9 ознак того, що в квартирі пора робити ремонт

Те, що було крутим в 1995 році, не означає, що це залишилося крутим у 2013-м. адже Ми більше не носимо джинси-банани або малинові піджаки?.. Але наші будинки, найчастіше, застрягли в часі. Всі ці рассохшиеся дивани, пластикові стелі і різнобарвний кахель родом з 1990-х. У 1990-х їм краще б і залишитися.

Новий ремонт це не тільки справа моди або смаку. З допомогою старого інтер’єру, якщо тільки це не класика, ви не продасте квартиру і здасте її в оренду вигідно. Ось кілька ознак того, що у вашій квартирі щось не так…

Панелі ПВХ на стелі

У 1990-х мільйони домогосподарств в Україні використовували дешеві панелі ПВХ, щоб зробити ремонт “на швидку руку”. Таки панелі клеїлися на “рідкі цвяхи”, закриваючи собою обвалившуюся штукатурку або нерівності стелі. Господиня сама могла піти на ринок, купити дві пачки плит і донести їх до будинку.

Клейові стельові плити були покликані служити заміною справжньому ремонту. Якщо у вас на кухні все ще висять плити, “зніміть це негайно”. Це виглядає дешево і ніколи не зробить ваше житло схожим на давньоримський палаццо.

Класичний стеля – рівний, білого кольору. Або побілка, або під фарбу. Краще цього нічого поки не придумали. Із сучасних варіантів – стелі натяжні або підвісні.

Шви на стінах

Наступна претензія до паперовим шпалерам з 1990-х – це видніється шви. Шпалери продавалися тільки вузькі, іноді малюнок на них можна було поєднати тільки методом наклеювання внапуск. Звідси і періодичні вертикальні шви на всю стіну. Сьогодні можна купити широкі шпалери, підігнати які один до одного не скласти праці.

Сучасні ванні кімнати, вважають дизайнери, – це білий або бежевий кахель, рідко чорний.

Позолота

Як кажуть столичні ріелтори, на продаж у столиці іноді виставляються квартири в стилі “здрастуй, цар”. Власники таких квартир у 1990-х носили малинові піджаки і золоті ланцюжки товщиною з палець. Якщо меблі, то з позолотою, якщо шпалери, то з золотим тисненням, якщо стіл, то із золотою інкрустацією… загалом, багато!

Такий стиль явно не для сучасних “менеджерів середньої ланки”. Сьогодні в моді, швидше, “дорогою мінімалізм”.

Люмінесцентна лампа

Іноді в будинках встановлювалися люмінесцентні лампи – найчастіше на балконах, але іноді і на кухнях. Крім того, що таке світло дратує, сьогодні існують більш енергозберігаючі технології. Купити енергозберігаючу лампочку сьогодні не складає труднощів.

Кольоровий кахель у ванній

Турецький кахель, якими були завалені в 1990-х усі будівельні ринки України, як правило, був однотипним – абстрактний малюнок (“завитки”) на кольоровому тлі. Іноді “під стародавню Грецію”. Для естетів, продавався кахель монотонних кольорів (зелений, рожевий, пурпурний, блакитний), але ніколи нейтральних.

Рідкі шпалери

1990-ті принесли моду на декоративну штукатурку (рідкі шпалери). Навряд чи майстри, які робили вам ремонт, що-небудь чули про фрески Мікеланджело. Швидше, стіни з рідкими шпалерами підходять для камер КПЗ, ніж для сучасного житла.

Ковролін

Замінником радянських килимів в 1990-х став ковролін. В принципі в ньому немає нічого поганого з точки зору сучасного дизайну інтер’єрів. Однак врахуйте, що перші моделі ковроліну, завозившиеся в Україну були поганої якості – натуральним у них був тільки чек, виписаний на папері.

Диван української збірки

Дивани української збірки 1990-х років – це ще гірше, ніж дивани радянської збірки, які іноді були цілком собі нічого. Меблевим виробництвом в 1990-х займалися, найчастіше, кустарно. На чому економили, дивани робилися з ДСП з синтетичної оббивкою “дикої” забарвлення. Механізм висувний або “книжкою”. Каркас у таких диванів розсихається через рік… Це вам треба?

Радянський стиль: килим і стінка

Крім “слідів” 1990-х в наших квартирах залишилися ще більш ранні пережитки. Мова йде про традиції мовлення на стіну килим і стінках у вітальнях. Але, мабуть, і те й інше це вже традиція…