. сімей у тому випадку, якщо на ці цілі буде виділено 1 млрд. грн. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Банкам ускладнили процес стягнення боргів неплатоспроможних позичальників.Верховний суд визначив, що у випадку банкрутства та ліквідації позичальника договори застави та іпотеки також вважаються припиненими.
Як і 10 років тому, незважаючи на всілякі бонуси та акції, покупцеві квартири в кредит доведеться додатково сплатити банку як мінімум подвійну вартість квартири. Ринок нерухомості подає ознаки життя.
Експерти прогнозують зниження авансового платежу при оформленні іпотеки.На сьогоднішній день банки видають іпотеку при наявність у позичальника мінімум 25% коштів від загальної вартості житлоплощі. При цьому банки перестали брати до уваги відсутність у клієнта постійного припливу грошових коштів.
З травня має запрацювати державна іпотечна програма. Але чи насправді вона така доступна, як про неї розповідають чиновники. Уже з травня повинна запрацювати нова іпотечна програма, яка за задумом авторів, має зробити доступною покупку квартири в кредит для більшості бажаючих.
В Україні три крупні банки перестали видавати кредити на купівлю житла. «Укрсиббанк» та БМ Банк перестали видавати іпотечні кредити на старі квартири, ВТБ банк — на нове і старе житло.За словами президента Союзу з нерухомості України Олександра Рубанова, ці банки видавали кредити під 20-22% річних.
Сьогодні позичальникам, які претендують на отримання 3-відсоткових кредитів на придбання житла, слід поквапитися. Учасники програми кредитування сьогодні визнали, що для її реалізації недостатньо ні ресурсів банків, які погодилися брати участь у програмі, ні нерухомості, яку забудовники готові продавати за ціною не вище 7 тис.
За останні два місяці громадянам було надано 234 кредиту на суму понад 60 млн. грн.З початку поточного року станом на 21 серпня за підтримки ДІУ було надано 605 кредитів, тоді як у минулому році – 290 кредитів.
За підсумками I півріччя 2013 р. частка проблемних кредитів в активах українських банків України зросла з 8,89% до 9,13%. Такі дані надав Національний банк України.Так, загальний кредитний портфель українських банків на 1 липня 2013 р.
Окремі категорії киян отримують додаткові пільги з здешевленої іпотеки. З початку року 6 сімей вже скористалися такою можливістю.У Києві триває реалізація додаткових заходів в рамках програми здешевлення вартості іпотечних кредитів.
Сьогодні багато будівельних компаній пропонують своїм клієнтам можливість виплачувати всю суму за квартиру по частинах. Які ж умови забудовники пропонують охочим придбати житло в розстрочку? На жаль, минули ті часи, коли житлоплощу видавала держава.
На думку банкірів, ринок житлового кредитування далекий від докризових показників і ентузіазм банків не знаходить відгуку у потенційних позичальників. Виною тому не тільки високі ставки на гривневі кредити, але й просідання ринок - клієнти краще позичити невелику суму у родичів, ніж звернутися в банк.
У 2011 році приходити в себе після кризових років будівельної галузі допомагало Державна іпотечна установа (ДІУ), яка не лише активізувало іпотечні програми для населення, але й фінансувала добудову житла.
Одним з найпопулярніших цільових запитів про кредити є квартира. Так, 48% користувачів цікавить кредит на житло. Про це говорять результати дослідження переваг в пошукових системах Google і Яндекс від Ашманов і партнери Україна.Як передає Дело, отримання кредиту цікавить українців в два рази більше, ніж розміщення грошей на депозиті.
Забудовники всіма силами намагаються пожвавити попит на нерухомість. Будівельні компанії пропонують клієнтам привабливі умови: знижують відсотки і продовжують строки погашення боргу. Сьогодні можна знайти кредити на 10 років під 10% річних на залишок заборгованості.
Ситуація з банківським кредитуванням в кінці 2011 р. знову стала плачевною для девелоперів і забудовників. Фінансові структури або зовсім відмовляються інвестувати в нерухомість, або посилюють вимоги до запропонованих їм проектів.
У жовтні Президент України В. Янукович підписав Закон України №3795-VI «ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» (далі – Закон), який набрав чинності 16 жовтня.
Іпотечні ставки в Україні знижуються. Зараз варто оформляти кредит на житло чи все-таки краще ще почекати? Тільки за місяць ставки за довгостроковими іпотечними кредитами знизилися на 0,4-,6% і склали в середньому 16,8% річних у гривні.
За останні роки часто зустрічалися ситуації, коли люди втрачали роботу або бізнес. І змушені (або зобовязані) були продавати своє майно. Конфісковане або заставне майно, зокрема нерухомість, може бути реалізовано трьома способами:
Давайте поговоримо про те, як взяти іпотеку. Якщо у вас є гроші, щоб погашати кредит, великого розуму не потрібно, але нормальної людини, який зацікавлений не ускладнювати собі життя, хоче знати, як правильно взяти іпотеку.
За перші місяці поточного року темпи видачі нових споживчих кредитів фізичним особам різко впали. У лютому банки видали кредитів усього на 5,2 млрд. грн проти середньомісячного за останній рік рівня в 7,1 млрд.
Як свідчать дослідження департаменту іпотеки і кредитів компанії «НДВ-Нерухомість», сьогодні 50-65% квартир, які розпродаються з-під застави, належить інвесторам. На думку експертів, на вітчизняному ринку нерухомості стало популярно придбання новобудов в іпотеку на ранній стадії будівництва з метою подальшого перепродажу.