Активність на ринку нерухомості в серпні помітно впала

Експерти відзначають спад активності на ринку нерухомості в серпні поточного року.

Як повідомляють експерти порталу DOM.ria.ua основною причиною такого спаду є щорічний розпал відпускного сезону, який традиційно припадає саме на цей період.

За даними експертів, у першій половині серпня, у порівнянні спредыдущем місяцем, попит на ринку нерухомості скоротився практично в 2 рази, а кількість виставлених на продаж об’єктів зменшилася приблизно на 40-45%.

Експерти відзначають, що зниження активності вплинув ще й ряд причин, характерних тільки для цього року.

Перша з них – вибори до Верховної Ради України, які відбудуться восени. За очікуваннями більшої частини українців після виборів знизиться курс гривні, що спричинить за собою і зменшення цін на нерухомість.

Експерти прогнозують, що вартість нерухомості може знизитись на 15-20%. Це і підштовхує багатьох потенційних покупців відкласти покупку житла на осінь.

Друга причина полягає в тому, що з початку 2012 приховати реальну вартість угоди при купівлі нерухомості практично неможливо. Багато ж клієнти, особливо в бізнес і еліт сегменті, не бажають показувати великі суми грошей, побоюючись перевірок та санкцій.

Потенційні покупці такого класу житла переконані, що після закінчення виборів відбудеться зменшення контролю з боку фіскальних органів і можливе врегулювання законодавства.