Будинки з конопель і бамбука можуть побудувати в Казахстані

Зелені, экологичночистые будинку з конопель і бамбука можуть з’явитися в містах Казахстану.

Уряд країни схвалив останній проект екологічного житла. Вся справа в тому, що на минулому саміті присвяченій даній проблемі виступав один з прихильників озеленення – Сергій Івлєв. Він переконав уряд країни в необхідності і доцільності розвитку «зеленого» будівництва в містах, а саме зведення житлових будинків за рахунок природних компонентів.

В приклади експерт ставив так широко поширене в деяких куточках світу земельне будівництво, коли будівлі зводяться з спеціальних мішків з грунтом. Для Казахстану було запропоновано щось інше. В якості будівельних компонентів тут запропоновано використовувати бамбук і коноплі.

За його словами, ці матеріали дозволять створювати міцні і екологічно чисті будинки, які будуть вельми стійкі до землетрусів. Очікується, що такі будівлі буде чудово тримати тепло взимку, і захищати від спеки влітку. Однак вартість зведення такого будинку для звичайних громадян занадто дорога. Тому займатися подібною інновацією повинна саме держава.

В цілому, уряд Казахстану підтримало інноваційне «зелене» будівництво. Згідно з офіційними даними, кожен рік на цю галузь буде виділяти близько 2% від всього ВВП країни. Виходить так, якщо ж окрема людина вирішить побудувати собі свій власний будинок з природних компонентів, то на ринку йому це обійдеться в $30-50 за квадратний метр.

Проведення програми «зеленого» будівництва намічено на 2013-2050 роки.