Активність на ринку нерухомості помітно знизилася

До традиційного різкого падіння попиту на житло в січні, зумовленого святами, в цьому році додалося нововведення в законодавстві.

Початок року для ринку нерухомості ознаменувався вкрай низьким попитом і практично повною відсутністю угод. При цьому активність на ринку нерухомості в січні 2013 була на 60-65% меншою, ніж у січні минулого року.

Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили на сайті DOM.ria.ua.

До традиційного різкого падіння попиту на житло в січні, зумовленого святами, в цьому році додався ще один фактор. Так, нововведення в законодавстві, пов’язані з передачею оформлення прав власності на нерухомість на нотаріусів, практично повністю заморозив ринок на початку року.

По суті, велика частина нотаріусів так і не отримала зрозумілих інструкцій від Міністерства юстиції і просто відмовляються оформляти угоди.

Також в січні так і не відбулося очікуваного зниження цін на оренду квартир, яке в 2012 році прогнозували багато операторів ринку нерухомості. Ціни в цьому сегменті ще в жовтні-грудні 2012 піднялися на 10-12%, і, на думку частини ріелторів, можуть вирости ще на 5-7% вже в лютому.

За прогнозами компанії, активність на ринку нерухомості України почне відновлюватися в останніх числах січня. При цьому найбільшим попитом, як і в минулому році, будуть користуватися двокімнатні квартири економ – і бізнес-сегментах.

2013 рік для ринку нерухомості України повинен бути набагато більш спокійним, ніж 2012, вважають аналітики. Головним очікуванням для багатьох ріелторів в цьому році є можливий перехід ринку із стану рецесії в стадію відновлення на початку осені. Проте це може відбутися тільки в умовах стабільної економіки в країні.