Будівництво сауни: сауна по-домашньому

Домашня сауна стала досить популярною в будівництві саун. Що ж це таке? Так називають дерев’яні кабінки, які обігріваються за допомогою печей-кам’янок. Моделі, які використовуються в міських квартирах, обладнуються тільки електричними печами, за містом можна використовувати і дров’яну піч-кам’янку. У такій сауні можна паритися з допомогою вологого або сухого пара, регулюючи вологість і температуру самостійно.

Основними складовими домашньої сауни є дерев’яна кабінка з паро – і теплоізоляцією, електропіч, герметична двері, внутрішнє оснащення та аксесуари.

Будівництво саун пропонує використовувати для схову дерев’яний каркас, оббитий вагонкою з двох сторін. Альтернативою будуть моделі домашніх парилень, в яких зовнішня сторона стін виготовлена з пресованого дерева або акрилу. Каркас при цьому заповнюється будь-яким утеплювачем – пресованої пробкою, скловолокном або мінеральною ватою.

Електрична піч нагріває повітря в домашній сауні. Прийнято використовувати в такій печі тільки спеціальні камені: приміром, скандинавський діабаз, вулканічний перидотит або карельський габро-діабаз. Інші варіанти неприйнятні в будівництві саун, оскільки температурні перепади можуть призвести до розколу каменів із зернистою структурою. У печі камені нагріваються за допомогою електричної спіралі, тобто тена, який захищений від вологи спеціальним покриттям. Печі для саун не спалюють кисень, оснащені системою автоматичного вимкнення, а корпус захищений від нагрівання.

Для забезпечення теплоізоляції у будівництві саун використовують герметичні двері. Важливо, щоб дверна конструкція щільно прилягала до одвірка. Якщо двері виготовлені з дерева, то максимальної щільності прилягання можна домогтися за допомогою триступінчатих країв. Скляні двері “ущільнюють” силіконовим ущільнювачем.

Внутрішньо оснащення кабінки домашньої сауни – підголовники, полиці, опори, підставки для ніг – все, до чого торкається парильщик, повинно бути виготовлено з добротного матеріалу. Наприклад, закордонні виробники пропонують виготовляти внутрішнє “оздоблення” з африканського дерева абаши: справа в тому, що у нього досить низькі показники теплопровідності, тому не буде небезпеку опіків навіть при високій температурі повітря. У будівництві саун для внутрішньої “оснастки” вітчизняні виробники пропонують використовувати липу або осику. Важливими деталями домашньої сауни є термометри, світильники, цебри і коновки.

Вартість домашньої парилки буде залежати від того, готова кабінка або збірна, а також від того, яку модель ви вибрали і з якого матеріалу виготовлена конструкція.

Готову сауну збирають з щитів, на зразок конструктора, тому при необхідності її легко перемістити в інше місце. При будівництві сауни використовуються більш дрібні деталі, а також кріплять сауну до однієї із стін, тому розбирання – збірка буде нелегким процесом.

Для зведення сауни краще виділити кут в коридорі, санвузлі квартири або розмістити домашню парилку замість комори. Для нормальної вентиляції в готової сауні буде достатньо зазору між стіною і кабінкою в 5 сантиметрів. У “прибудовах” вентиляція гірше, а, отже, і термін експлуатації такої парилки буде коротше. Форма кабінок досить різноманітна: квадрат, прямокутник, а також кутові конструкції. Крім того, класифікують сауни на лежаче і сидяче, одномісні та двомісні і навіть сімейні. Чим більше місткість кабінки – тим більше знадобиться потужності для її обігріву, слід подумати про це заздалегідь.