Будівництво МФК має перспективи в Україні

Інтерес українських девелоперів до будівництва багатофункціональних комплексів має реальне фінансове обґрунтування. Адже поєднання декількох форматів нерухомості в одному об’єкті збільшує шанси на повернення інвестицій.

Про особливості заявила інвестиційний аналітик «Еста Холдинг» Катерина Березинець.

За її словами, сьогодні в Україні і в столиці кількість МФК хоч і невелике, проте перспективний.

«Не можна говорити про перспективність конкретно такого формату об’єктів – правильніше буде розглядати перспективність будь-якого з сегментів нерухомості, представленого в МФК», – зазначає Березинець.

Вона додала, що найбільш важливою складовою у процесі реалізації МФК є процес його планування, який полягає в найбільш вдалому поділі функцій об’єкта, так як у разі неправильного поєднання цих функцій може виявитися незатребуваним повністю весь об’єкт.

Також при плануванні багатофункціонального комплексу особливу увагу необхідно приділяти і паркінгу майбутнього об’єкта, підкреслила Березинець.

Варто відзначити, що МФК об’єднує два і більше сегментів на одній ділянці/в одному будинку. Питання ефективності поєднання тих чи інших функцій залежить від місця розташування і площі забудови об’єкта.

Класичним поєднанням для МФК вважається об’єднання бізнес-центру та готелю – орендарям бізнес-центру зручно мати біля офісу набір бізнес-послуг (кімнати для переговорів, конференц-зали, ресторан, можливість поселити партнерів поблизу від офісу), а готель отримує бонус у вигляді додаткового попиту на номери і інші послуги.

Ще одним поширеним є поєднанням об’єднання торгового та бізнес-центрів.

Що стосується України, то в нашій країні найбільш популярним є поєднання – бізнес-центр і готель, а також бізнес і торговий центр, зазначила експерт.