Будівництва на Андріївському не уникнути

Депутат Верховної Ради, Олександр Бригинець розповів про те, кому вигідна забудова Труханового острова та урочища Горбачиха і що в першу чергу потрібно відновити на улюбленому киянами узвозі.

– Олександр Михайлович, нещодавно президент ветував Закон “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Чим це загрожує Києву?

– Це дозволить владі здійснювати будівництво в містах, зокрема в Києві, без затвердженого генерального плану. Для столиці це великий ризик стихійної та незаконної забудови історичної частини та зелених зон, а для влади це зручний механізм реалізації корупційних схем. Вважаю, що будувати у Київі або інших історичних містах без генплану та зонування територій неприпустимо.

– У столиці нещодавно розгорівся скандал через забудови парку Кіото, не вщухають пристрасті навколо Труханового острова. Як можна вирішити ці проблеми?

– Вже більше 20 років з-за невиконання рішення Київради дев’ять цінних природних територій Києва досі залишаються позбавленими охоронного статусу. Нагадаю, що ще в 1994 році Київрада затвердила 15 цінних природних територій та об’єктів. І тільки шість отримали статус природно-заповідного фонду – серед них парк Кіото і Труханів острів.

Переконаний, що прийняття цих рішень затягується тому, що влада вже мають план забудови територій. Підтвердження тому – проголосоване рішення Київради про розроблення детального плану урочища Горбачиха, яке, на думку екологів, може стати початком кінця цієї території як незайманого ландшафту. Я вже звернувся до Генпрокуратури і Служби безпеки України з проханням провести розслідування причин такої бездіяльності і вжити заходів щодо прискорення виконання рішення Київради. Але все ж найбільша небезпека сьогодні для столиці – це відсутність легітимного Київради, який здатний приймати законні рішення на користь киян.

– Чи змінилася зараз ситуація з Андріївським узвозом? Буде він забудовуватися?

– Будівельних процесів на Андріївському узвозі не уникнути. Найбільше кияни чекають активного будівництва Театру на Подолі (Андріївський узвіз, 20б). Колись же має запрацювати цей театр! Необхідно відновити та інші об’єкти, давно або нещодавно зруйнованих на Андріївському. Це і цілий квартал, який повинен вирости на місці колишньої фабрики “Юність” (вул. Фролівська, 9-11), в тому числі і зруйнований будинок-пам’ятник, фасад якого виходив на Андріївський спуск, та інші об’єкти. Але якщо забудова ділянки садиби міщанина М. Синчила (Андріївський узвіз, 30-34в), знесеного на початку 80-х років із-за аварійного стану, запланована у форматі триповерхового фасадного будинку, де власник обіцяє відкрити дві великі галереї, то з цільовим призначенням і зовнішнім виглядом об’єктів на території зруйнованої фабрики “Юність” поки більше питань, ніж відповідей. У свій час нам говорили, що там буде арт-простір, але продовження розмови немає, тому я закликаю власників до подальшого публічного діалогу.

На жаль, на Андріївському узвозі все ще мало саме культурного і туристичного простору. Хотілося б зобов’язати кожного власника будинку на Андріївському узвозі використовувати хоч частина будівлі для цих цілей.