Азія обійшла Європу і Америку за обсягом інвестицій в нерухомість

У 2012 році обсяг інвестицій у комерційну нерухомість країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону становив 77% від результатів докризового 2007 року.

Для порівняння: у Північній та Південній Америці цей показник склав 62%, а в Європі і того менше — 46%.

Такі висновки містяться в звіті компанії Jones Lang LaSalle.

Аналітики прогнозують, що світовий обсяг ринку прямих інвестицій в комерційну нерухомість досягне позначки в $1 трлн на рік до 2030 року. У 2012 році цей показник склав близько $450 млрд.

«До початку світової фінансової кризи інвестори активно прагнули примножувати свій капітал. У нинішніх, далеко не таких сприятливих з точки зору прибутковості умовах – найбільш важливим фактором стала надійність інвестицій, – говорить Колін Дайер, Президент і Головний виконавчий директор компанії Jones Lang LaSalle. – Зрозуміло, фінансові потрясіння останніх років не могли не торкнутися ринки нерухомості, однак саме нерухомість залишається привабливою «тихою гаванню» для багатьох інвесторів».

Інвесторів цікавлять високоякісні об’єкти нерухомості – в основному, офісної і торгової – у великих містах. Популярність таких активів обумовлена тим, що учасники ринку прагнуть отримати найбільш надійні і вдало розташовані об’єкти, з якісним пулом орендарів. Висока конкуренція серед інвесторів призвела до того, що ціни на подібну нерухомість злетіли до докризового рівня і навіть вище.