Будівельна галузь України стрімко набирає темп

У цьому році темпи будівництва збільшилися більш ніж на 11%.

Експерти виводять будівельну галузь в ряди тих, які стали «локомотивами» для економічного розвитку країни в цілому. Стрімкий розвиток будівельної галузі пов’язано в першу чергу із зведенням об’єктів пов’язаних з проведенням Євро-2012. Сьогодні з’являється багато нових готелів, аеропортів, стадіонів. Будівництво даних об’єктів спровокувало збільшення капіталовкладень у цю сферу, в тому числі з бюджету країни.

Крім загальної позитивної динаміки на ринку будівництва, слід зазначити, що майже на 4% збільшилася частка прибуткових будівельних компаній. Крім того, було відновлено довгострокове кредитування будівельних організацій, у зв’язку з цим обсяг останніх збільшився на 5%.

Основною проблемою будівельної галузі залишається збільшення собівартості робіт, що в першу чергу пов’язано із зростанням цін на будівельні матеріали. Порівняно з минулим роком будівельні матеріали подорожчали майже на 12%, крім того, більш ніж на 16% піднялися ціни на метал, який використовується в будівництві. Гальмує розвиток галузі скорочення банками обсягів і строків іпотечного кредитування. Ці фактори змушують будівельників піднімати ціни на житло, що призводить до зниження попиту.