Бізнесмен з Англії пообіцяв побудувати в Криму аеропорт і морський порт

Компанія Crimean Venture Company англійського фінансиста Ніла Сміта, який володіє в Україні “Кримської горілчаної компанії”, має намір протягом 10 років реалізувати в Автономній республіці Крим (АРК) інвестиційні проекти на суму більше 1,5 млрд доларів.

Така сума інвестицій передбачена підписаним між Радою міністрів АРК і Crimean Venture Company меморандумом під час III Чорноморського економічного форуму в Ялті.

Документ передбачає реалізацію проектів будівництва морського порту і нового аеропорту, розвитку залізних і автомобільних доріг, туризму, рекреації у південно-східному регіоні Криму.

Крім цього, сторони домовилися співпрацювати у сфері управління нерухомістю, переробки та утилізації відходів на півночі півострова, в сільському господарстві, а також розвивати меліоративні системи.

Рада міністрів АРК має сприяти створенню сприятливого інвестиційного клімату в Криму, спростити процедури отримання документів, необхідних для інвестиційної діяльності, передати приватному партнеру відповідні об’єкти забезпечити можливість використання земельних ділянок в рамках державно-приватного партнерства.

Як вказується в прес-релізі компанії, Сміт є власником Eastern Beverage Company, одного з найбільших виробників спиртних напоїв Східної Європи, заводу полімерних матеріалів і оцинковки стали TIS у Московській області (Росія). Він також володіє активами в сфері нерухомості і АПК.

У 2011 році Сміт через свою інвесткомпанію Eastern Beverage Company Sa (Люксембург) придбав українського виробника лікеро-горілчаної продукції – “Кримську горілчану компанію” (КВК), яка виробляє, в тому числі, горілки MEDOFF. У серпні цього року англійський бізнесмен заявив, що Родовід Банк (Київ) оскаржує в суді право власності на MEDOFF.