Банки США заплатять іпотечним позичальникам, щоб уникнути процедури примусового продажу застави

Банки США уникають конфіскації заставного житла за несплату за кредитом. Кредитори запропонували позичальникам компенсацію в розмірі 35 000 доларів і більше, якщо ті самі продадуть свій будинок.

Американські банкіри змінили своє ставлення до так званих коротким продажу заставного майна, повідомляє Bloomberg. Вони перешкоджали подібних операцій ще кілька місяців тому. Сьогодні банкіри вважають ці продажі більш швидким і вигідним способом частково повернути видані клієнту кошти, ніж примусові продажу.

Коротка продаж заставного майна дозволяє покупцеві придбати будинок за ціною, яка не перевищує суму заборгованості по іпотеці. Спеціаліст консалтингової компанії Moody’s Investors Service Білл Фрік заявив, що банкіри заохочують короткі продажу застав щедрими фінансовими компенсаціями, які виплачуються позичальникам.

За даними Moody’s Investors Service, кредитор зменшує свої втрати приблизно на 15%, якщо клієнт позбавляється від будинку через короткий продаж. Маркетингова компанія CoreLogic повідомила, що ці угоди склали третину від усіх операцій з проблемною нерухомістю в США в листопаді 2011 року. Кількість коротких продажів зросла на 24% за рік.

Позичальник Карен Фарлі пропустила платіж по іпотеці в минулому році. Вона отримала листа з свого банку JPMorgan Chase & Co, з пропозицією продати будинок самостійно. Банкіри запропонували пані Фарлі списання іпотечного боргу та 30 000 доларів в якості бонусу.

Карен Фарлі отримала дозвіл продати свій будинок в Сан-Маркос, Каліфорнія, за 592 000 доларів. Заборгованість по іпотеці перевищувала цю суму на 200 000 доларів. Пані Фарлі витратить бонус у розмірі 30 000 доларів на переїзд і оплату оренди нового будинку. Вона дивується, чому банкіри просто не викинуть на вулицю за несплату за кредитом.

Карен Фарлі погодилася на умови кредитора. Закриття угоди відбудеться на початку лютого поточного року.

Представник банку JPMorgan Chase & Co відмовився коментувати цей випадок. Він заявив, що коротка продаж вигіднішою для банку, позичальника та спільноти, ніж конфіскація і примусовий продаж.