Споживчі позики не до душі Нацбанку. Він боїться ситуації 2007-2008 років, коли кредити роздавали мало не на кожному розі. Тому і хоче запобігти їх активне наростання. Сьогодні в стінах регулятора вже розглядається можливість збільшити вимоги до кількох нормативам банків саме під споживчі позики.
Протягом перших 180 днів банкіри і колектори намагаються домовитися з боржником - потім все. За даними НБУ, проблемні борги в банківській сфері становлять близько 80 млрд. грн., а за оцінками агентства Кредит-рейтинг таких більше 240 млрд.
За даними компанії СВА рівень іпотечної заборгованості в Україні зріс на 0,61% і становить 6,79% від загального обсягу іпотечного портфеля банків. За другий квартал 2011 року рівень проблемних іпотечних кредитів в Україні збільшився на 0,61% і становить 6,79% від загального обсягу іпотечного портфеля банків.
Боржники банків мають право вільно розпоряджатися своєю власністю, якщо вона не була закладена при оформленні кредиту. Так ухвалив Вищий спеціалізований суд України.Схожа норма є і в чинному Цивільному кодексі, проте до недавнього часу банкіри за допомогою суддів повсюдно її порушували.
Сьогодні в Україні реалізується кілька державних програм щодо забезпечення житлом. Умови надання кредитів практично залишилися тими ж, що і в минулому році. Про це заявив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.
Сьогодні за обсягами видачі лідирують кредити на придбання товарів тривалого користування та беззаставні нецільові кредити готівкою. У сумі на них припадає понад 80% всіх виданих фізособам кредитів.
Кількість банків, які відновили іпотеку значно збільшилася. Зі слів голови Державної іпотечної установи Віктора Миргородського, сьогодні можна говорити про стабілізації ринку іпотечного кредитування.Українські банки поступово відновлюють кредитні програми.
Загальна сума кредитів, виданих населенню в 2012 році, скоротилася майже на 13 млрд. грн. Але не варто робити поспішних висновків і заявляти, що в Україні не видають кредити фізичним особам. Згідно з офіційними даними НБУ, банки щомісяця видавали фізичним особам нові гривневі кредити на суму 4-6 млрд грн.
Як змінилася авансова політика банків на ринку іпотеки за останній рік? Що впливає на встановлення банком мінімального внеску за кредитом у квітні-2013? Які ще тенденції можна зазначити на ринку іпотечного кредитування в квітні-2013?
Кабінет Міністрів України збільшив розмір кредиту під будівництво у сільській місцевості.Гранична сума кредитування індивідуальних забудовників з метою добудови, реконструкції та придбання житла в сільській місцевості України збільшена в 2 рази - до 100 тис.
Про фінському досвід зведення доступного житла та українських плани будівництва квартир європейського зразка – на підставі побаченого і почутого в столиці Фінляндії.Хотіли б ви придбати сучасну двокімнатну квартиру, загальною житловою площею 55 кв.
Кредит з 3-х процентною ставкою зможуть взяти пенсіонери і молоді фахівці для будівництва власного будинку у селах України.У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ обговорили державну програму пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників та внесли ряд пропозицій щодо фінансування.Учасники «круглого столу» заявили про необхідність розширити коло осіб, які можуть скористатися пільговим кредитом, а також про потреби збільшить суму кредитування.Якщо обговорюється низка пропозицій затвердять, то обсяг пільгового кредиту буде становити суму до 200 тис.
У програмі здешевленої іпотеки для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, зняті верхні межі площі та вартості житла, проте перевищення цих параметрів не підлягають компенсації з боку держави.Про це повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.Як зазначається в повідомленні, чергові зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, уряд вніс 15 серпня 2012 року.Відповідно до змін, у програмі конкретизовані критерії до позичальників.
Коли шлюб себе вичерпав, постає питання не тільки поділу майна, але і розділу загальних боргів. Давайте розбиратися, як вирішуються спори, що стосуються іпотечного кредиту, і на що можна претендувати.За статистикою, в Україні більше половини шлюбів закінчуються розлученнями.
У 2013 році на державні житлові програми заплановано фінансування в розмірі понад 580 млн. грн. Про це заявив глава Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін. За його словами, в 2013 році в держбюджеті на фінансування програми пільгового довгострокового молодіжного кредитування передбачено 80 млн.
Для економії на судових витратах і уникнення роботи з колекторськими компаніями, банкіри почали продавати борги своїм позичальникам, але виключно за готівку. Щоб заощадити на судових витратах і продажу проблемних кредитів колекторам з дисконтом у 80-95% вартості, банкіри почали продавати борги самим неплатникам — під 50-70% номіналу.
Багато очікують девальвації – в такій ситуації покупка квартири за гривневий кредит може виявитися непоганою інвестицією. Гривневі ціни на житло підскочать разом з курсом долара, а заборгованість знеціниться разом з гривнею.Ця стаття – не розіграш і не рекламний текст.
В цьому році в регіоні активно стартувала державна програма «Здешевлення іпотеки». За словами начальника управління містобудування та архітектури ХОДА Михайла Рабіновича, на сьогоднішній день близько 200 харківян вже оформляють необхідні документи.
У Запорізькій області міліція припинила діяльність фірми, організатори якої під виглядом надання кредитів шахрайським шляхом заволоділи коштами громадян на суму понад 2 млн. грн.Як повідомили УНІАН у відділі звязків з громадськістю ГУ МВС у Запорізькій області з посиланням на заступника начальника Запорізького міськуправління міліції Сергія Натахина, фірма працювала на території Запоріжжя з 2011 року по 15 серпня 2013 року і обдурила більше 1 тисячі звернулися за кредитами.За даними правоохоронців, ТОВ «Укрграндинвест» заманювала «клієнтів» листівками та оголошеннями, обіцяли надання кредиту під 3-6% річних без довідки і доходи і паперової тяганини.«Тим, хто приходив в офіс, озвучувалися привабливі умови кредитування, і пропонувалося підписати довідку про те, що «позичальник» ознайомлений з умовами договору та заповнити анкету.
Українські банки пропонують оформити іпотеку в швейцарських франках. Іпотека в швейцарських франках може виявитися для наших співвітчизників єдиним можливим варіантом для придбання власного житла. Так як, кредитна ставка під 7-9% річних у франках виглядає досить привабливо на тлі 12-15% у доларах.
Юристи запевняють, що можливість відчуження майна виключно за рішенням суду може негативно позначитися на банківській системі. Введення в Україні законодавчих норм, що передбачають можливість відчуження майна фізичних осіб — боржників тільки за рішенням суду, і скасування можливості відчуження майна за виконавчим написом нотаріуса може негативно вплинути на діяльність банківського сектора і завантаженість судової системи.
У 2012 році пільгову іпотеку, ініційовану Президентом України, зможуть отримати близько 10 тис. сімей у тому випадку, якщо на ці цілі буде виділено 1 млрд. грн. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
Банкам ускладнили процес стягнення боргів неплатоспроможних позичальників.Верховний суд визначив, що у випадку банкрутства та ліквідації позичальника договори застави та іпотеки також вважаються припиненими.
Як і 10 років тому, незважаючи на всілякі бонуси та акції, покупцеві квартири в кредит доведеться додатково сплатити банку як мінімум подвійну вартість квартири. Ринок нерухомості подає ознаки життя.
Експерти прогнозують зниження авансового платежу при оформленні іпотеки.На сьогоднішній день банки видають іпотеку при наявність у позичальника мінімум 25% коштів від загальної вартості житлоплощі. При цьому банки перестали брати до уваги відсутність у клієнта постійного припливу грошових коштів.