Банкіри обіцяють українцям дешеві кредити

Ставки за позиками будуть падати в 2013 році, впевнені експерти.

У 2013 році захмарні ставки по кредитах в Україні повинні впасти.

Про це свідчать дані опитування Reuters, пише Кореспондент.

В минулому 2012 році вартість банківських позик досягала 25-30% річних при дефляції в 0,2%, що практично загальмувало кредитування економіки і обрушило її розвиток до нуля з 5,2% в 2011 році, відзначає видання.

“Кредитування не росло в минулому році, активність була невисока. Зараз в інтересах всіх, щоб ставки знижувалися”, – зазначив старший банкір представництва ЄБРР і розвитку на Україні Олександр Павлов.

Більшість – 13 з 15 учасників опитування очікує у 2013 році падіння вартості депозитів, а 10 учасників впевнені, що вслід за депозитами подешевшають і кредити.

“Існуючий рівень відсоткових ставок (більше 20%) включає в себе очікування девальвації гривні. Оскільки ризики девальвації гривні за останній місяць суттєво знизилися, процентні ставки в найближчому майбутньому повинні піти донизу”, – наголошується в прогнозах банку “Фінанси та Кредит”.

Став в середині січня главою НБУ Ігор Соркін назвав своїм пріоритетним завданням створення умов для зменшення процентних ставок і стимулювання кредитування, необхідного для активізації економічного розвитку.

“Ставки 2010-2011 року – це той рівень, до якого система повинна знижуватися. До рівня, який дозволить компаніям нормально працювати і обслуговувати кредитну заборгованість. Це не 25%, як було в минулому році”, – назвав орієнтир Павлов.

Начальник управління розвитку продуктів Банку Кіпру Анна Макаренко висунула припущення, що в 2013 році кредитні ставки можуть впасти на 2-3 процентних пункту, а в кращому разі – на 5-6.

“При найкращих прогнозах ставки за іпотечними кредитами можуть опуститися нижче 20% річних, автокредити – можливо, до рівня 19-21% річних. Кредитування юридичних осіб буде на рівні 18-20%”, – зазначила Макаренко.

В опитуванні взяли участь Приватбанк, Ощадбанк, Аваль, ПУМБ, Альфа-Банк, Надра, Дочірній банк Ощадбанку Росії, Фінанси та Кредит, Укргазбанк, ОТП, Ерсте, Кредит Дніпро, Хрещатик, Банк Кіпру, ЄБРР.