Будівельникам – податкові пільги, покупцям – дешеве житло

Податковий кодекс України знову очікує зміни.

На цей раз депутати просять внести зміни в будівельній сфері. Верховна Рада прийняла до розгляду законопроект, який полегшить оподаткування будівельно-монтажних робіт.

Законопроект № 9198 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань оподаткування будівельно-монтажних робіт» пропонує звільнити від сплати податків всі роботи щодо будівництва доступного житла, а також житла, побудованого за рахунок державних коштів. Крім того, в законопроекті передбачено звільнення від оподаткування суб’єктів господарської діяльності, які виконують будівельно-монтажні роботи, в їх числі замовники, забудовники та інші субпідрядні організації, які беруть участь у будівельному процесі.

Мета даного законопроекту – збільшити обсяг будівництва житлової нерухомості і при цьому знизити вартість доступного житла та житла, побудованого за рахунок державних коштів.

Щоб будівельники отримали вище перелічені пільги достатньо внести об’єкт будівництва (або його частина) в програму будівництва та придбання доступного житла або житла, побудованого за державний рахунок.