Агенту – довіряй, а з нотаріусом – перевіряй

Юрист Сергій Боярчуков розповів про те, хто відповідає за легітимність угоди з купівлі-продажу нерухомості.

Зі слів керуючого партнера юридичної компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери» Сергія Боярчукова при купівлі квартири краще покладатися на нотаріуса, а не агента. Адже саме нотаріус перевіряє пакет документів і власне саму угоду, саме він з’ясовує наявність неповнолітніх дітей у продавця, а також згоди опікунської ради на продаж нерухомості.

В цілому пакет документів складається з чималого списку, комплектність якого під контролем нотаріуса. За свої послуги нотаріуси беруть 100-150 грн, в залежності від нюансів угоди.

Ринок нотаріальних послуг представлений приватниками і державними конторами, однак для угоди це не має значення. Можна лише зазначити, що за спостереженнями приватний нотаріус буде ставитися до угоди більш ретельно, оскільки від цього залежить його репутація на ринку.

Що ж стосується агентських послуг, то як би добре до вас не поставилися в агентстві нерухомості, варто пам’ятати, що ріелторські компанії на себе не беруть ніякої юридичної відповідальності. Мета агента – якомога швидше закрити операцію і отримати винагороду. У разі виникнення проблем з нерухомістю після операції, агент за законом не зобов’язаний брати участь у їх вирішенні.

Функції агента полягають в підборі підходящих об’єктів нерухомості, рідко надають сприяння в оформленні документів, найчастіше виступають у ролі контролера за збором документів з боку власника і рапортують про проведену роботу покупцеві. Після підписання договору і розрахунку за послуги взаємини з агентом завершені.

Тому для вигідною і юридично правильною угоди з купівлі-продажу нерухомості ідеальним варіантом є робота в тандемі – нотаріус і агент. Крім того, вникайте у всі самі і цікавтеся нюансами угоди, – як технічними та побутовими, так і юридичними.