Ахметов і Григоришин ділять землю в Сімеїзі

Підконтрольна Григоришину фірма отримала право викупу двох ділянок в селі Парковому (Сімеїз). Однак там вже є один “дачник-олігарх”, і протягом декількох років він противиться такому сусідству.

Структури, що належать Ринату Ахметову та Костянтину Григоришину, в 2006-2007 роках вели між собою боротьбу за земельну ділянку в с. Парковому (Сімеїз). СКМ, якому тут належить садиба “Новий Кучук-Кой”, і прокуратура домагалися в судах скасування рішень селищної ради Сімеїзу про надання землі ТОВ “Тай-інвест”,— повідомляє zn.ua.

Підконтрольна Григоришину фірма “Тай-Інвест”, в листопаді 2012 року, отримала право викупу двох ділянок у Парковому площею 0,65 га і 0,4866 га. Також їй було надано дозвіл на розробку документації для отримання права оренди майже гектара землі для будівництва пансіонату. Керівником “Тай-Інвест” є депутат Сімеїзької селищної ради Олександр Анікєєв, який очолює департамент ще однієї структури української імперії Григоришина — “КУА “Глобус Ессет Менеджмент”.

Однак у Парковому вже є один “дачник-олігарх”, і протягом декількох років він противиться такому сусідству. Це Рінат Ахметов, який за допомогою ЗАТ “Систем Кепітал Менеджмент” в 2004 році купив у Сімеїзі пам’ятник архітектури, історії та культури місцевого значення “Новий Кучук-Кой”, побудований далеким родичем Врубеля — петербуржцем Яковом Жуковським у 1913 році. Вся садиба розмістилося на 3,6 га, які СКМ теж пізніше викупив — за 13 млн грн.

Законність угод була поставлена під сумнів. Але суди були на боці СКМ. Між тим найбільше клопоту Ахметову в “Кучук-Дещо” приносили не прокуратура і МВС, а розташувався по сусідству фірма “Еліта-Ялос”, що орендувала корпусу “оптимізованого” санаторію “Криворізький Гірник”. В кінці 2005 року фірма була перереєстрована на кіпрську компанію “Экали трейдінг ко Лімітед”, а в 2006-му її очолив вже знайомий нам по фірмі “Тай-інвест” Олександр Анікєєв.

Конфлікт виник з вини симеїзької влади, які неакуратно “нарізали” олігархам землю. І в квітні 2006 р. СКМ заявила про спробу незаконного вторгнення на територію садиби “Новий Кучук-Кой”. Повідомлялося, що працівники ТОВ “Еліта-Ялос” розібрали 80 м огорожі, намагаючись зайняти парк, але були відкинуті приватною охороною СКМ.

СКМ звернулася в правоохоронні органи із заявою про притягнення до відповідальності посадових осіб ТОВ “Еліта-Ялос” за несанкціоноване вторгнення на охоронну територію пам’ятки. Боротьба за землю в Парковому продовжилася в господарських судах Донецької області, де СКМ, мотивуючи загрозою збереження пам’ятки культурної спадщини, оскаржила рішення Сімеїзької селищної ради щодо відведення під будівництво та обслуговування кліматопавільонів та передачі в оренду 1,9 га ТОВ “Тай-інвест”. Тобто виходить, що у кінці минулого року селищна рада відвів фірмі Григоришина ще більше землі в Парковому, ніж було раніше.

Загалом, пам’ятник належить Рінату Ахметову, тільки тепер — через кіпрську структуру-нерезидента. Думається, навряд чи змінилася і його позиція щодо можливого сусідства з фірмами Григоришина, які мають намір розгорнути будівництво поруч з пам’ятником, збереження якого СКМ відстояла в донецьких судах і в рукопашній сім років тому.