Амурські проектувальники пропонують будувати плавучі будинки на баржах

Зводити будинки на понтонних платформах запропонували благовіщенські проектувальники після того, як Річка Амур затопила населені пункти.

І сьогодні поки російські влади ламають голову над тим, як виправити історичну помилку і розселяти села, які були побудовані в заплавах Амура, проектувальники з підтопленого Благовєщенська запропонували своє рішення – зводити житлові об’єкти на понтонних платформах.

Вони вважають, що саме понтон – ідеальний фундамент в умовах повеней. За їх словами, таке житлове будова з приходом великої води буде перетворюватися в дебаркадер, а все майно буде залишатися в повній цілості.

Олексій Яковлєв, один з розробників проекту, розповів, що вони пропонують, по суті, будувати баржу, яка буде нести на собі вагу будинку. В даний час подібні баржі перевозять вантажі. Так звані хаусботи можна зводити з бруса або цегли, ставити на суші або на причалах.

Між тим, що до теми плавучих споруд дизайнери звернулися не в перший раз. Кілька років тому в Благовіщенські розробляли проект плаваючого аквакомплексу з кафе і басейном, який планувалося розмістити в Благовєщенську біля набережної Амура. Тоді розробники проекту виходили з того, що води в регіоні багато, а влітку поплавати ніде, оскільки санэпидведомство кожен рік забраковує результати пляжі. Тоді втілити проект в життя було нікому.