95% угод на вторинному ринку житла йде через банківську комірку

Безсумнівно, люди звикли користуватися в повсякденному житті пластиковими картками та банківськими переказами… Але, коли справа доходить до покупки житла, менталітет дає про себе знати – безготівкові розрахунки поступаються грошовим.

До того ж комірка – це зручний та безпечний спосіб оплати. У спеціальному договорі можна вказати, які документи необхідно буде пред’явити до банку для доступу до банківського сейфу. Та й оренда комірки дешевше, ніж акредитив.

Тим не менш, свої нюанси при використанні банківського сейфа все ж є: одній стороні необхідно привезти гроші на місце угоди, інший – забрати. Втім, цей момент ніяк не позначається на популярності даного способу взаєморозрахунків.

– Покупці бувають дуже винахідливі в даному питанні, – говорить керівник департаменту міської нерухомості компанії «НДВ-Нерухомість» Світлана Біріна. – Одні клієнти беруть собі супровід, тобто якомога більше друзів чи родичів. Інші звертаються до послуг спеціальних служб. Треті одягаються так, щоб сторонні люди ні за що не подумали б, що людина везе з собою велику суму грошей. Якось одна жінка, якій потрібно було привезти в банк півтора мільйона рублів, поклала всю готівку в продуктову сумку і замаскувала їх цибулею з овочами.

Щоб уникнути непередбачених ситуацій, ріелтори рекомендують учасникам угоди дотримуватися певних правил. Дату, місце і час проведення операції тримати в таємниці. Замовити перевірку грошей і особисто при ній присутні, як і при закладанні грошей в клітинку. Також слід уважно читати умови договору оренди банківського сейфа.

«Зараз акредитивом користуються тільки люди, обізнані в банківській сфері, – додає Світлана Біріна. – Інші хочуть отримати «живі» гроші. Втім, якщо ініціатива Мінфіну втілиться в життя, і на готівкові розрахунки введуть обмеження, то клітинки при оплаті нерухомості підуть у минуле».