C українців «здирають» мільйони за неякісні новобудови і навязують дорогі Жеки

Українці, які вирішуються купити квартиру в новобудові за великі гроші, скаржаться, що їх обдурив забудовник. Будівельні компанії обіцяють покупцям одне, а здають в експлуатацію раніше недобудовані будинки з більш дешевих матеріалів, ніж було закладено в проект.

Як йдеться у статті журналу “Фокус”, підприємець Олександр Кондратенко заплатив за квартиру в житловому комплексі Rivera Riverside мільйон доларів.

Однак тепер шкодує про цієї інвестиції. За його словами, проблеми з житлом почалися з першого ж дня заселення.

“Ще не були завершені будівельно-монтажні роботи. Не був готовий фасад будівлі, скрізь стояла будівельна техніка, але члени приймальної комісії підписали документи, що будинок готовий”, – говорить Кондратенко.

Він підозрює, що у процесі будівництва були використані не завжди дорогі та якісні матеріали, які були закладені в проект. “Наприклад, згідно з проектом, повинні бути встановлені німецькі енергозберігаючі панорамні вікна. А насправді вони білоруського виробництва.

Взимку мешканці мерзнуть, рятуючись електрообігрівачами”, – додає бізнесмен. З часом на якість дорогого житла в новобудові виникли скарги та в інших жителів Rivera Riverside. Претензії є не тільки до замовника будівлі компанії “Діа Девелопмент”, але і до приватного Жеку, який автоматично взявся обслуговувати новобудови.

На думку жителів, розцінки на комунальні послуги необґрунтовано завищені: приватний ЖЕК хоче, щоб мешканці платили за обслуговування 13 грн за квадратний метр житла. Люди спробували відстояти свої права через суд. А для обговорення проблем створили сайт. Однак суд постановив, що власник сторінки повинен заплатити 14 мільйонів компанії “Діа Девелопмент” за збитки через зниження продажів. Експерти кажуть, що такі випадки в Києві відбуваються часто. Наприклад, новобудова на вулиці Лохвицькій була готова лише на 75%, проте її вже здали в експлуатацію і почали заселяти покупців. Житловий комплекс “Брест-Литовський” в селі Чайки біля Києва вже три роки, як зданий. Але мешканці досі не мають ні електрики, ні води. Крім того нав’язаний приватний ЖЕК вимагає від них платити за пересування у дворі. Жителям пояснювали, що їм належить тільки квартира, а земля орендована. Тому вони повинні платити. Юристи кажуть, що насправді жителі повинні ставати власниками землі автоматично з купівлею квартири. Однак цього не прописано в законодавстві України. Єдиним виходом залишається створення Співтовариства власників багатоповерхового будинку. Однак навіть тут процедура передачі землі не прописана належним чином і може коштувати від 2 тисяч до 80 тисяч доларів.