Безкоштовну квартиру в Україні можна чекати 40 років


У Сімферополі понад 11 тисяч осіб стоять у черзі на безкоштовне житло, яким їх зобов’язана забезпечити держава. І ця черга рухається вкрай повільно – є люди, які значаться в списках з 1974 року, пише Сегодня. Детальніше: http://www.ua.all.biz/besplatnuyu-kvartiru-v-ukraine-pridetsya-zhdat-40-n385432

У Сімферополі понад 11 тис. осіб стоять у черзі на безкоштовне житло, яким їх зобов’язана забезпечити держава. І ця черга рухається вкрай повільно — є люди, які значаться в списках з 1974 року!

Мешканка Сімферополя Надія Митрофанова сподівається на отримання квартири з середини 90-х, але коли підійшла черга — їй відмовили в отриманні, пише Сегодня.

«У 2010-му мій батько повинен був отримати квартиру, так як він ветеран війни, воював з японцями на Далекому Сході в 1945-м. Я теж була вписана як член сім’ї, і ми значилися в списку під номером п’ять. Але в тому ж році батько помер, і мене як правонаступницю незаконно перемістили на 6536-е місце. Суджуся вже третій рік, перший розгляд справи ми програли, подали апеляцію в Севастополь, де виграли, мене відновили в пільговій черзі, але тільки не на колишнє місце. Потім було виграно ще три суду, але віз і нині там. Зараз у Сімферополі будують будинок на 72 квартири, а я значусь під номером 175, коли суди постановили, що повинна йти поза чергою. Ще залишилася в боргах — набрала кредитів, щоб оплатити послуги адвоката».

У Сімферопольській міськраді пояснюють, що Надія Олексіївна не має тих прав, що її батько: «Вона була в пільгової категорії, коли був живий батько, якщо б батько отримав квартиру, то автоматично і вона була б забезпечена житлом. А так як її тато помер, ми повинні були вивести Надію Олексіївну в загальну чергу на момент подачі заяви в дев’яностих. Пізніше ми виконали рішення апеляційного суду і перенесли її до списків першочерговиків. У неї немає статусу учасника ВВВ і законодавець не передбачає подібного», — говорить начальник відділу з питань квартирного обліку та розподілу житла Олександр Трушицин.

Захисник пенсіонерки, юрист Вадим Кудряшов каже, що житловий кодекс України недвозначно закріплює право за дітьми учасників ВВВ залишатися на обліку незалежно від того, чи живий член сім’ї, який проходить по пільговій черзі.

«Суд тричі переносив засідання через те, що відповідач не був готовий, він не знав матеріалів справи, не знав нашої документації. Для суду це не аргумент, але все ж засідання переносили. А потім суддя вийшла у відпустку, тепер справа буде розглядатися 29 вересня. Це вже третій суддя, який веде нашу справу. Розгляд цього питання не зовсім зручно для міськвиконкому. Адже обов’язково з’являться винні, які допустили це рішення. І якщо сума збитків буде перевищувати 50 мінімальних зарплат, це кримінальна відповідальність. Під цим рішенням стоять підписи всього нашого міського керівництва, завдяки чому мого довірителя на незаконних підставах вивели з пільговій черзі на отримання житла. Тому заподіяно прямий матеріальний збиток, який ми намагаємося встановити в суді».

Тепер служителі Феміди розглядають у що обійдеться виконкому прийняття незаконного рішення.

ЯК СТАТИ НА КВАРТИРНИЙ ОБЛІК

В «квартирному» відділі сімферопольської міськради пояснили, що для реєстрації у черзі на житло — потрібно мотивувати свою необхідність житлоплощі. Є шанси у тих, хто живе в гуртожитку, і практично немає — у тих, хто проживає в одній квартирі з батьками. Для постановки на облік потрібно зібрати пакет документів: копію паспорта, довідку про склад сім’ї, ідентифікаційний код та заяву. Після цього заводиться облікова справа і заявнику присвоюється черговий номер. При цьому черговик кожен рік повинен оновлювати пакет документів та підтверджувати відомості про прописку та про склад сім’ї, навіть якщо ніяких змін у його житті не сталося.

У квартирному відділі через нас звертаються до всіх громадян, які стоять на обліку, з проханням надати оновлений пакет документів, у зв’язку із створенням нового загальноукраїнського реєстру.