Азербайджан у десятці країн з найбільш швидкою процедурою реєстрації прав на нерухомість

Азербайджан знаходиться на 9-му місць у десятці країн з найбільш швидкою процедурою реєстрації права власності.

Реєстрація прав на нерухомість в Азербайджані складається з 4 процедур, варто 0,2% від вартості нерухомості і займає всього 11 днів.

Найбільшу роль у вдосконаленні системи реєстрації права власності на нерухомість в Азербайджані зіграли зміни в законодавстві, що стосуються зміни тарифів за прискорений розгляд і видачу документів, що підтверджують право власності, – повідомляється на порталі en.trend.az.

Крім того, в Азербайджані був створений новий єдиний реєстр угод з нерухомістю, що дозволило скоротити кількість процедур для реєстрації власності з семи до чотирьох. Також була надана можливість прискореного проходження двох з цих чотирьох процедур, що зробило можливим здійснення процедури реєстрації протягом 11 днів.

На сьогоднішній день найбільш проблемною областю для Азербайджану є порядок отримання дозволів на будівництво. Дана сфера чинить негативний вплив на загальну ситуацію в будівельному секторі країни і потребує кардинальних змін.

Зараз компанії мають пройти 30 процедур, які займають 212 днів, щоб отримати дозвіл на будівництво нерухомості в Азербайджані, а вартість даного процесу становить 335,2% від доходу на душу населення (за даними азербайджанського Держкомстату, номінальний доход на душу населення склав 2409,9 манатів (близько 2202 євро) в січні-вересні 2011 року).