Аеропорти України будуть розвиватися, – Колесніков

Українські аеропорти отримають довгострокову стратегію розвитку – уряд схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.

Державна цільова програма передбачатиме новаторський і водночас системний підхід до кожного із українських аеропортів – починаючи від розбудови його інфраструктури до впровадження сучасних технологічних процесів обслуговування повітряних перевізників і пасажирів.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

Завдання, поставлене урядом, – створити розвинуту мережу аеропортів із сучасною інфраструктурою, приведеною у відповідність до міжнародних вимог, та з різними ефективними формами управління.

“Взагалі кардинально змінюється політика Міністерства щодо аеропортів: держава буде будувати аеродромні комплекси, тобто злітно-посадкові смуги, перони, оскільки це об’єкти подвійного призначення і фактично в усьому світі залишаються за державою”, – цитує Бориса Колеснікова прес-служба Мінінфраструктури.

Таким чином, нова Державна цільова програма розвитку аеропортів на період до 2023 року стане дійсно програмним документом, оскільки передбачає конкретні довгострокові заходи щодо розвитку кожного українського аеропорту окремо – відповідно до його можливостей.

Серед базових принципів, які закладені у Програму, – збільшення пропускної спроможності аеропортів, підвищення інтенсивності руху повітряних суден. В подальшому буде здійснюватися будівництво, реконструкція та модернізація аеродромів: мова йде про підвищення категорійності аеродромів відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації та забезпечення польотів повітряних суден у складних метеоумовах.

Також в рамках Програми буде здійснюватися заміна обладнання і модернізація засобів навігації, будівництво та реконструкція пасажирських терміналів, готелів, адміністративних будівель, спорудження вантажних термінальних комплексів, реконструкція паливно-заправних комплексів, ангарних комплексів, авіаційно-технічних баз і профілакторіїв, розвиток технічного обслуговування повітряних суден (створення умов для експлуатації повітряних суден більшої маси та пасажиромісткості) і паркінгів.

При цьому державні кошти будуть спрямовуватися виключно на будівництво, реконструкцію та модернізацію злітно-посадкових смуг, перонів, засобів світлосигнального, радіотехнічного, метеорологічного обладнання, а також спеціалізованої техніки й обладнання для обслуговування аеродромів, повітряних суден і пасажирів.

Також планується відновити роботу аеропортів, які поки не функціонують або експлуатуються не повною мірою.

“Жителі навіть маленьких міст повинні відчувати впевненість у майбутньому своєї країни. Якщо ми не будемо розвивати аеропорти – взагалі ніхто літати не зможе”, – сказав Колесніков.

Для підвищення ефективності роботи аеропортів та залучення інвестицій цілісні майнові комплекси та окремі об’єкти інфраструктури, призначені для наземного обслуговування повітряних суден, пасажирів, екіпажів, обробки багажу, вантажу, об’єкти неавіаційних видів діяльності можна буде передавати у концесію, оренду, але за умови, що не змінюватиметься їхнє цільове призначення. Наприклад, в концесію або оренду можуть бути передані пасажирські та вантажні термінали, кетеринг, об’єкти забезпечення авіаційним паливом та об’єкти неавіаційних видів діяльності відповідно до чинним законодавством. Аеродроми та аеродромні об’єкти (злітно-посадкові смуги, руліжні доріжки, перони та інші елементи аеродромів) залишаться у державній чи комунальній власності (залежно від сфери управління).

Програмою буде передбачено законодавче врегулювання питань використання земель авіаційного транспорту, в тому числі передачі їх інвесторам в довгострокову оренду із спрямуванням коштів, що надійшли, на розвиток аеропортів.

Крім того, вестиметься робота щодо зменшення часу на обслуговування пасажирів та повітряних суден в аеропортах, планується удосконалити систему сертифікації та ліцензування аеропортів.

Реалізація Програми сприятиме розвитку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких розташовані аеропорти, розвитку міжнародного туризму в Україні, створенню додаткових робочих місць.