Банкам невигідно кредитувати під 20%

Минулого місяця банківськими установами було видано кредитів на 555 млн. грн., що в 3 рази менше ніж у грудні, і в 7 разів менше, ніж у самий «урожайний» серпень 2011 року – 3,4 млрд. грн.

Про це свідчать дані НБУ.

У самих банках пояснюють тим, що існують високі ризики при видачі споживчих кредитів та непомірно високі відсотки.

Як повідомив голова правління VAB банку Денис Мальцев, сьогодні багато банків зменшують споживче кредитування, оскільки воно пов’язане з великими ризиками, які можуть збільшитися ще більше у зв’язку з прийняттям законопроекту N9593. Крім того, ще однією причиною скорочення споживчого кредитування є його дорожнеча для клієнтів.

Депозитні ставки, які значно підвищилися восени 20011 року, спричинили за собою і збільшення ставок за кредитами. В результаті заставні кредити, особливо іпотека, стали для українців занадто дорогими.

У свою чергу, начальник відділу кредитних продуктів ОТП банку Світлана Спіцина розповіла, що середня ставка по ринку зараз становить близько 20%, тоді як іпотека може стати масовим продуктом лише при ставці не вище 15%.

Як приклад, Спіцина призвела видачу автокредитів, скорочення яких відбувається саме з причини високих ставок.

«А коли в людини на руках вже є 65-75% суми, вона часто просто відмовляється від докредитування в банку або ж бере гроші на короткий термін – не більше року», – додала Спіцина.

В банках відзначають, що в найближчі місяці можлива зміна цієї тенденції, оскільки песимістичні очікування ринку поступово знижуються, і прогнозується навіть ослаблення монетарної політики.