Будівництво молодіжного житла коштуватиме наполовину дешевше

Молоді знову обіцяють доступне житло. Якщо у вас є друзі до 36 років, можете об’єднатися та спільно звести цілий багатоквартирний будинок. У такий спосіб вдасться наполовину зменшити вартість квадратних метрів. Відповідну схему пропонують у новому законопроекті, в якому прописали механізми підтримки молодих сімей. Але не зрозуміло, чи знайдуть гроші на таку масштабну програму.

Не безкоштовно, але дешево. Хоча землю обіцяють надавати таки безкоштовно. Посередників-забудовників не буде. Тому вдасться наполовину зменшити вартість квадратних метрів. Таку схему прописали у новому законопроекті, який найближчим часом передадуть до парламенту.

“Об’єднуватись в кооперацію, надавати, в першу чергу, безкоштовну землю – здешевлення. Самим будувати – ну я маю на увазі залучати будівельну компанію, от і нема забудовника, який отримає 100-200 % рентабельності на цьому. Вже здешевлення”, – пояснює телеканалу UBR народний депутат України Андрій Пінчук.

Фінансові поступки будуть і для тих, хто винайматиме квартири. Спеціальні будинки зводитимуть за державні кошти. Помешкання у них не можна буде ані викупити, ані відсудити. Лише орендувати. Виселення – обов’язкове. Пакувати валізи доведеться людям, які досягнуть 36-ти років. Як бути із сім’ями, де чоловік і жінка різного віку – у законопроекті прописати забули. Втім, розробники документа кажуть: іще є час на його вдосконалення.

“Ми намагаємося розширити варіанти надання державної підтримки для отримання житла. І по-друге, в законопроекті ми намагаємося закласти принципи гарантії того, що ці програми будуть виконуватися. І з державним фінансуванням, і з недержавним фінансуванням”, – каже Леонід Рисухін, голова правління Державного Фонду молодіжного будівництва.

Якщо молоді українці захочуть мати власне житло, але заплатити за нього одразу не зможуть – їм пропонуватимуть кредитування на пільгових умовах. Скільки загалом коштуватиме така державна підтримка – розробники законопроекту прогнозувати не беруться. І не відомо, чи знайдуть у бюджеті необхідні гроші взагалі.