додому Комерційна нерухомість києва

Комерційна нерухомість києва

Експерти прогнозують, що до кінця поточного року в Києві буде більше півтора мільйона квадратних метрів офісних площ. Проте ринок не зможе поглинути таку кількість.Про це повідомив керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський.За його словами, за перше півріччя в бізнес-центрах Києва було здано в експлуатацію 33 тис.
Київ опинилася на третьому місці серед найбільш перспективних міст світу для ведення бізнесу рітейл-компаній. Такі дані були опубліковані міжнародної консалтингової компанії CBRE Group. Як повідомляють Экономические Известия, в рейтингу столиця України поступається лише Алма-Аті і Москві.
На сьогоднішній день проблема всіх орендодавців офісної нерухомості в тому, що вони хочуть отримувати дохід від своїх офісів, не вникаючи в проблеми і в ситуацію, яка відбувається з орендарями. Про це розповіла генеральний директор компанії Midland Development, яка займається девелопментом офісної нерухомості, Олена Шуляк.На її думку, необхідно враховувати побажання орендаря.
Якщо проект торгового центру зроблено концептуально правильно, якщо він націлений на потреби кінцевого споживача і враховує запити в плані розвитку мережі рітейлу, то цей проект, безумовно, буде успішним.
На щастя підприємців, на сьогоднішній день на ринку комерційної нерухомості пропозиція значно перевищує попит.Це логічно: з одного боку, в умовах падаючої економіки бізнес веде себе стримано, а з іншого — останнім часом у столиці активно зводилися нові бізнес-центри.
В минулому році попит на торговельну нерухомість Харкова збільшився на 12% і на даний момент залишається найвищим у порівнянні з іншими крупними сегментами ринку комерційних обєктів цього міста. Про це повідомила прес-служба компанії Харківське агентство нерухомості (ХАН), з посиланням на її керівника Світлану Якімов.
Щоб успішно конкурувати з торгівлею в інтернеті, яка набирає все більшу популярність серед споживачів, концепція торгових центрів повинна будуватися на трьох основних «китах». Про це розповів Віталій Бойко, керуючий партнер компанії UTG.
Торгова нерухомість продемонструвала найкращі показники з усіх секторів комерційної нерухомості в 2011 році. Про це свідчать дані дослідження компанії CBRE European Valuation Monitor. Незважаючи на невелике зниження вартості в останньому кварталі 2011 р.
Київські компанії, які працюють на ринку комерційної нерухомості, зацікавлені в міжнародних стандартах оцінки функціональних можливостей їх обєктів. Про це повідомив генеральний директор компанії MKV Architects Олександра Малютіна.«Вже кілька років ми спостерігаємо стабільно зростаючий інтерес до стандартів BOMA з боку учасників ринку комерційної нерухомості України і, особливо, Києва.
Якщо заявлені до введення в обєкти торгової нерухомості Києва будуть фактично введені, то пропозиція якісної торговельної нерухомості перевищить 1 млн кв. м. Про це заявив партнер консалтингової компанії UTG Віталій Бойко.
У третьому кварталі поточного року темпи ринкової активності в секторі торговельної нерухомості Європи продовжували знижуватися, як в абсолютному, так і у відсотковому виразі. Про це стало відомо зі звіту компанії CBRE Group, Inc.
Кількість банків з числа лідерів ринку, що пропонують кредити на нерухомість клієнтам малого та середнього бізнесу, скоротилося до семи установ. При цьому вартість таких позик за останній місяць значно зросла.
Інтерес девелоперів та інвесторів, які розвивають проекти торговельної нерухомості, вперше після кризи знову звернувся до регіональним центрам, не обмежуючись столичними майданчиками. Таку думку висловили експерти Retail Forum Ukraine 2012, щорічного форуму, присвяченого ринку торговой нерухомості в Україні.
Colliers International заповнила ТЦ «Форум Львів» на 30%. Міжнародна консалтингова компанія Сolliers International, соэксклюзивный консультант по здачі в оренду ТЦ «Форум Львів», продовжує активну орендну кампанію по залученню якісних мережевих операторів.
За два перших місяці поточного року вакантність у торгових центрах Києва збільшилася до 2,9% у порівнянні з 0,8% у грудні 2012 р., і лише в березні цей показник досяг стабільності. Про це повідомляє прес-служба консалтингової компанії UTG.
За період з 12 лютого по 11 березня 2013 року середня ціна продажу офісних приміщень на вторинному ринку в найбільших містах України зросла на 0,64% ($10) до $1 569 кв. м. Про це 3Doma.ua повідомили в консалтинговій компанії SV Development.За місяць ціна на офіси на вторинному ринку в Одесі виросла на 0,22% ($4) до $1 802 кв.
