Будівництво нових будинків в історичному центрі Києва заборонено, але не для всіх…

Влада міста не допустить до зведення новобудови в історичній частині міста, однак нові проекти на будівництво в Київраді затверджуються.

Раніше, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заявляв, що його позиція щодо будівництва нових будинків в історичному центрі залишається незмінною – новобудови в цій частині міста заборонено. Крім того, А. Попов повідомив, що в Києві розпочинається реалізація проекту «Старе місто». За проектом належить реконструкція цілого ряду об’єктів: Андріївського узвозу, Контрактової площі, Києво-Печерської лаври, Володимирської гірки, схилів Дніпра і т. д. Але мова йде тільки про збереження вже наявного спадщини, уточнив голова, а не про зведенні нових будівель або споруд.

Досить дивно звучить суворе рішення А. Попова щодо новобудов на тлі затвердженого днями в Київраді проекту готельного комплексу з паркінгом на вул. Золотоворітська, 11, біля стін Софії Київської.

При цьому самі депутати ще в липні цього року прийняли рішення про заборону будь-якого будівництва навколо Софії Київської.

Експерти прогнозують, що заборона столичного градоначальства, призведе до стрімкого зростання цін на нерухомість в історичній частині міста.