Андрій Клюєв закликав інвесторів розширювати виробництво в Україні

Клюєв наголосив на значущості інвестицій в економіку України.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв закликав вітчизняних та іноземних інвесторів готуватися скористатися суттєвими пільгами, які надає пакет законів про стимулювання інвестиційної діяльності, який набрав чинності з 1 січня 2013 р.

Про це повідомили в прес-службі чиновника.

За словами Секретаря РНБОУ, у поєднанні з розумною макроекономічною та помірною бюджетною політикою стимулювання інвестиційної активності в пріоритетних галузях – єдиний вірний шлях в умовах тривалої трансформаційної кризи. Пріоритетом для держави має залишатися розвиток внутрішнього виробництва, зокрема спрямований на імпортозаміщення, а також державні інвестиції в інфраструктурні проекти. Однак, за його словами, дуже важливо продовжувати дерегуляцію ряду сфер для спрощення умов ведення бізнесу.

Секретар РНБО України нагадав, що пакет законів, ухвалений Верховною Радою в минулому році, визначає основи державної політики в інвестиційній сфері на найближчі 20 років, а також порядок та умови державної підтримки інвестпроектів.

«Важлива концентрація ресурсів держави та бізнесу саме на пріоритетних напрямках, тому закони, які набрали чинності, впровадили додаткові стимули для залучення інвестицій у створення нових виробництв, модернізацію та реконструкцію існуючих, і збільшення випуску продукції у цих галузях», – сказав Андрій Клюєв.

Він нагадав, що на найближчі 5 років (до кінця 2017 р.) звільнені від оподаткування прибуток, отриманий від реалізації інвестпроектів на новостворених підприємствах, а також на діючих виробництвах, на яких відбулася реконструкція або модернізація. Секретар РНБО уточнив, що прибуток звільняється від сплати податку тільки в частині, одержаній від освоєння цих інвестицій. А наступні 5 років (до кінця 2022 р.) з таких інвестиційних проектів буде стягуватися податок на прибуток у розмірі всього лише 8%.

При цьому Секретар РНБО підкреслив, що кошти, звільнені від сплати податку на прибуток, повинні будуть направлятися на розширення виробництва, переоснащення матеріально-технічної бази підприємства, впровадження нових технологій або на погашення кредитів.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 р. податок на прибуток підприємств знизився до 19%, а з початку 2014 р. – знизиться ще на 3% (до 16%).