У 2012 році в регіонах України було відкрито 12 торговельних центрів, загальною орендованою площею близько 224 тис. кв. м. Так, в деяких містах зявилися перші професійні великоформатні ТРЦ. Наприклад, ТРЦ Фабрика, ТРЦ OSKAR в Херсоні, ТРЦ Меганом в Сімферополі та ін.Про це повідомив керуючий партнер консалтингової компанії UTG (Українська торгова Гільдія) Віталій Бойко.За його словами, в даний час регіональний ринок професійної торгової нерухомості існує переважно в містах-мільйонниках, де функціонують якісні ТРЦ і працюють мережеві українські та зарубіжні оператори.
Необхідність актуалізації існуючої системи класифікації офісних будівель стала головною темою бізнес-сніданку, який провела галузева організація Ukrainian real Estate Club (URE Club). За підсумками зустрічі гравців ринку нерухомості — девелоперів, проектантів, консультантів і юристів — було прийнято рішення про створення на основі URE Club профільного Комітету з офісної нерухомості та організації робочої групи, яка займеться розробкою оновленої системи класифікації бізнес-центрів України.У заході взяли участь перші особи компаній «21 Століття», «АСНОВА ХОЛДИНГ», ІНКОМ, «Комплекс «Либідської», «МіськЦивілПроект», НЕСТ, «СЛАВ-ІНВЕСТ», «ЕСТА Холдинг», BEITEN BURKHARDT, CBRE, Colliers International, Dragon Capital Real Estate Advisory, DTZ Ukraine, EASTGATE Development, Ektornet Management Ukraine, Ernst&Young, GFive Development, HOMELAND, InvestHouse, ISTIL, ІТТ-Group, John Lang LaSalle Ukraine, Rustler Property Services, SECURE Property, SOLID Group, Svitland Development, TIKO Construction, UTG, ZIG та інших.
Рекордний обсяг нової пропозиції у Києві привів до збільшення вакантності і активної цінової конкуренції. Станом на кінець грудня 2012 р. орендні ставки на офіси в професійних бізнес-центрах перебували в діапазоні $28-40 за 1 кв.
За даними нового дослідження компанії CBRE Group Inc. (CBRE), у першій половині 2013 року обсяг інвестицій в торговельну нерухомість Центральної та Східної Європи досяг майже 2 мільярдів євро, перевищивши результат I півріччя 2012 року приблизно на 70%.Основна увага інвесторів зосереджена на Росії та Польщі (на їх частку припадає 1,7 мільярда євро), особливо на великих торгових центрах.
Влітку відвідувати торгові центри Києва стали менше. Так, рівень їх відвідуваності протягом червня 2013 року склав 842 чол. на 1 тис. кв. м торгової площі (GLA) в день. Це свідчить про те, що в порівнянні з попереднім періодом відвідуваність впала на 1%.
Києву не вистачає готелів рівня 3-4 зірок. Брак готелів такого рівня повязана, насамперед, з невеликим числом міжнародних готельних брендів, представлених в Києві. Таку думку висловила в ході круглого столу, організованого порталом 3doma.ua у прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ, представник компанії Knight Frank в Україні Наталія Проніна.Вона вважає, що відкриття у 2011 році Fairmont Grand Hotel Kyiv 5 зірок і в 2012 році першого готелю мережі Hilton в Україні, Hilton 5*, разом з наявними вже пропозицією дозволить практично повністю задовольнити попит на готелі вищої цінової категорії в Києві (див.
Середня вартість продажу офісних приміщень у Києві на сьогодні становить близько $1591 за 1 кв. м, що на 25% нижче середньої вартості житла, повідомив голова комітету аналітики та статистики ринку нерухомості Союзу фахівців з нерухомості України Всеволод Жоголєв.
Для успішної конкуренції з онлайн-магазинами сучасним торговим центрам необхідно проводити більш активну інтеграцію з електронною комерцією — таку думку в ході Retail Forum Ukraine 2012 висловив спікер форуму, CEO міжнародної девелоперської компанії Sonae Sierra Томас Біндер.
За останні півроку фахівці ринку відзначають поступовий підйом готельного сегменту нерухомості. З початку 2010р., в результаті поліпшення загальної економічної ситуації в країні, поступового відновлення ділової активності, а також збільшення обсягів туристичних потоків, на ринку готельної нерухомості України спостерігається поступове відновлення і відновлення цього сегменту.