Банк забирає РК Граф Фундуклея за борги

Обов’язок забудовника перед Промінвестбанком становить 160 млн грн.

Промінвестбанк вирішив забрати за борги елітний будинок “Граф Фундуклея”, розташований в центрі Києва, у групи компаній “Герц”, найбільшого забудовника Донецька. Житловий комплекс розташований на вулиці Пирогова, неподалік від станції метро “Університет” та ботанічного саду імені Фоміна.

Як пише газета “Капітал” з посиланням на джерело в банку, в 2010 році ПІБ відкрив компанії кредитну лінію на 80 млн грн. Девелопер вибрав весь позику, але цих грошей не вистачило для повного завершення будівництва. Тому “Герц” продовжив фінансувати проект за рахунок коштів від продажу квартир у будинках, розташованих у Донецьку. Ці гроші він повинен був направляти на погашення заборгованості перед Промінвестбанком за іншими позиками. В цілому борг “Герца” перед Піб становить 160 млн грн.

За словами президента “Герц” Олександра Ротова, для введення будинку в експлуатацію необхідно близько 20 млн грн. Він готовий приблизно на 90%. При цьому заробити на квартирах, розташованих в ньому можна понад $32 млн. тобто група могла б повністю закрити всі борги перед банком і ще заробити близько 100 млн грн.

Якщо банк забере будинок, добудову “Графа Фундуклеева” можуть доручити російському холдингу “Готель Девелопмент” в якості часткової компенсації з обов’язку однієї з компаній, що входить до його складу. Вона повинна повернути Банку $30 млн.

Нагадаємо, що ПІБ належить російському “Внешэкономбанку”. Ротов в свою чергу є товаришем колишнього міністра будівництва Анатолія Близнюка.