БТІ необхідно передати приватникам, – Кабмін

Кабмін пропонує Верховній Раді України ліквідувати монополію комунальних підприємств на технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна та дозволяти створення приватних БТІ.

Про це йдеться в законопроекті №10286-01 “Про технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна“, зареєстрованому в парламенті.

“Проект закону спрямований на усунення монополії комунальних підприємств у сфері технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна та врегулювання зазначених відносин відповідно до законодавства у сфері підприємницької діяльності”,— йдеться в пояснювальній записці.

Прийняття даного регуляторного акта, йдеться в записці, забезпечить створення прозорого та конкурентного середовища у зазначеній сфері, визначить права та обов’язки суб’єктів таких правовідносин.

Документом пропонується дозволити фізичним і юридичним особам-підприємцям надавати послуги у сфері технічної інвентаризації об’єктів нерухомості. Для цього потрібно:
— отримати ліцензію на провадження такої діяльності;
— мати в штаті юридичної особи трьох професійних співробітників, які отримали кваліфікаційні сертифікати.

Документ передбачає, що населення буде отримувати даний вид послуг на підставі укладеного з приватним підприємством договори. Розмір і порядок оплати робіт буде визначатися на підставі нормативів вартості, затверджених державою.

Термін проведення технічної інвентаризації з видачею відповідних документів буде встановлено у договорі, але він не повинен перевищувати 30 календарних днів.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2011 року президент Віктор Янукович підписав закон, що подовжує повноваження БТІ щодо державної реєстрації прав на об’єкти нерухомого майна до 1 січня 2013 року.

До цього передбачалося, що з 1 січня 2012 року функція реєстрації прав на нерухомість повинна була повністю перейти до Державної реєстраційної служби (Укрдержреєстр) України. Однак для цього не створило необхідних умов.