Будівництво складів в Києві зупиняється

До кінця поточного року на ринку професійних складів Києва буде продовжуватися тенденція зниження кількості нових пропозицій.

Про це повідомили в компанії CBRE.

Як відзначають експерти, якщо в докризовий період на ринку Києва та області за рік могло з’явитися до 5 великих об’єктів, то у 2011 р. було реалізовано лише 2 таких проекту – I черга складського комплексу Amtel та II черга комплексу Універсальний Logistic Park. А в 2012 р. очікується вихід на ринок всього одного нового об’єкта – логістичного комплексу «Щасливе» девелоперської компанії Alfa Development Group.

На сьогоднішній день, повідомили в компанії, більшість угод, які укладаються на ринку, не перевищують 5 тис. кв. м. Дана тенденція зберігається вже третій рік поспіль, у той час як в докризовий період більше 2/3 операцій становили лоти розміром від 10 тис. кв. м.

“Показник валового поглинання в поточному році, в кращому випадку, залишиться на рівні минулого року – близько 200 тис. кв. м професійних складських приміщень“, – прогнозують експерти.

У структурі пропозиції професійних складських приміщень зберігаються тенденції, які превалювали протягом останніх кількох років – лідируючі позиції займають два напрямки: на правому березі – Житомирська траса, традиційно популярна у логістичних операторів, на лівому – Московське напрямок.

За даними компанії Ернст енд Янг, на початок 2012р. загальна пропозиція якісних складських приміщень в Києві складає близько 1,3 млн. кв. м. В 2011р. нова пропозиція об’єктів складської нерухомості склало близько 140 тис. кв. м. Найбільшим попитом користувалися складські приміщення, площею від 1 тис. до 3 тис. кв. м.