Британський сектор нерухомості може отримати додаткові інструменти фінансування

Залучити приватні пенсійні фонди до інвестицій у будівництво об’єктів інфраструктури підтримали представники британської індустрії нерухомості.

Вони також закликають уряд Великобританії реформувати законодавство для створення нових інструментів фінансування сектора нерухомості.

Як повідомляє PropertyWire, Британська федерація нерухомості (BPF) закликала владу використовувати для фінансування будівництва об’єктів інфраструктури інноваційні підходи. Зокрема, на їхню думку, держава може забезпечити пільгове кредитування забудовників, використовуючи схему фінансування в рахунок майбутнього збільшення податкових надходжень (TIF). Експерти наполягають дозволити інвестиційних трастів (REIT) застосовувати гроші вкладників для інвестицій у проекти інфраструктури.

Чинне законодавство Великобританії передбачає, що REIT має право купувати готові об’єкти для подальшого перепродажу або отримання рентного доходу.

А представники BPF пропонують дозволити трастам вкладати кошти у спорудження об’єктів нерухомості і фінансувати іпотеку. Експерти відзначають, що схема фінансування TIF успішно використовується в багатьох країнах світу, в тому числі і США, для будівництва мікрорайонів.

Експерт з BPF Ліз Пиис зазначила, що альтернативне фінансування будівельної галузі активізує економічне зростання в Сполученому Королівстві, яке потребує інвестицій у розвиток інфраструктури в розмірі 500 млрд. фунтів стерлінгів до 2020 року.

Пиис додала, що схема TIF окупить вкладені кошти за рахунок податкових надходжень від інвесторів, яких залучать нові об’єкти інфраструктури.