44% нових будинків в Україні зводять без дозвільних документів, – експерт

Сьогодні в нашій країні близько 44% новобудов зводять без дозвільних документів.

Про це заявив журналістам начальник інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) в Харківській області Олександр Мальцев.

Це об’єкти, які будуються на підставі надісланих до початку робіт повідомлень в ДАБК, підкреслив він.

Мальцев також додав, що для початку будівництва подібних споруд не потрібно ніяких дозволів. До цієї категорії відносяться: індивідуальні житлові будинки, дачні об’єкти, об’єкти 1-2 категорії до 300 квадратних метрів.

Фахівець також зазначив, що 54% становлять об’єкти 1-3 категорії, на які місцеві органи самоврядування видають будівельний паспорт та містобудівні умови обмеження.

«Лише 2 % – це об’єкти 4-5 категорії, на які необхідно оформляти дозволи, а потім здавати, отримуючи сертифікат або інші документи», – пояснив експерт.

Він також додав, що нове законодавство дозволило істотно скоротити терміни проходження документів в ДАБК. Тепер об’єкти 1-2 категорії, які споруджуються за повідомленням, повідомлення не вимагають реєстрації.

Мальцев зазначив, що при завершенні будівництва необхідно подати декларацію, яку Державний архітектурно-будівельний контроль повинен зареєструвати протягом 10-ти днів.

Експерт зазначає, що дозвіл на ці об’єкти людині треба чекати всього 10 днів.

«Так, відмови, звичайно, бувають, якщо не правильно оформлені документи. І ми повідомляємо чому ми відмовляємо. Більш складні документи, на які подається декларація на початок робіт, ми повинні зареєструвати або відмовити протягом 5 робочих днів, а декларацію готовності об’єкта до експлуатації ми повинні зареєструвати або відмовити дуже серйозних причин протягом 10 днів. В даному випадку забудовникові потрібно 15 днів. На об’єкти 4-5 категорії відводиться по 10 днів на реєстрацію до початку будівництва і після», – розповів Мальцев.

Він також нагадав, що раніше отримати дозвіл і оформити введення в експлуатацію можна було за 60 робочих днів. Однак тепер в інспекції кількість оброблених документів на виконання будівельно-монтажних робіт збільшилася в 2,5 рази в порівнянні з 2011 роком.

Крім того, за словами Мальцева, в 2012 році збільшилося число об’єктів, введених в експлуатацію. Якщо в 2011 році таких об’єктів було 1578, то у 2012 їх вже налічувалося 2920.