Більше половини популярних новобудов Києва мають підвищений ризик вкладення інвестицій

Сьогодні багато житлові комплекси столиці характеризуються підвищеними ризиками вкладення інвестицій.

Пошуковик нерухомості ЛУН опублікував у своєму каталозі новобудов оцінку ризиків інвестування в популярні новобудови Києва. Як виявилося більше половини з 100 оцінених житлових комплексів характеризуються підвищеними ризиками вкладення інвестицій.

При оцінці ризиків приймалася до уваги репутація забудовника і девелопера, наявність фінансового партнера (банку, фінансової компанії), кількість раніше введених в експлуатацію об’єктів, наявність судових процесів, що впливають на кредиторську заборгованість, схема фінансування і наявність дозвільних документів.

Приміром, заснований в 1992 році забудовник “Ліко-Холдинг”, що здав за свою історію 7 з 7 проектів, характеризується низьким ризиком втрати інвестицій, а ТОВ “Сосновий квартал”, що реалізує проект будівництва ЖК «Сосновий бір», – високим, оскільки забудовник не має досвіду будівництва подібних об’єктів і відмовився надати інформацію про дозвільної документації.

Що стосується схеми інвестування, високий ризик фахівці присвоїли купівлі-продажу майнових прав та обміну на заставні, а ФФБ (фонд фінансування будівництва) та інвестування шляхом придбання цільових облігацій були оцінені як одні з найбільш оптимальних схем залучення коштів.

Оцінкою ризиків займалася юридична компанія Constructive Lawyers – компанія, що спеціалізується на питаннях будівництва і девелопменті.

Яковенко Тетяна, старший юрист, керівник практики будівельного права Constructive Lawyers: “Сьогодні кожен, хто має намір придбати квартиру в новобудові не просто покупець. Така людина волею-неволею стає інвестором, тобто особою, яка на свій страх і ризик віддає кровно зароблене забудовнику, не маючи 100 % гарантій успішності свого вкладення.

Успішні інвестиції можливі лише при правильній оцінці і усвідомленні ризиків. Ми виконали велику роботу і маємо безцінний досвід вирішення проблем постраждалих інвесторів. Але як показує практика, профілактика набагато ефективніше лікування. Будемрады, якщо наші знання та досвід допоможуть Вам не втратити свої гроші”.

Андрій Міма, пошуковик нерухомості порталу: «Щоб бути об’єктивними, ми не ставили за мету формування рейтингу «безпечних» або «ризикованих» новобудов. Одна компанія має тривалу історію свого існування, але пропонує більш ризикований спосіб вкладення коштів, інша – тільки стала учасником ринку, але привертає прозорістю в роботі.

Куди інвестувати безпечніше – залишається незрозумілим. На картках новобудов ми додали розділ “ризики інвестування”, де розмістили інформацію для первинної оцінки. Якщо цих даних вам недостатньо, можна звернутися до юристів. По вашому замовленню вони детально вивчать забудовника і зроблять компетентний висновок про ступінь ризикованості інвестиції”.