article 2720

Пекло на землі. Синоптики обіцяють цього літа понад 40 градусів. Розпечений асфальт, гаряче несвіже повітря – добре, якщо вдома є хоча б кондиціонер. А як рятуватися, коли немає? На вулиці – під сорок, а у вас немає кондиціонера. Охолодити квартиру можна і без хитромудрих технологій.

Ірина знає багато народних методів. Найкраще – почати з вікна. Максимально захистіться від палючого сонця. Білі жалюзі, світло відбивна плівка або ж фольга у кілька шарів. Хоча згодиться і звичайна харчова. Вдень вікно краще не відчиняти – тільки запустите вуличну спеку. А ось увечері і вранці обов’язково провітрюйте. Так трохи охолодите розпечені стіни. Килими з підлоги варто прибрати. Чим менше розігрітих об’єктів у приміщенні, тим легше живим людям.

На власну квартиру українець може назбирати за 8 років

Ірина Околович , киянка : ” Коли на вулиці 40 дуже важко заснути. Не рятує нічого від жари, але на шовковій простині хоча б трішки легше”.

Остудити повітря вночі можна холодною водою. Як варіант – набрати у ванну якомога більше рідини.

Ірина Околович , киянка: ” Двері потрібно залишити відкритими для того, щоб вологе повітря потрапляло в усю квартиру”.

А ще можна добре намочити рушника чи простирадло і повісити якомога ближче до ліжка.

Ірина Околович , киянка : ” Вивішую її на двері і через 15 хвилин відчувається в кімнаті прохолода”.

Якщо у вас є вентилятор, можна зробити так, аби він ганяв не гаряче повітря, а холодне. Для цього знадобляться кілька пляшок води. Бажано, щоб рідина замерзла повністю.

Ірина Околович , киянка : ” Ставлю біля вентилятора на рушник, щоб вода не скапувала на підлогу і включаю. За півгодини температура в кімнаті знизиться на кілька градусів”.

Охолоджену воду можна і просто порозставляти по кутках квартири. А коли нагріється, змінити на нову порцію з холодильника. А ще добре, коли шпалери у квартирі – блакитного відтінку. Прохолодні кольори викликають враження, що температура – нижча на 2-3 градуси.