5 причин для оренди «офісу на годину»

Словосполучення “офіс на годину” може викликати у непосвячених людей не найкращі асоціації з лихими 90-ми, фірмами-одноденками, ютящимися по підвалах в непристосованих для роботи приміщеннях. Прийшов ти, скажімо, в офіс такої фірми, підписав договір про надання послуг, заплатив гроші, повернувся на наступний день – а офісу як не бувало. Напередодні орендарі в терміновому порядку звільнили приміщення і зникли в невідомому напрямку, в поспіху забувши попередити вас…

Так от, “офіс на годину” – це зовсім інше. Йдеться про альтернативу традиційної оренди офісних приміщень, такий же, як коворкінг-центри. Але якщо коворкінг – це спосіб життя і філософія, орієнтована на потребує в продуктивному спілкуванні і тусовці молодь, то короткострокову оренду офісів вибирають люди серйозніше. Навіщо?

5 причин для оренди “офісу на годину”

  • Економія. Можливо, прямо зараз у вас немає грошей, щоб оплатити оренду офісу на рік вперед, як того вимагають орендодавці. У такій ситуації можна не влазити в борги під відсотки, а орендувати приміщення на короткий термін. Крім того, швидше за все, ви зможете користуватися “загальними” для всіх орендарів благами: кухнею, принтером, кавоваркою і т. д.
  • Регіональні компанії можуть користуватися послугами короткочасної оренди офісів для того, щоб мати свою (нехай і не зовсім) представництво в столиці. Крім того, тимчасова оренда зручна, якщо в компанії потрібно провести дослідження/проект в чужому місті, немає сенсу укладати договори з орендодавцями на тривалий термін, а мінімальний рівень офісного комфорту з притаманними йому факсами та принтерами необхідний.
  • “Офіс на час” – непогане рішення для молодих підприємців, які вже зібрали команду і приступили до роботи, але хочуть озирнутися і відтягнути час на пошук влаштовує їх приміщення для офісу. На більшості майданчиків, які надають послуги короткої оренди, можна орендувати і окремі робочі місця з мінімальним набором благ зразок комп’ютера. Цей формат дуже схожий на згаданий вище коворкінг, але без ідейної складової. Для когось це мінус, а для когось- безумовний плюс.
  • Іміджева складова і пил в очі. Короткострокова оренда обладнаного офісу зручна в тому випадку, якщо потрібно справити враження на партнерів (клієнтів, інвесторів). Тому що навряд чи варто запрошувати їх до себе в контору на цокольному поверсі будівлі якогось НДІ на околиці міста, ремонт в якому не робився останні сорок років, а дорогу до нього не знайти навіть по навігатору.
  • Оренда переговорних кімнат для переговорів, тренінгів і семінарів. У багатьох бюджетних офісах не передбачено наявність хороших приміщень для довгих бесід про насущне в компанії колег, партнерів або клієнтів в такому випадку може мати сенс влаштовувати виїзні заходи”.

Олексій Васильєв, “Офіс M”, Санкт-Петербург: “Основна частка орендарів робочих місць і “офісів на годину” – представники малого бізнесу, рідше – фрілансери. Серед компаній-клієнтів найбільш часто зустрічаються туристичні фірми, юридичні фірми, логістика, торгівля, рекрутинг, нерухомість, страхування, реклама. Умовно нашу аудиторію можна розділити на три групи. Це підприємці без офісу (в тому числі тимчасово,наприклад, з-за ремонту), іногородні компанії і витрати бізнесмени, і ті, хто соромиться свого офісу з різних причин”.

Не варто плутати

Короткострокову оренду та “міні-офіси” (робочі місця) іноді плутають з віртуальними офісами. Віртуальний офіс – це поштова адреса компанії в престижному місці, наприклад, в бізнес-центрі в хорошому районі міста. Таку послугу при необхідності пустити пил в очі колегам по листуванню теж можна купити.

Ласкаво просимо в клуб

Помилково думати, що вимушені економити підприємці середньої руки – єдині, хто потенційно зацікавлений в “офісах-тимчасових спорудах”. Сама по собі робота в офісах в XXI столітті почала втомлювати як найманих працівників, так і роботодавців. Звідси зростаюча кількість фрілансерів, повальна мода на дистанційну роботу і “мігруючі робочі місця” – коли у працівників немає закріплених за ними столів, і, приходячи вранці на роботу, вони можуть влаштуватися де завгодно, хоч на стелі.

Одна з можливих альтернатив, орієнтованих на процвітаючих бізнесменів – закриті клубні простору для роботи. Причини, чому власник солідного бізнесу може захотіти орендувати тимчасовий офіс, все ті ж. Але є й ще одна: можливість концентруватися на роботі, не відволікаючись на що вимагають уваги співробітників.

Антон Хмельницький (проект Cabinet Lounge, Москва): “Як немає сенсу у власному смокінгу, який ви надягаєте раз на півроку, або на особистому літаку, на якому ви літаєте раз в два місяці, так і нема чого утримувати власний представницький офіс в самому центрі міста. Ще один аргумент на нашу користь в Росії, та і не тільки, бізнес робиться між друзів. Ви ж не будете кликати свого хорошого друга до себе в офіс, щоб обговорити справи? Ні, ви покличете його на нейтральну територію – зазвичай цю роль виконує ресторан. Але там не завжди зручно: музика гучна, то галаслива компанія по сусідству, і папери не распечатаешь, якщо що, і конференц-колл не влаштуєш оперативно. У клубному офісі таких незручностей не виникне”.

Будьте обережні

Повертаючись до розмови про лихих 90-х, варто пам’ятати про безпеку. Поважаючий себе орендодавець, швидше за все, переконається в тому, що ваша компанія – не “Роги і копита”. Орендарю теж краще підстрахуватися, щоб не бути обдуреним в кращих наміри.

Олексій Васильєв: “Зверніть увагу на спеціалізацію орендодавця. Деякі юридичні компанії або фірми теж здають в оренду робочі місця у власному офісі, для них це додаткова можливість заробітку. Але такі пропозиції можуть виявитися тимчасовими. Уточніть, скільки років компанія працює на ринку, мережева вона. Розташування офісів теж має значення: шахраї не будуть витрачати зайвого і орендують приміщення де-небудь на околиці. І, звичайно ж, уважно читайте договір”.