Безлюдний острів

Ходять чутки, що землями столичного Гідропарку зацікавився великий інвестор.

Київська влада активно зайнялися знесенням тимчасових споруд на території Гідропарку. У КМДА запевняють, що незабаром ця доля спіткає і незаконно там розміщені капітальні будівлі. Постраждалі від дій чиновників підприємці заявляють, що їм не дали навіть шансу узаконити свої споруди. На їхню думку, Гідропарк розчищають для відведення цієї землі великому інвесторові.

Протягом останнього місяця на території Гідропарку було знесено близько 50 тимчасових споруд, в яких розташовувалися кафе, ресторани, дискотеки та інші розважальні заклади. Демонтаж проводився працівниками КП «Київблагоустрій» за приписом міської прокуратури. У КМДА пояснюють, що ще в квітні повідомили власників цих закладів про можливості такого розвитку подій, якщо вони не оформлять дозвіл від СЕС, не погодять зовнішній вигляд будівель в Головархітектурі, не приберуть паркани, що закривають прохід на міські пляжі, і т. п. «Більшість підприємців проігнорували ці вимоги. Тому ми звернулися до прокуратури, яка й винесла рішення про демонтаж Мафів», — пояснив «ДС» позицію влади заступник голови КМДА Михайло Кучук.

Зупинятися на досягнутому міськадміністрація не збирається — в черзі на знесення капітальні споруди, незаконно розміщені на території дніпровських островів. За словами чиновника, законодавство забороняє відводити землю під капітальне будівництво в рекреаційній зоні. Але в минулі роки столичне керівництво іноді примудрялося це робити. «У таких випадках доведеться довго судитися. Переважно ми будемо домагатися встановлення законності більш простими і дієвими методами», — додав пан Кучук.

Постраждалі від дій влади підприємці заявляють, що міські чиновники нахабно брешуть: ні повідомлень про можливість демонтажу, ні схеми легалізації конструкцій не надали. За їх словами, до 2007 р. КМДА кожну весну публікувала розпорядження, що вимагає від КП «Плесо» залучати дрібний бізнес для організації комфортного відпочинку киян у теплий період року. На підставі цього розпорядження комунальне підприємство укладало з бізнесменами договори оренди землі, законність яких ні в кого не викликала сумнівів. Але в останні роки їм нав’язали договори про благоустрій території, які, як з’ясувалося, не мають ніякої юридичної сили. «За цими угодами бізнесмени в нинішньому році платили КП «Плесо» за розміщення кожного закладу близько 3 тис. грн. в місяць. Причому плата була внесена одразу за перший та останній місяці, — розповідає «ДС» голова Асоціації з захисту прав підприємців та найманих працівників Гідропарку Наталія Папсуй. — А в результаті людей вигнали зі своїх робочих місць руками прокуратури. Тільки в мене знесли чотири кафе, навіть не видавши розпорядження на демонтаж. Це незаконно, і зараз я намагаюся довести це в суді».

Слова пані Папсуй підтверджують й інші підприємці, які стверджують, що протягом нинішнього літа з них двічі збирали мзду: спочатку працівники КП «Плесо», потім співробітники КП «Київблагоустрій». «В середині літа керівництво «Плеса» заявило, що нам необхідно отримати в Головархітектурі ордера на розміщення Мафів, попередньо заплативши за півроку до міського бюджету близько 13-15 тис. грн. в якості пайового внеску в утримання об’єктів благоустрою. Але в Головархітектурі у видачі цих ордерів нам відмовили, посилаючись на якісь масштабні плани з освоєння даної території, або на те, що в рекреаційній зоні це взагалі незаконно. Так за що ж ми платили і КП «Плесо», і в міський бюджет?» — обурюється бізнесмен Сосо Іващенка, який втратив два тимчасових споруд.

Деякі торговці запевняють, що ордер на розміщення Маф від Головархітектури можна отримати, сплативши чиновникам главку хабар у розмірі 30 тис. грн. Але і цей документ дає сумнівну гарантію збереження бізнесу терміном усього на півроку. Підприємці не бачать сенсу платити ці гроші, так як, за їхніми відомостями, Гідропарк просто розчищають для великого інвестора. «Уже всім зрозуміло, що незабаром дійде черга і до закладів, розташованих у капітальних спорудах. Не знесуть тільки ті будівлі, власники яких віддадуть не менше 50% частки в своєму бізнесі людям при владі. Ходять чутки, що територією Гідропарку зацікавився син Президента Віктора Януковича, який збирається забудувати цю територію», — кажуть бізнесмени.

У КП «Плесо» підтверджують, що зараз масово розривають з підприємцями договори на благоустрій території і чекають нових розпоряджень щодо подальших дій. Джерело «ДС» в КМДА запевняє, що замовлення на розчищення острова від дрібних комерсантів дійсно виходить прямо з Адміністрації Президента. Як вже писала «ДС», цього літа Київська міська державна адміністрація заявила, що до початку літа 2012 р. на затвердження міськради буде поданий детальний план території Гідропарку, після чого на острові почнуть прокладати каналізацію. Що, по всій видимості, і стане початком масштабної забудови.