Зараз В Україні дуже багато державних програм, за допомогою яких українці, нібито, повинні вирішити свої житлові проблеми, але всі вони є неефективними. Про це розповів адвокат Ростислав Кравець. «Повинна діяти одна програма - програма орендного житла і на неї повинні направлятися всі бюджетні кошти, які нині розпорошені між багатьма програмами», – вважає він.
Якщо ви вирішили орендувати квартиру, дотримуйтесь описаним фахівцями правилами - і вам не доведеться в майбутньому пошкодувати про свій вибір. Правило №1. Перевірте сантехніку, електрику і вікна Оренда квартири – відповідальне заняття, тому підходьте до цього процесу з усією серйозністю.
35-річна Світлана Яковлєва з кримського міста Феодосія здає квартири курортникам.- Раніше торгувала на ринку, чоловік працював водієм у маршрутці. А тепер три роки живемо за те, що здаємо квартири, - розповідає російською.
Ринок оренди житла Києва надзвичайно перенасичений. Це в свою чергу, може звести нанівець традиційне осіннє підвищення цін, коли за рахунок припливу студентів і посилення трудової імміграції.Як повідомляє портал ZHITLO.net.ua ставки оренди збільшувалися на 5%-10% наприкінці серпня початку вересня.Зараз у столиці здається близько 27 тис.
Порталом DELFI було проведено дослідження, яке показало відмінність вартості оренди квартир в пяти містах України. Станом на 12 жовтня, ціни на однокімнатні в столиці коливалися від 2000 грн до 10000 грн.
Ціни на оренду квартир у Києві починають поступово знижуватися. Так, за даними порталу Realt.ua всього за тиждень (з 6 по 13 лютого) орендні ставки на однокімнатні квартири знизилися на 1,1% або на 7,7 долара.
В столицю України масово зїжджаються люди з різних регіонів країни у пошуках кращого життя і цим піднімають попит на оренду квартир. У Києві нова хвиля приїжджих. Офіційно в столиці за минулий рік іногородніх стало більше на 45 тис.
Словосполучення офіс на годину може викликати у непосвячених людей не найкращі асоціації з лихими 90-ми, фірмами-одноденками, ютящимися по підвалах в непристосованих для роботи приміщеннях. Прийшов ти, скажімо, в офіс такої фірми, підписав договір про надання послуг, заплатив гроші, повернувся на наступний день – а офісу як не бувало.
Як повідомили в агентстві нерухомості SV Realty (Компанії SV Development), за період з 1 січня 2012 по 1 січня 2013 року, по 10 адміністративним районам Києва було здано в оренду 19 535 квартир.Найбільшим попитом користувалися однокімнатні квартири (43% угод), 38% припадає на двокімнатні квартири і 19% на обєкти з трьома кімнатами і більше.Кількість угод з оренди квартир на ринку Києва:
Мер Вінниці Володимир Гройсман відзвітував про свої доходи за минулий рік. Так, згідно з повідомленням, поширеній прес-службою міськради, у 2012 році мер заробив 827 500 грн.З них 142 400 - зарплата міського голови (в середньому 11 000 грн.
Підготовка країни до Євро-2012 йде до завершення, але орендодавці поки не готові прийняти гостей.Українські орендодавці втрачають свій шанс отримати збільшену прибутку з оренди житла. На даному етапі країна наполегливо добудовує додаткові термінали аеропортів, поспішає ввести в експлуатацію останні стадіони, відкриває нові готелі...Однак, як повідомляє віце-президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Базелинський, готелів країни можуть забезпечити житлом приїжджих уболівальників не більше ніж на 50%.
У Канаді рівень вакантності рентної житлової нерухомості скоротився до 2,2% за підсумками жовтня 2011 року. Експерти пояснюють, що до браку знімного житла призвело поліпшення ситуації на ринку праці та скорочення обсягів будівництва.
