Будівельники просять Президента накласти вето на ЗУ 9011 про природні монополії

Забудовники вважають, що ЗУ 9011 про природні монополії негативно позначиться на вітчизняній будівельній галузі.

Конфедерація будівельників України звернулася до Президента Віктора Януковича з відкритим листом, де попросила застосувати право вето щодо прийнятого 22 червня 2012 р. Верховною Радою Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб’єктів природних монополій».

У Конфедерації стурбовані, що цей закон призведе до вкрай негативних наслідків для будівельної галузі, а також економіки країни.

Зокрема, з набранням чинності закону буде скасовано положення ЗУ «ПРО регулювання містобудівної діяльності» щодо зарахування позамайданчикових мереж в рахунок соціальних відрахувань суспільству, і, як результат, ціна квадратного метра виростає ще на 4-10%.

Відповідно до закону, новостворені об’єкти та мережі залишаються у власності монополіста. Таким чином, природні монополісти будуть збільшувати свої основні фонди за рахунок споживача (замовника будівництва).

Будівельники відзначають, що безоплатна передача мереж від замовника монополісту з позиції Податкового кодексу розглядається як продаж, і це спричиняє виникнення для замовника зобов’язання по сплаті ПДВ (тобто 20% вартості мереж), який, як правило, становить 4-8% у вартості квадратного метра. Тому з набуттям чинності ЗУ 9011 вартість житла автоматично збільшиться на 8-18%.