5 способів отримати житло «на шару»

Сьогодні купити квартиру в Україні для більшості її мешканців – не реально, але існують способи отримати її «на шару».

Про найбільш поширені способи поліпшення житлових умов таким чином розповідає адвокат Олег Сухов.

Перший спосіб – “вічний житель”

Зазначений спосіб в більшості випадків використовується приїжджими особами. Суть його полягає в тому, щоб прописатися в державну квартиру до родичів, частіше до чоловіка після оформлення шлюбу. “Після реєстрації у житловому приміщенні відносини в родині відразу псуються, а дружину або родичам пропонується поділитися тепер уже загальної квартирою або продати після спільної приватизації, – пояснює адвокат Олег Сухов.

Другий спосіб – повторна приватизація

Кожен громадянин України має право приватизувати житло тільки один раз в житті (не рахуючи неповнолітніх). Але якщо є квартира, а приватизацією вже скористався, то що тоді? Втрачати халявне житло? Ні, як зазначає адвокат Олег Сухов, приміром, існують організації, які надають послуги, спрямовані на допомогу в приватизації квартир тим особам, які отримати житло у власність безкоштовно не можуть. Вартість послуг заповзятливих компаній коливається від 30 до 50 % від ціни нерухомості. Допомога надається в основному за допомогою укладення фіктивного шлюбу з провінціалами.

Третій спосіб – покупка квартири в будинку “під знесення”

При переселенні з зносяться п’ятиповерхівок або старого житла надаються власникам квартири у нових будинках, які за площею завжди на 20, а іноді і на 30 % більше, ніж расселяемые. Це дає можливість заповзятливим громадянам купувати нерухомість в цих будинках.

Ціна однокімнатної квартири в “хрущовці” становить приблизно 30 тис. у.е., а вартість нової однокімнатної квартири, яка буде надана власнику взамін вилученої у п’ятиповерхівці, може досягати 60 тис. у.е., тобто різниця в ціні майже дворазова. Отримані від продажу нового житла кошти спрямовуються на купівлю вже двох хрущовок.

Четвертий спосіб – “неуважний” покупець

Даний спосіб базується на обмані. Літні хворі люди, а також особи, які страждають психічними захворюваннями або зловживають алкоголем чи наркотиками, які діють під наглядом («дахом») зловмисників, продають свої квартири, витрачають грошові кошти, часом на інше нерухоме майно, після чого «дах» за дорученням від подібних літніх і хворих продавців звертається до суду з вимогами про визнання договору недійсним та повернення квартир назад. Як правило, суди подібні угоди з хворими продавцями визнають недійсними і житло їм повертають, а от покупці, залишаючись без квартир, і свої гроші повернути не можуть, оскільки вони продавцями до цього часу вже витрачені.

“Наведеним способом можна продавати і по суду повертати житло скільки завгодно разів, – каже Олег Сухов. – У деяких випадках обманщики погоджуються за додаткову винагороду, яке може доходити до половини вартості житла, передати квартиру назад постраждалим покупцям.

П’ятий спосіб – квартира, куплена в період шлюбу

Здійснюється він також через фіктивний шлюб, але на відміну від наведеного вище третього способу об’єктом обману виступає квартира, що знаходиться у жертви у власності, а не на праві соціального найму.

Чоловік(а) на самому початку шлюбних відносин вмовляє іншого продати наявне у нього житло і купити інше, наприклад, більшої площі або в більш зручному місці. Нова квартира, придбана по вказаній угоді, стане власністю подружжя, оскільки куплена вона в період шлюбу. Слід зазначити, що якщо продаж і купівля здійснюються не в один день, то в подальшому довести, що нове житло придбане за рахунок коштів, отриманих від продажу квартири одного з подружжя, практично неможливо. Тепер другому чоловікові залишається лише розірвати шлюб і зажадати розділу нової нерухомостів.