Будинок-фортеця: як обладнати притулок

У разі стихійного лиха не завжди є можливість евакуювати жителів з небезпечних районів. Синоптики можуть передбачити настання урагану, а ось торнадо і снігові бурі завжди приходять несподівано. У таких ситуаціях єдине укриття від стихії — ваш будинок.

Для того щоб бути готовим до будь-яких сюрпризів природи, слід обладнати спеціальну кімнату (room safe). Для цих цілей зовсім не обов’язково будувати глибоко під землею бункер, оснащений надсучасними технологіями, як це робиться у фільмах. Достатньо звичайної кімнати, з укріпленими стінами і всім необхідним. До речі, в такому приміщенні можна сховатися від грабіжників.

Отже, де ж побудувати притулок? Хороший варіант — гараж, який у разі руйнування всього будинку не буде засипаний уламками. Якщо будувати гаражі можливості немає, можна створити притулок в кімнаті на першому поверсі або в підвалі. Останній варіант теж хороший: при ураганах ця частина будинку не піддається дії сили вітру. Однак, якщо ваше житло розташоване в зоні затоплення, від підземного укриття доведеться відмовитися.

Вибравши підходяще приміщення, необхідно зміцнити в ньому стіни. Вони повинні витримувати удари важких предметів, піднятих у повітря ураганом або торнадо. Хороший варіант — стіни із залізобетону, міцно з’єднані з підлогою. Вікна в притулок краще закласти цеглою. Якщо такої можливості немає, скористайтеся оргскла з високою ударостійкістю. Двері рекомендується встановлювати або металеву, або міцну дерев’яну. Не завадить і кодовий замок, який дозволить миттєво закритися в притулок.

Також варто встановити камери стеження, щоб, перебуваючи в укритті, спостерігати за тим, що відбувається в будинку. Якщо вас завітають непрохані гості, ви зможете своєчасно сповістити поліцію. До речі, в притулок обов’язково повинна бути телефонний зв’язок. Краще не обмежуватися мобільним телефоном, а обзавестися стаціонарним. Вентиляція — інша невід’ємна частина надійного притулку. Під час ураганів та смерчів якість повітря помітно погіршується, тому повинна бути передбачена система фільтрації. Щоб все це працювало, потрібен електрогенератор.

Закрившись в притулок, ніколи не знаєш, скільки доведеться там перебувати. Тому потрібно мати провіант мінімум на 3 дні. Питну воду брати з розрахунку 3-4 літри на людину в день. Їстівні припаси краще формувати з псуються продуктів: сухе печиво, консервовані продукти, швидкі сніданки, каші, порошкове молоко і т. д. Всі продукти із запасу потрібно перевіряти кожні 3-6 місяців і прибирати прострочені.

Також у сховищі повинні бути медична аптечка, копії всіх важливих документів, предмети особистої гігієни, ліхтарик, батарейки, радіо, лопата, пилка, ніж і т. д. Все це дозволить пережити стихію у відносно комфортних умовах.