Будівництво орендного житла забудовникам невигідно

Масове будівництво орендного житла приватними забудовниками не вирішить житлову проблему в Україні.

Таку думку висловив начальник відділу продажів ЖК «Park Stone» Дмитро Шостя.

На думку експерта, головною проблемою зведення орендного житла в поточних соціально-економічних умовах є невиправдано високий рівень інвестиційних ризиків.

«Середній термін повернення коштів з орендних платежів у вже побудованій квартирі «під здачу» – близько 8 років. Більш швидкий повернення вимагає збільшення орендної плати, що може бути компенсовано або ексклюзивної меблюванням, або унікальним місцем розташування. Якщо додати сюди термін будівництва – близько 1,5-2 років – то, фактично, забудовник на 10 років повинен вийняти з обігу як мінімум кілька мільйонів доларів без жодних гарантій на їх повернення у визначений термін», – каже Шостя.

За його словами, на такий крок сьогодні не готовий піти ні один із забудовників, включаючи лідерів ринку. Він також зазначає, що ринок не відчуває дефіциту орендного житла, оскільки пропозиція стабільно перевищує попит. «Більш раціональним виглядає використання коштів на будівництво традиційного житлового будинку «під продаж». А для держави – виділення ресурсів на компенсацію процентної ставки за іпотечними кредитами громадянам і комерційними позиками під забудову будівельним компаніям», – вважає експерт.

Раніше повідомлялося, що для держпрограми лізингу житла підготували 3 тис. квартир.