Азіати розкуповують первинну нерухомість Лондона

У 2011 році на покупців з Китаю, Гонконгу, Малайзії та Сінгапуру довелося 51% продажів первинного житла в центрі Лондона, повідомляє Bloomberg з посиланням на звіт компанії Jones Lang LaSalle.

Для порівняння, в 2010 році вихідці з Азії придбали 47% нової нерухомості в центрі британської столиці, повідомляє BFM.ru.

Найактивніше житло купують покупці з Гонкога – на них припадає 17% всіх продажів.

“Число багатих продовжує зростати, особливо – в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Їм же треба кудись інвестувати свої гроші”, – пояснює підвищення попиту Ніл Чегвидден з Jones Lang LaSalle.

За даними аналітиків, зарубіжні інвестори активно скуповують британську нерухомість, в тому числі, щоб уникнути політичної та економічної волатильності в себе на батьківщині. Зростання попиту веде за собою підвищення ціни: в березні вартість елітного житла в центрі Лондона досягла максимуму за 10 місяців, зазначають в лондонській брокерської компанії Knight Frank LLP.

У минулому році кількість мільярдерів зросла в Азії з 245 до 351, випливає зі звіту швейцарської банківської групи Credit Suisse Group. Для порівняння, в Європі 251 мільярдер, в Північній Америці – 332.
Число британських покупців житла в центрі Лондона продовжує знижуватися. Якщо у 2010 році їх було 22%, то в минулому році – лише 19%. Три чверті купованого житла купується в розрахунку на подальшу оренду. 28% покупців платять готівкою.

Нерухомість в центрі Лондона цікавить і росіян. За даними агентства Hamptons International, в четвертому кварталі 2011 року частка угод за участю росіян зросла з 5% до 16%.

У грудні минулого року найбільш перспективними з точки зору інвестицій називалися споруджувані об’єкти в Лондоні, так як, купуючи нерухомість у Великобританії на етапі будівництва, покупець економить від 15% до 30%.