Арабські фонди розглядають початкові інвестиції в Україну в розмірі 20 млн. доларів

Фонди арабських країн розглядають початкову суму інвестицій в Україну в розмірі 20 млн. доларів.

Коментуючи проведення road-show національних проектів, директор департаменту іноземних інвестицій та міжнародного співробітництва Агентства з інвестицій та управління національними проектами Ігор Жовква, зокрема, фонди зацікавилися соціальною сферою в нашій країні.

Він нагадав, що 14-15 листопада пройшла презентація в Кувейті, де захід відвідали близько 30 інвесторів. Тоді в Кувейті українська сторона продемонструвала проект по будівництву другої клініки на Арабатській стрілці в Херсонській області. Жовква підкреслив, що проект ще не став національний, але висловив припущення, що це станеться в найближчому майбутньому.

Такі арабські фонди як Кувейтський фондарабского економічного розвитку (КФАЕР), Кувейтська інвестиційна адміністрація (КИА) і Кувейтське співтовариство інвестиційних компаній (КСИК) акумулюють кошти в проекти, аналогічні тим, які надала українська сторона.

За словами Жовкви, КФАЕР вже давно просить який-небудь пілотний проект, куди можна було б спрямувати інвестиції. Представники фонду вже побували у кількох регіонах України, в тому числі – в Донецьку і роблять акцент на регіональних проектах.

Однак Жовква зазначає, що араби не хочуть починати з великої суми, розглядаючи старт лише з 20 млн. доларів.

Він зазначив, що політика арабських фондів передбачає більше одного проекту в рік для однієї країни не робити. Однак якщо КФАЕР прийде в Україну, то можна буде говорити про перспективу припливу кувейтських грошей в нашу країну, – зазначив експерт.