87% проінвентаризовано земель у Запорізькій області

Роботи з первинної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів повністю завершені в Запорізькій області.

Про це повідомили в прес-службі Державного агентства земельних ресурсів України.

«Земельна реформа увійшла в завершальну стадію. Наше завдання – запровадити ринковий обіг землі всіх категорій, в тому числі і сільськогосподарського призначення. Це можливо за умови завершення землевпорядних та землеоціночних робіт», – зазначив в. о. начальника Головного управління Держкомзему в Запорізькій області Юрій Пресич.

На сьогодні в межах області проінвентаризовано 206,3 тис. га земель населених пунктів, що становить 87% від їх загальної площі. Роботи з інвентаризації земель за межами населених пунктів виконано на площі понад 100 тис. га, або 89% від загальної площі.

Первинну нормативну грошову оцінку земель населених пунктів завершено у всіх 950 поселеннях. Шведські роботи з відновлення застарілої нормативної грошової оцінки земель виконано у 521 населеному пункті, що становить 56% від потреби.

Відкритим питанням в регіоні залишається збереження і відтворення грунту. На сьогодні в області зареєстровано 1226 землевласників та землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільгосппризначення площею понад 100 га. Тільки 240 з них уклали договори на розробку проектів землеустрою.

«Наше завдання – активізувати роботу щодо виконання регіональних і місцевих програм з земельних питань, підготувати ефективну базу для реалізації повноцінного ринку земель», – зазначив Ю. Пресич.