Будинки Одеси повернуть до XIX століття

У місті йде грандіозна реставрація будівель, які розташовані в історичному центрі Одеси.

В рамках масштабної програми оновлення історичної частини Одеси на завершальному етапі 20 фасадів пам’ятних архітектур. Об’єкти будуть готові до здачі в кінці листопада, пише «Сьогодні».

Прес-секретар компанії підрядника «Одеські реставраційні майстерні» (входить в холдинг «ІНКОР», що належить бізнесменові Руслану Тарпану) Лебеденко Олена розповіла редакції про поточні справи в рамках спільної програми.

На даний момент на будівлях виконано більшу частину робіт. Будівельники вже відремонтували і відновили руйнуються і відсутні елементи ліпнини, пофарбували стіни. Зі слів прес-секретаря, відреставровані будинки будуть виглядати так, як вони виглядали відразу після будівництва, як задумували архітектори.

Для реставрації об’єктів використовували високоякісні, зносостійкі матеріали. Деталі ліпнини, наприклад, виконані з особливо міцного гіпсу, гарантія на який понад 50 років.

Крім того, на дахах будівель повністю замінили згнилі дерев’яні конструкції на нові, просочивши останні спеціальним складом, який робить дерево несприйнятливим до вогню, комах і мікроорганізмів. Всі кольори строго визначені.

Деякі об’єкти, що підлягали реставрації зажадали більш складних робіт. Наприклад, будинку на Софіївській, 23, і Рішельєвська, 68 будівельники укріпили спеціальними металевими корсетами, оскільки в стінах та фундаменті були виявлені тріщини.

Що стосується фінансової частини реставраційних робіт, то всі роботи фінансуються з державного бюджету. На 50 фасадів скарбниця витратить 142 млн грн. Мерія Одеси сподівається продовжити програму до 2017 року, збільшивши суму фінансування до 700 млн. грн.

У 2012 році реставратори планують повернути первісний вигляд ще 31 пам’ятника архітектури.