5 видів обману при оренді житла

Сьогодні охочих нажитися на приїжджих, які хочуть орендувати квартиру, хоч відбавляй. Шахраї використовують досить прості схеми обману, але на наших довірливих громадян вони діють безвідмовно.

Редакція DELFI склала список найпопулярніших сміх обману при оренді житла.

1. Список телефонів

Ви приходите в офіс агентства, де пропонують купити список телефонів (адреси) господарів квартир здають своє житло. Після сплати 100-200 грн. (вартість інформаційного обслуговування») з’ясовується, що телефони не відповідають, або квартири вже здані. Навіть якщо ви уклали договір, то в ньому зазначено, що агентство відповідальності за якість інформації не несе. Коли ви вирішите приїхати в офіс, щоб повернути гроші, двері закрита і телефони агентів мовчать.

2. Ключі на пам’ять

Ріелтор і господиня віддають вам ключі від квартири і пробачать заплатити за перший місяць оренди. Ви віддаєте гроші і на наступний день приїжджаєте в нове житло, але ключі до дверей не підходять. В агентстві кажуть, що той ріелтор ніколи тут не працював.

3. Квартира напрокат

Злочинці на короткий термін знімають квартиру і перездають її, як можна більшій кількості людей, взявши передоплату за кілька місяців. Наймачі часто не перевіряють навіть паспорт у людини, яка здає житло.

4. До тітоньки в Бразилію

У вас можуть попросити передоплату за півроку або навіть рік. Господар каже, що надовго їде з країни або перебирається жити до далеких родичів, наприклад, в Південну Америку. До низькою ціною додається те, що вас довго не будуть турбувати господарі. Ви погоджуєтесь на такі умови, а вже в наступному місяці на порозі з’являться справжні власники квартири.

5. Без посередників

Є ще «некримінальний» спосіб обману, що використовуються для залучення клієнтів. Оголошення в газетах, на сайтах пропонують «квартири від господаря». Значна частина цих оголошень – приманки, які розміщують не приватні особи, а агенти. Такі пропозиції неважко розпізнати, оскільки вони значно вигідніше середньоринкових. Найімовірніше, вам скажуть, що ця квартира вже подорожчала або здана, і пообіцяють підібрати що-небудь інше. Потім ви довго не зможете позбавитися від настирливих агентів, які телефонують їм з ранку до вечора.