Будівництво ЖК «Печерський бастіон» визнано незаконним

17 грудня Окружний адміністративний суд Києва відмовив ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» у задоволенні позову до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про заборону будівництва «Печерського Бастіону».

17 грудня Окружний адміністративний суд Києва відмовив ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» (однієї з фірм-забудовників ЖК «Печерський Бастіон») в задоволенні позову до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, з вимогою скасувати дію наказу Інспекції про припинення дії Декларації про будівництві, на підставі якої ведеться будівництво «Печерського Бастіону».

«Це означає, що здійснення будівельних робіт по ЖК «Печерський Бастіон» триває без законних на те підстав, оскільки рішенням суду підтверджений факт відсутності у забудовника дозвільних документів на будівництво», — пояснив Євген Лебедєв, голова ініціативної групи, яка об’єднує жителів вул. Кіквідзе, протестуючих проти будівництва ЖК «Печерський Бастіон».

Нагадаємо, 11 грудня члени ініціативної групи, що об’єднує жителів вул. Кіквідзе, направили в Генпрокуратуру, КМДА та головне управління містобудування та архітектури звернення, в яких заявили про створення аналогічної з «Еліта-центр» будівельної афери, яка має ознаки злочину, передбаченого ст. 191 ККУ «Привласнення, розтрата власності або заволодіння ним шляхом зловживання службовим повідомленням». Зокрема, йдеться у зверненні йшла про продаж забудовником квартир на поверхах висотних будівлі, що будується на підставі недійсної Декларації про середньоповерховому будівництві.

30 жовтня Господарський суд Києва задовольнив позов прокуратури р. Києва про визнання незаконним укладання договору оренди ділянки будмайданчика (по вул. Ольшанської, 2б — ЖК «Печерський Бастіон») та заборону здійснення будівельних робіт.

10 вересня Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю видала наказ № 21 про скасування реєстрації Декларації ТОВ «Інноваційна будівельна компанія» про початок будівельних робіт №КВ 08312100749 від 18.06.2012 р. «Будівництво, експлуатація та обслуговування житлового комплексу середньої поверховості по вул. Ольшанської, 2б».