Будівельники спрогнозували глибоке падіння галузі

Українські будівельні підприємства очікують подальшого зменшення обсягів будівельно-монтажних робіт у I кварталі 2013 року.

Про це свідчать результати опитування будівельних підприємств, вперше опубликованнык Державною службою статистики.

“Очікування респондентів на II квартал 2013 року порівняно з I кварталом свідчать про позитивні зрушення в обсягах будівництва, хоча сезонно згладжено значення цього показника демонструє більш глибоке його падіння”, – йдеться в повідомленні.

Стабільність цінової політики на виконання будівельно-монтажних робіт очікують 79% респондентів. Разом з тим 11% респондентів прогнозують зростання вартості робіт. Аналогічна тенденція намічається і в II кварталі.

Будівельники прогнозують забезпеченість замовленнями в середньому на 4 місяці роботи і подальше скорочення обсягів нових замовлень.

Респонденти очікують зменшення на 10,2 в.п. завантаженості виробничих потужностей, яка в середньому становить 48,1%.

Зменшення кількості працівників очікують 44% респондентів. Аналогічна ситуація прогнозується і на II квартал, про що вказали ще 21% опитаних підприємств.

Крім того, серед очікувань – зменшення впливу таких стримуючих будівельну діяльність факторів як недолік замовлень на роботи, незабезпеченість фінансуванням, високий рівень податків, брак обігових коштів, високі процентні ставки кредиту, висока конкуренція з боку вітчизняних будівельників і одночасне підвищення впливу несприятливих погодних умов.

Будівельники також прогнозують скорочення обсягів заборгованості по оплаті за виконані будівельні роботи.

Очікування погіршення фінансово-економічного стану будівельних підприємств висловили 52% респондентів. На II квартал 2013 року порівняно з I кварталом прогнозується його поліпшення, хоча сезонно згладжений значення цього показника не підтверджує цю тенденцію.

Джерело: Gazeta.ua