У 2013 році на державні житлові програми заплановано фінансування в розмірі понад 580 млн. грн. Про це заявив глава Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін. За його словами, в 2013 році в держбюджеті на фінансування програми пільгового довгострокового молодіжного кредитування передбачено 80 млн.
Для економії на судових витратах і уникнення роботи з колекторськими компаніями, банкіри почали продавати борги своїм позичальникам, але виключно за готівку. Щоб заощадити на судових витратах і продажу проблемних кредитів колекторам з дисконтом у 80-95% вартості, банкіри почали продавати борги самим неплатникам — під 50-70% номіналу.
Багато очікують девальвації – в такій ситуації покупка квартири за гривневий кредит може виявитися непоганою інвестицією. Гривневі ціни на житло підскочать разом з курсом долара, а заборгованість знеціниться разом з гривнею.Ця стаття – не розіграш і не рекламний текст.
В цьому році в регіоні активно стартувала державна програма «Здешевлення іпотеки». За словами начальника управління містобудування та архітектури ХОДА Михайла Рабіновича, на сьогоднішній день близько 200 харківян вже оформляють необхідні документи.
У Запорізькій області міліція припинила діяльність фірми, організатори якої під виглядом надання кредитів шахрайським шляхом заволоділи коштами громадян на суму понад 2 млн. грн.Як повідомили УНІАН у відділі звязків з громадськістю ГУ МВС у Запорізькій області з посиланням на заступника начальника Запорізького міськуправління міліції Сергія Натахина, фірма працювала на території Запоріжжя з 2011 року по 15 серпня 2013 року і обдурила більше 1 тисячі звернулися за кредитами.За даними правоохоронців, ТОВ «Укрграндинвест» заманювала «клієнтів» листівками та оголошеннями, обіцяли надання кредиту під 3-6% річних без довідки і доходи і паперової тяганини.«Тим, хто приходив в офіс, озвучувалися привабливі умови кредитування, і пропонувалося підписати довідку про те, що «позичальник» ознайомлений з умовами договору та заповнити анкету.
Українські банки пропонують оформити іпотеку в швейцарських франках. Іпотека в швейцарських франках може виявитися для наших співвітчизників єдиним можливим варіантом для придбання власного житла. Так як, кредитна ставка під 7-9% річних у франках виглядає досить привабливо на тлі 12-15% у доларах.
Юристи запевняють, що можливість відчуження майна виключно за рішенням суду може негативно позначитися на банківській системі. Введення в Україні законодавчих норм, що передбачають можливість відчуження майна фізичних осіб — боржників тільки за рішенням суду, і скасування можливості відчуження майна за виконавчим написом нотаріуса може негативно вплинути на діяльність банківського сектора і завантаженість судової системи.
У 2012 році пільгову іпотеку, ініційовану Президентом України, зможуть отримати близько 10 тис. сімей у тому випадку, якщо на ці цілі буде виділено 1 млрд. грн. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Банкам ускладнили процес стягнення боргів неплатоспроможних позичальників.Верховний суд визначив, що у випадку банкрутства та ліквідації позичальника договори застави та іпотеки також вважаються припиненими.
Як і 10 років тому, незважаючи на всілякі бонуси та акції, покупцеві квартири в кредит доведеться додатково сплатити банку як мінімум подвійну вартість квартири. Ринок нерухомості подає ознаки життя.
Експерти прогнозують зниження авансового платежу при оформленні іпотеки.На сьогоднішній день банки видають іпотеку при наявність у позичальника мінімум 25% коштів від загальної вартості житлоплощі. При цьому банки перестали брати до уваги відсутність у клієнта постійного припливу грошових коштів.
З травня має запрацювати державна іпотечна програма. Але чи насправді вона така доступна, як про неї розповідають чиновники. Уже з травня повинна запрацювати нова іпотечна програма, яка за задумом авторів, має зробити доступною покупку квартири в кредит для більшості бажаючих.
В Україні три крупні банки перестали видавати кредити на купівлю житла. «Укрсиббанк» та БМ Банк перестали видавати іпотечні кредити на старі квартири, ВТБ банк — на нове і старе житло.За словами президента Союзу з нерухомості України Олександра Рубанова, ці банки видавали кредити під 20-22% річних.
Сьогодні позичальникам, які претендують на отримання 3-відсоткових кредитів на придбання житла, слід поквапитися. Учасники програми кредитування сьогодні визнали, що для її реалізації недостатньо ні ресурсів банків, які погодилися брати участь у програмі, ні нерухомості, яку забудовники готові продавати за ціною не вище 7 тис.
За останні два місяці громадянам було надано 234 кредиту на суму понад 60 млн. грн.З початку поточного року станом на 21 серпня за підтримки ДІУ було надано 605 кредитів, тоді як у минулому році – 290 кредитів.
За підсумками I півріччя 2013 р. частка проблемних кредитів в активах українських банків України зросла з 8,89% до 9,13%. Такі дані надав Національний банк України.Так, загальний кредитний портфель українських банків на 1 липня 2013 р.
Окремі категорії киян отримують додаткові пільги з здешевленої іпотеки. З початку року 6 сімей вже скористалися такою можливістю.У Києві триває реалізація додаткових заходів в рамках програми здешевлення вартості іпотечних кредитів.
Сьогодні багато будівельних компаній пропонують своїм клієнтам можливість виплачувати всю суму за квартиру по частинах. Які ж умови забудовники пропонують охочим придбати житло в розстрочку? На жаль, минули ті часи, коли житлоплощу видавала держава.
На думку банкірів, ринок житлового кредитування далекий від докризових показників і ентузіазм банків не знаходить відгуку у потенційних позичальників. Виною тому не тільки високі ставки на гривневі кредити, але й просідання ринок - клієнти краще позичити невелику суму у родичів, ніж звернутися в банк.
У 2011 році приходити в себе після кризових років будівельної галузі допомагало Державна іпотечна установа (ДІУ), яка не лише активізувало іпотечні програми для населення, але й фінансувала добудову житла.
Одним з найпопулярніших цільових запитів про кредити є квартира. Так, 48% користувачів цікавить кредит на житло. Про це говорять результати дослідження переваг в пошукових системах Google і Яндекс від Ашманов і партнери Україна.Як передає Дело, отримання кредиту цікавить українців в два рази більше, ніж розміщення грошей на депозиті.
Забудовники всіма силами намагаються пожвавити попит на нерухомість. Будівельні компанії пропонують клієнтам привабливі умови: знижують відсотки і продовжують строки погашення боргу. Сьогодні можна знайти кредити на 10 років під 10% річних на залишок заборгованості.
Ситуація з банківським кредитуванням в кінці 2011 р. знову стала плачевною для девелоперів і забудовників. Фінансові структури або зовсім відмовляються інвестувати в нерухомість, або посилюють вимоги до запропонованих їм проектів.
У жовтні Президент України В. Янукович підписав Закон України №3795-VI «ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» (далі – Закон), який набрав чинності 16 жовтня.
Іпотечні ставки в Україні знижуються. Зараз варто оформляти кредит на житло чи все-таки краще ще почекати? Тільки за місяць ставки за довгостроковими іпотечними кредитами знизилися на 0,4-,6% і склали в середньому 16,8% річних у гривні.