Більшість дешевих квартир в оренду в Москві зосереджено в Південному адміністративному окрузі російської столиці.За даними московських ріелторів, максимальним попитом у травні користувалися московські квартири вартістю від 1000 до 3000 доларів в місяць - 60,35% від загального обєму попиту, на другому місці квартири вартістю від 750 до 1000 доларів в місяць - 27,92%, найменший попит припав на елітні квартири вартістю від 6000 доларів на місяць - 0,22%.
У Китаї здаються в оренду 55 кімнат-капсул, кожна площею в середньому всього в 4,5 квадратних метра. І кожен орендар примудряється ділити без того малий простір з сусідом. У той час як де-то будинок площею до 1 кв.
За період з 5 по 11 жовтня поточного року у столиці середня вартість оренди 1-3 кімнатних квартир зросла на 0,37% (близько двох доларів) і становить в середньому 541 дол. за квартиру в місяць. Про це повідомили в консалтинговій компанії SV Development.За даний період найдешевші квартири пропонувалися у Святошинському районі, де середня ціна оренди 1-кімнатної квартири складає 322 дол.
Для того, щоб пропозиція відповідало бізнес - або елітного класу, мінімальна площа квартири повинна бути не менше 60 кв. м. Експерти компанії Реалекспо відзначають, що все більшу роль в оцінці апартаментів сьогодні набуває раціональне зонування — планування квартири, при якій вона зазвичай ділиться на хазяйську (спальня з ванною, гардеробна, дитячі спальні та ігрова) і гостьову (вітальня, гостьовий санвузол, спальня, кухня, кабінет, хол, камінний зал тощо) зони.
Як з величезної кількості пропонованих оголошень про оренду квартир знайти те, що потрібно і не потрапити в руки псевдоаренддателей? Почерпнути для власних потреб інформацію про зданим в оренду столичному житло досить просто.
У листопаді 2012 р. середня заявлена вартість оренди квартир, залишилася на рівні жовтня 2012 р. і склала $761. За рік, з листопада 2011 р. по листопад 2012р., середня заявлена ставка оренди квартир Києва знизилася на 6,7%.
За даними столичного агентства нерухомості, в лютому 2012 року було проведено 415 угод з оренди нерухомості в Києві, що на 22,3% перевищує показники січня. Найбільш доступними, орендованим у лютому обєктами, стали: однокімнатна квартира площею 34 кв.
Новий податок на оренду житла в Києві нічого не зможе змінить. У цьому впевнені фахівці з нерухомості, і власники квартир, і орендарі. Нагадаємо, депутати Київради пропонують змусити платити податки за здачу квартир в оренду та ще й коригувати їх залежно від престижності району та історичної цінності будівель.
У Парижі є великий вибір обєктів нерухомості: середньовічні фахверкові будинки, особняки XV–XVI століть (hotels particuliers), будівлі XVIII століття, османовские багатоквартирні будинки, споруди Другої імперії і сучасні житлові будівлі.Французька столиця спочатку формувалася як місто окремих приватних будинків.
Європейські футбольні вболівальники не будуть орендувати нерухомість в Україні під час проведення чемпіонату з-за високих цін і низького рівня сервісу. За словами голови нацради Ріелторської палати України Олександра Бондаренка, на матчі в нашу країну вони будуть літати чартерами.
За даними консалтингової компанії SV Development, за 2011 рік середня вартість оренди 1-3 кімнатних квартир у Києві зросла на 11,55% ($59) і становить $570 доларів за квартиру в місяць. При цьому найдешевшим залишався Святошинський район, де середня ціна оренди 1-кімнатної квартири складає $342/місяць, найдорожчим Печерський район - $573/місяць.
Квартири орендують в основному в центрі Києва. У жовтні 2011 року обсяг коштів, витрачених на оренду елітної нерухомості Києва (від 3 тис. дол. США на місяць), склав 207 тис. 810 дол. США. Частка угод, укладених в елітному сегменті, склала 6,6% від всіх операцій по оренді, що відбулися в жовтні.
Договору оренди нерухомості строком менше трьох років пропонують не реєструвати.Народний депутат А. Фельдман подав на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до статті 4 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (щодо державної реєстрації права користування нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму, укладеного на строк не менше трьох років) (реєстраційний №2701).